Οι πέντε θαυμαστοί συνεργάτες μου

katerinak

Expert
Joined
26 Ιουλ 2010
Μηνύματα
19.182
Αντιδράσεις
2.909
παιδια,θυμαστε μια παιδικη εκπομπη που εδειχνε η κρατικη τηλεοραση που την παρουσιαζε αν δεν κανω λαθος η Αννα Αδριανου;!(δεν ειμαι σιγουρη ομως)

καθε φορα ασχολιοταν με μια απο τις 5 αισθησεις και στο τελος τα παιδια επαιρναν απο ενα δωρακι σχετικο με την αισθηση στην οποια αναφεροταν η εκπομπη εκεινη τη φορα.Χαρακτηριστικα θυμαμαι το επεισοδιο για τη γευση,εδειχνε ενα μωρακι που εκανε μια γκριματσα επειδη του εδωσαν να φαει λεμονι.. στο τελος τα παιδια πηραν για δωρο απο μια τουρτα.Θυμαστε τον τιτλο;
 
Οι πέντε θαυμαστοί συνεργάτες μου πρέπει να ήταν ο τίτλος. Πολύ καλη εκπομπή
 
tzias57 είπε:
Οι πέντε θαυμαστοί συνεργάτες μου πρέπει να ήταν ο τίτλος. Πολύ καλη εκπομπή
tzias57 σ ευχαριστω πολυ!αρεσε και σε μενα η εκπομπη αυτη οπως και τοσες αλλες εκεινης της περιοδου,ειμαστε τυχεροι που τις προλαβαμε :)

μακαρι να τις ξαναεβαζαν σε επαναληψη για να τις δουν και τα σημερινα παιδια...
 
προσθετω λιγα ακομη στοιχεια αφου διαβασα πριν λιγο το ποστ του κ.Σιμοπουλου ο οποιος ειχε ενεργη συμμετοχη στην εκπομπη

Μας λεει οτι η εκπομπη προβληθηκε απο την ΕΤ2 ,χρονολογια:1989-1990 και αποτελειτο συνολικα απο 26 ημιωρες επιμορφωτικες εκπομπες

ευχαριστουμε πολυ κ.Σιμοπουλε!!!

θυμηθηκα οτι στο τελος της εκπομπης που ειχε θεματολογια την αισθηση της γευσης,ενας κλοουν ή μιμος μοιρασε στα παιδια τις τουρτες-δωρο,δηλαδη η Αννα Αδριανου ειχε και βοηθο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
φανταζομαι οτι δεν υπαρχει ακομη κανενα αποσπασμα της εκπομπης.. :(

Κατι αλλο που βρηκα ψαχνοντας τα τηλεοπτικα προγραμματα ειναι οτι η εκπομπη προβαλλοταν τις Παρασκευες στις 17:40

29/12/1989 5thav291289.JPG απ το προγραμμα που σκαναρε ο FORD231

5/1/1990 5thav.JPG απο αλλο προγραμμα που σκαναρε ο FORD231

οπως βλεπουμε στο προγραμμα γραφει "νεος κυκλος 13 εκπομπων",οποτε αυτος ειναι και ο τελευταιος κυκλος αφου οπως μας ενημερωσε ο κυριος Σιμοπουλος η εκπομπη αποτελειτο συνολικα απο 26 επεισοδια
 
Πίσω
Μπλουζα