Οι σταρ και τα παιδιά τους!

Ήμαρτον ! Είχα το ίδιο ακριβώς καλαθάκι στο νηπιαγωγείο ! Το' ξερα ότι μια μέρα, μόνο εδώ μέσα θα μπορούσα να το ξαναδώ !
 
ΦΖΠ1 είπε:
Ήμαρτον ! Είχα το ίδιο ακριβώς καλαθάκι στο νηπιαγωγείο ! Το' ξερα ότι μια μέρα, μόνο εδώ μέσα θα μπορούσα να το ξαναδώ !
:eek: τρελάθηκα! Ακριβώς το ΙΔΙΟ (κόκκινο) είχε και η αδερφή μου στο νηπιαγωγείο!

Ο μικρός, στόμα - μάτια, ίδιος ο πατέρας του.
 
bambinella 100 είπε:
Ετσι ειναι. Δεν πηρε ομως και το γαλαζιο χρωμα στα ματια.
Θεωρώ και αυτή την περίπτωση (όπως Κούρκουλος και άλλοι, πως οι πατεράδες είναι ωραιότεροι των τέκνων)

johnny19818 είπε:
Δυστυχώς μόνο όταν ήταν παιδί διότι όταν μεγάλωσε...
:shtup:
 
Ο γιος Παπαμιχαήλ θυμίζει κατά 95% τον πατέρα του (ακόμα και στο σωματότυπο), ενώ δε φαίνεται να έχει πάρει κανένα χαρακτηριστικό της Αλίκης.
 
Εμένα από τη φωτό μου κάνει εντύπωση η υπερβολή στο ντύσιμο της Α.Β. (που ήταν η συνήθεια της εποχής). Γυαλιά - φινιστρίνια, χοντρη σόλα στο παπούτσι, φαρδιά καμπάνα στο παντελόνι. Λίγη οικονομία στη σπατάλη πρώτων υλών, ρε παιδιά!
 
Τώρα, μιλάς για τη Βουγιουκλάκη...Που έλεγε στην υπηρέτριά της να την ακολουθεί από το απέναντι πεζοδρόμιο του δρόμου, για να μην της χαλάει την εικόνα...
 

Άλλη μία σπάνια φωτογραφία Αλίκης - Γιάννη


 


88.jpg
88.jpg
 

Η οικογένεια Παπαμιχαήλ στο αεροδρόμιο


 


99.jpg
99.jpg

100.jpg
100.jpg
 
tonytony είπε:

Επίσης...(το καλαθάκι του μικρού Γιαννάκη όλα τα λεφτά!)


 


Προβολή συνημμένου 145000

ΦΖΠ1 είπε:
Ήμαρτον ! Είχα το ίδιο ακριβώς καλαθάκι στο νηπιαγωγείο ! Το' ξερα ότι μια μέρα, μόνο εδώ μέσα θα μπορούσα να το ξαναδώ !

PT8 είπε:
:eek: τρελάθηκα! Ακριβώς το ΙΔΙΟ (κόκκινο) είχε και η αδερφή μου στο νηπιαγωγείο!
Ο μικρός, στόμα - μάτια, ίδιος ο πατέρας του.
Δηλωνω και εγω αλλος ενας με το ιδιο καλαθακι στο νηπιαγωγειο,ακομα θυμαμαι τα ψιχουλα απο τα μουστοκουλουρα μεσα.


Τι λες τωρα..
 
Η Βίκυ έκανε το επώνυμό της "Λέανδρος" (και όχι Λέαντρος...) από το όνομα του πατέρα της, Λέανδρου Παπαθανασίου (εξ ου και το μικρού του γιου, άλλωστε).

Προσπαθώ να καταλάβω τί είδους φρούτα βλέπουμε, στο -προφανώς- καλοκαιρινό πλάνο, αλλά δεν τα έχω όλα...
 
ΦΖΠ1 είπε:
Η Βίκυ έκανε το επώνυμό της "Λέανδρος" (και όχι Λέαντρος...)
:animlaugh:

Σε πρώτο πλάνο, αχλάδια, σταφύλια και ο μικρός μάλλον κρατάει ροδάκινο ή μήλο, προφανώς βλέπουμε το καροτσάκι κάποιου πλανόδιου οπωροπώλη.
 
E, δεν παίζουν όμως όλα αυτά τα φρούτα μαζί, την ίδια εποχή ! Και μάλιστα στην (τότε) Μύκονο ! (άσε που τα σταφύλια φαίνονται τεράστια σα σύκα...)
 
Πολύ ωραία γυναίκα, ακόμα και σήμερα - αγέραστη και με 3 παιδιά! Η μεσαία κόρη είναι η Άννα κ έχει παιδάκι 6 ετών σήμερα!

Τι ωραία να κυλά η ζωή αρμονικά.
 
Πίσω
Μπλουζα