Οι εκδικητές - The Avengers (2012)

DoctorGalifrean

RetroMaNiaC
Joined
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
544
Αντιδράσεις
34
Ξερω πως δεν ειναι ρετρο το θεμα, αλλα εχει να κανει μιας και οι ηρωες αυτοι μας κρατουσαν συντροφια μεσα απο τα κομικς απο τα παιδικα μας χρονια.

Κατ'αρχην βλεπουμε οτι η ιστορια που θα οδηγησει στην ταινια των Avengers ουσιαστικα ξεκινα απο το πρωτο IronMan που γινεται λογος για παλια πειραματα που παραπεμπουν στην δημιουργια του Σουπερ-Στρατιωτη Captain America.

Συνεχιζουμε στο Incredible Hulk (το οποιο κανει reboot στην ιστορια του ηρωα και δεν αποτελει συνεχεια του Hulk του 2003), με την τελευταια σκηνη

στην οποια ο Τονυ Σταρκ βρισκει τον Στρατηγο Ρος και του λεει για μια ομαδα

που προκειται να σχηματιστει.

Στη συνεχεια του IronMan υπαρχει οπτικη πλεον αναφορα που παραπεμπει στον Captain America, καθως και κρυφη σκηνη στο τελος που παραπεμπει σε αλλον ηρωα (Δεν θεωρουνται spoilers αυτα, δεν αποκαλυψα τιποτα για την ταινια).

Συνεχιζοντας την ιστορια αναμενουμε τον Thor τον οποιον θα υποδυθει ο Chris Hemsworth (George Kirk - Star Trek 2009) και μαλιστα κυκλοφορησε και η πρωτη φωτογραφια απο την ταινια (βλεπε κατω).

Μετα θα ερθει και ο Captain America τον οποιο τελικα θα υποδυθει ο Chris Evans (Human Torch / Johnny Storm - Fantastic Four) με τιτλο Captain America: The First Avenger.

Tελος, εχουμε να δουμε και τον Ant-Man του οποιου ακομη τα γυρισματα δεν εχουν ξεκινησει, μεχρι που τελικα ολοι αυτοι μαζι με τον Hulk θα φτιαξουν την ομαδα.

Εχουμε μελλον ακομη!

Παρακαλω, οποιος αλλος εχει καποια αλλη εγκυρη πληροφορια να την συμπληρωσει. Εγω ως βασικη πηγη χρησιμοποιησα το Imdb, το οποιο ως τωρα (ειδικα αν μια ταινια εχει ηδη μπει στο production) φαινεται πως ειναι το πιο εγκυρο site.

Κυκλοφορει και μια καταπληκτικη φωτο του Evans ως Καπ, αλλα δεν ειναι αυθεντικη.

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
επισης υπαρχει μια κομμενη σκηνη στο hulk οπου ειναι στην ανταρκτικη κ γινεται κατολισθηση κ βλεπουμε μεσα στους παγους το σωμα του captain america. τον hawkeye θα υποδυθει o jeremy renner.
 
μετα τουε τιτλους ηταν ο iron man.αυτο που σου λεω ειναι κομμενη σκηνη για μετα τουσ τιτλους.αυτο το link που εστειλες ειναι παλιο!!! αυτο που σου λεω το διαβασα πριν κανα δυο βδομαδες sto imdb. επισης πολυ καλη ηταν κ η σκηνη μετα το τελος του iron man 2.
 
flak32a είπε:
επισης υπαρχει μια κομμενη σκηνη στο hulk οπου ειναι στην ανταρκτικη κ γινεται κατολισθηση κ βλεπουμε μεσα στους παγους το σωμα του captain america. τον hawkeye θα υποδυθει o jeremy renner.
N'joy :) ;) ;) :p ! ! !

[edit] Αυτό το βίντεο διαθέτει περιεχόμενο από το χρήστη NBC Universal ο οποίος το έχει αποκλείσει για λόγους πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν το πιασα το αστειο?? το βιντεο με τον captain america εινα ακριβως το διπλανο.οταν τελεινει αυτο το βιντεο.που λεει frozen body.
 
flak32a είπε:
δεν το πιασα το αστειο?? το βιντεο με τον captain america εινα ακριβως το διπλανο.οταν τελεινει αυτο το βιντεο.που λεει frozen body.
Ελα τωρα, παραδεξου το, υπαρχει αρκετο hype με τον κατεψυγμενο καπτεν αμερικα και ακομα και στο "αληθινο" video (και οχι τη διακωμωδιση του) τα σχολια ειναι επικα: :)

- That's like seeing Jesus in a Tortilla

- Dude...defies the laws of physics....its the marvel universe for godness sake...where gods walk among men and ppl like spider-man is a possibility....Cap doing his thing does not seem so strange

- How do you know that's captain america?

-eeemmmmm...OK

-captain america is really slim!

- it looks like a horse head

- Naw, it kinda looks like Wonder Woman and her invisible jet.!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω δεν καταλαβα καν για ποιο λογο να διακωμωδιθει το ολο θεμα. Αφου ετσι εγινε στα κομικς, θελουν να ειναι πιστοι και δινουν καποια hints μεσα απο τις ταινιες που προηγουνται.

Δεν βλεπω καποιο νοημα σε ολο αυτο. Αλλωστε μεσα στο Iron Man 2 υπαρχει ξεκαθαρη σκηνη που κανει αναφορα στον Καπ. Οπως και στο πρωτο μιλουσαν για τον ορο του Σουπερ-Στρατιωτη. Το αστειο δεν βλεπω.
 
Πω πω.. ενταξει δεν ηταν αστειο. Η και να ηταν παει, χαθηκε, ειναι σα να εξηγεις το ανεκδοτο σε καποιον που επιμενει με λογικα επιχειρηματα οτι το αστειο δεν ηταν αστειο. Οι μαρβελαδες, οι τρεκις κλπ μπορει να βρισκουν πολυ ιδιομορφα πραγματα ως αστεια και δεν χρειαζεται να ειναι το ιδιο για ολους... Παντως ο,τι και να ηταν, τωρα παει, περασε :)
 
Με κατηγορεις οτι ΔΕΝ ειμαι μαρβελας, ουτε τρεκι... ;;;;; :D
 
DoctorGalifrean είπε:
Με κατηγορεις οτι ΔΕΝ ειμαι μαρβελας, ουτε τρεκι... ;;;;; :D
Οντως παραφερθηκα. Εδω που τα λεμε το να μην ειναι κανεις τρεκι δεν ειναι και θανασιμο αμαρτημα. Αλλα ναι, το να πει καποιος σε αλλον οτι δεν ειναι μαρβελας ειναι μεγαλο θεμα. Επειδη ουτε και εμενα θα μου αρεσε να με κατηγορησουν αδικως και δημοσιως για κατι τετοιο, το παιρνω πισω και ζητω ταπεινα συγνωμη :D
 
Ωραια, γιατι ακονιζα το εξασφαιρο στιλετο...

:tease:
 
DoctorGalifrean είπε:
Με κατηγορεις οτι ΔΕΝ ειμαι μαρβελας, ουτε τρεκι... ;;;;; :D

picture.php


picture.php


«Κωστάκη βρίκα αυτά τα έντερπράϊζ στην τσάντα σου δικά σου είναι;;;;;;;:mad::mad:»

«Του Γιωργάκη είναι καλέ μαμάαα!! :cry: :cry:»

Αν και το "Τρέκι" το δεν το λες με τόση σιγουριά αααας το πιστέψουμε!
3.jpg


Πάντως πέραν του οφφτόπικ, η μάρβελ το έχει παρακάνει λίγο φέτος με της ταινίες, εκεί που αφιερωνόταν σε έναν ήρωα της φέτος θα έχει ένα αχταρμά μαζεμένο. Πόσο καλά να βγουν πια;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με σιγουρια το λεω το "τρεκι", εχω τα παντα εκτος απο Deep Space Nine (το μονο επεισοδιο που μου αρεσε ηταν αυτο που γυρνουν πισω στο χρονο, στο Εντερπραϊζ του Κερκ), απλα δεν ειμαι τοσο σκλυροπυρηνικος οσο αλλοι και φυσικα (οπως δηλωσα και παραπανω) δεν βλεπω τα παντα μονο και μονο επειδη λεγονται "Σταρ Τρεκ".

(Δηλαδη βλεπω τα παντα εκτος απο Deep Space Nine :D :D :D :D )

Οσο για τις ταινιες της Μαρβελ, ειναι τοσες επειδη προετοιμαζουν το εδαφος του Avengers. Γιατι σε χαλανε που ειναι τοσες πολλες;; Αφου ειναι ωραιες (με λιγες εξαιρεσεις).
 
DoctorGalifrean είπε:
Οσο για τις ταινιες της Μαρβελ, ειναι τοσες επειδη προετοιμαζουν το εδαφος του Avengers. Γιατι σε χαλανε που ειναι τοσες πολλες;; Αφου ειναι ωραιες (με λιγες εξαιρεσεις).
Δεν ξέρω, βασικά στης ηνωμένες πολιτείες θα πιάσουν γιατί εκεί η φιλοσοφία του κόμικ είναι πιο βαριά από ότι εδώ, αλλά το green lantern για παράδειγμα δεν νομίζω να κάνει και τρελά εισιτήρια.

Αν το στούντιο γίνει εργοστάσιο μαζικής κοπής ταινιών με βάση ήρωες της μάρβελ ε 3 στης 10 δεν θα βγουν καλές από αυτή τι φουρνιά, είτε επειδή ο κόσμος δεν ξέρει τους ήρωες είτε επειδή δεν θα είναι καλή η ταινία.
 
statusgr είπε:
Δεν ξέρω, βασικά στης ηνωμένες πολιτείες θα πιάσουν γιατί εκεί η φιλοσοφία του κόμικ είναι πιο βαριά από ότι εδώ, αλλά το green lantern για παράδειγμα δεν νομίζω να κάνει και τρελά εισιτήρια.
Αυτος δεν ειναι DC ηρωας?
 
Ο Ryan Reynolds, αυτος που θα παιξει τον Green Lantern ειναι ο Deadpool απο το Wolverine.

Μαλιστα θα ξαναπαιξει τον Deadpool και σε ομωνυμη ταινια.

Οσο για το αν θα πιασουν, μεχρι στιγμης εχουν πιασει καλα κι εκτος ΗΠΑ.

Βεβαια δεν ξερω τι θα γινει με το Captain America...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα