Οι πρωταγωνίστριες με τα μαγιώ τους

Η Αντζελα Ζηλια (ή Ζηλεια) στην ταινια "Η γεφυρα της ευτυχιας" (1964)

attachment.php
attachment.php


attachment.php
πηγη

Ισως αυτη να ειναι η μοναδικη ταινια που βλεπουμε την Αντζελα Ζηλια με μαγιω

ge00.JPG

gee.JPG

gef.JPG
 
katerinak είπε:
Ισως αυτη να ειναι η μοναδικη ταινια που βλεπουμε την Αντζελα Ζηλια με μαγιω

Τελικα δεν ισχυει αυτο που εγραψα,την ξαναβλεπουμε με μαγιω στην ταινια "Το σπιτι των ανεμων" (1966)

attachment.php
attachment.php


s1.JPG

s2.JPG
 
Στην ταινια "Αγαπουλα μου" (1960)ισως να ειναι η πρωτη φορα που βλεπουμε την Αντζελα Ζηλια με μαγιω

attachment.php


atzagapoulam1960.JPG
 
Στην ταινια "Αμαρυλλις,το κοριτσι της αγαπης" (1959) βλεπουμε με μαγιω τις:

Σονια Ζωιδου

attachment.php
attachment.php



Φλωρετα Ζαννα


attachment.php
attachment.php


zoid.JPG

zo.JPG

florzana.JPG

fl.JPG
 
Στην ταινια "Ο ζεστος μηνας Αυγουστος" (1966) βλεπουμε τη Μπετυ Αρβανιτη με μαγιω

attachment.php
αυτη η φωτο ειναι απο ποστ του Αντωνη,φαινεται καλυτερα

attachment.php


και την Κατερινα Βασιλακου

attachment.php


15.jpg

z5.JPG

zekat.JPG
 
Στην ταινια "Θυελλα στο σπιτι των ανεμων" (1967) η Αφροδιτη Γρηγοριαδου φοραει μπικινι ενω η Μαριαννα Κουρακου φοραει ολοσωμο μαγιω

attachment.php
attachment.php
attachment.php


afk.JPG

afrgrigoriadouthiela.JPG

kou.JPG
 
Τα ιδια γυαλια ηλιου φοραει η Γρηγοριαδου και στο Εχω δικαιωμα να σ' αγαπω.
 
bambinella 100 είπε:
Τα ιδια γυαλια ηλιου φοραει η Γρηγοριαδου και στο Εχω δικαιωμα να σ' αγαπω.
ΒΒ :bow: :bow:για την παρατηρητικοτητα σου γι ακομη μια φορα :)

κι ελεγα κι εγω οτι κατι μου θυμιζε η Αφροδιτη Γρηγοριαδου μ αυτα τα γυαλια αλλά δεν ηξερα τι..

ex.JPG
 
Εξ αρχής συγνώμη για το εκτός θέματος αλλά πραγματικά δεν ήξερα που να γράψω αυτό που θέλω να πω...

Από χθες η Lifo έχει αναρτήσει ένα θέμα, με φωτογραφία του εξωφύλλου του Lp με το soundtrack ''Aliki-My Love'' με τη φωτογραφία της Αλίκης αλλοιωμένη. Πρόκειται για τη γνωστή φωτογραφία που η Αλίκη κρύβει με τα χέρια και το καπέλο τα ''επίμαχα'' ωστόσο ξεχωρίζει το μαγιό που φοράει. Στη φωτογραφία λοιπόν όπως παρουσιάζεται στη σελίδα (δεν ξέρω που τη βρήκαν έτσι και ποιος την έχει επεξεργαστεί) φαίνεται γυμνή με ένα πρόχειρο ρετούς, με σχόλια πως δεν θα γίνονταν αποδεκτό στην Ελλάδα, πως ''εκτός Ελλάδας όλα είναι πιο πικάντικα''κ.α.


Μάλιστα αναπαράγεται συνεχώς στη σελίδα τους στο Facebook, όπου χθες το βράδυ (σε μια από τις αναρτήσεις που το είχαν βάλει) τους έγραψα πως πρόκειται για ρετουσαρισμένη φωτογραφία, όμως σήμερα το ανάρτησαν εκ νέου.



Ίσως το θέμα δεν είναι τόσο σοβαρό (είχε δείξει κανονικά το στήθος της τόσο στην ''Κόρη του Ήλιου'' που ''κόπηκε'' η εν λόγω σκηνή, όσο και στη ''Νέλλη'' που υπάρχει κανονικά) όμως γιατί να χρησιμοποιείται κατ'αυτόν τον τρόπο η Αλίκη;



http://www.lifo.gr/team/lola/40250
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
dimitri10b είπε:
Εξ αρχής συγνώμη για το εκτός θέματος αλλά πραγματικά δεν ήξερα που να γράψω αυτό που θέλω να πω...Από χθες η Lifo έχει αναρτήσει ένα θέμα, με φωτογραφία του εξωφύλλου του Lp με το soundtrack ''Aliki-My Love'' με τη φωτογραφία της Αλίκης αλλοιωμένη. Πρόκειται για τη γνωστή φωτογραφία που η Αλίκη κρύβει με τα χέρια και το καπέλο τα ''επίμαχα'' ωστόσο ξεχωρίζει το μαγιό που φοράει. Στη φωτογραφία λοιπόν όπως παρουσιάζεται στη σελίδα (δεν ξέρω που τη βρήκαν έτσι και ποιος την έχει επεξεργαστεί) φαίνεται γυμνή με ένα πρόχειρο ρετούς, με σχόλια πως δεν θα γίνονταν αποδεκτό στην Ελλάδα, πως ''εκτός Ελλάδας όλα είναι πιο πικάντικα''κ.α.


Μάλιστα αναπαράγεται συνεχώς στη σελίδα τους στο Facebook, όπου χθες το βράδυ (σε μια από τις αναρτήσεις που το είχαν βάλει) τους έγραψα πως πρόκειται για ρετουσαρισμένη φωτογραφία, όμως σήμερα το ανάρτησαν εκ νέου.


 


http://www.lifo.gr/team/lola/40250


(Αναφερομαι στον /η/ους αρθρογραφο/ους RETRONAUΤ mode on)

alikix2.jpg

Μηπως το παραπανω δειχνει καποια εμπαθεια ?

(Αναφερομαι στον /η/ους αρθρογραφο/ους RETRONAUΤ mode off)

Y.Γ.

http://eil.com/images/main/Manos+Hadjidakis+-+Aliki+My+Love+-+LP+RECORD-524719.jpg

http://i.ebayimg.com/t/ALIKI-MY-LOVE-SOUNDTRACK-LP-ALIKI-VOUYOUKLAKI-RARE-Cover-Art-/00/s/MTIwMFgxNjAw/z/CSUAAOxyg6BRzw~Q/$(KGrHqZHJEkFGpnmNmNQBRzw+QSkEg~~60_57.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
φωτογραφια της Αλικης με μαγιω στην ταινια "Σ αγαπω"(1971) ,ισως να προερχεται απο "ψαλιδισμενη" σκηνη ή απο διαλειμμα γυρισματων.

ΥΓ:Ανακαλυψα οτι εκανε λαθος αυτος που ανεβασε τη φωτογραφια,δεν προκειται για "ψαλιδισμενη" σκηνη της ταινιας "Σ αγαπω" αλλά της ταινιας "Ενα αστειο κοριτσι" (1970),αυτο φαινεται στη σελιδα που ποσταρε ο tonytony εδω

attachment.php


attachment.php
πηγη

479735_574039149280104_2004043525_n.jpg

8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
dimitri10b είπε:
Εξ αρχής συγνώμη για το εκτός θέματος αλλά πραγματικά δεν ήξερα που να γράψω αυτό που θέλω να πω...Από χθες η Lifo έχει αναρτήσει ένα θέμα, με φωτογραφία του εξωφύλλου του Lp με το soundtrack ''Aliki-My Love'' με τη φωτογραφία της Αλίκης αλλοιωμένη. Πρόκειται για τη γνωστή φωτογραφία που η Αλίκη κρύβει με τα χέρια και το καπέλο τα ''επίμαχα'' ωστόσο ξεχωρίζει το μαγιό που φοράει. Στη φωτογραφία λοιπόν όπως παρουσιάζεται στη σελίδα (δεν ξέρω που τη βρήκαν έτσι και ποιος την έχει επεξεργαστεί) φαίνεται γυμνή με ένα πρόχειρο ρετούς, με σχόλια πως δεν θα γίνονταν αποδεκτό στην Ελλάδα, πως ''εκτός Ελλάδας όλα είναι πιο πικάντικα''κ.α.


Μάλιστα αναπαράγεται συνεχώς στη σελίδα τους στο Facebook, όπου χθες το βράδυ (σε μια από τις αναρτήσεις που το είχαν βάλει) τους έγραψα πως πρόκειται για ρετουσαρισμένη φωτογραφία, όμως σήμερα το ανάρτησαν εκ νέου.



http://www.lifo.gr/team/lola/40250
Αναρρωτιεμαι αν θα επιθυμουσε να παρει θεση βεβαια η Finos Film μαι και ηταν

tonytony είπε:
,η οποια Finos Film εκανε στην κοινοτητα μας την τιμη κι εκπροσωπηται στο retromaniax.gr (βλεπε σχετικο θεμα )

Αλλωστε τα παιδια στη lifo μπορει να εκαναν καποιο ανθρωπινο λαθος/να επεσαν θυματα καποιου ρετους .ΑΝ υπαρχει κατι μεμπτο ΑΝ παντα ,ειναι η επιμονη και ο οποιος ενδεχομενος ~στρουθοκαμηλισμος .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Ρικα Διαλυνα στην ταινια "Για το ψωμι και τον ερωτα" (1959)

attachment.php
attachment.php


gp2.JPG

gp1.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα