Οι σταρ και τα παιδιά τους!

elephadas

Immense Cult RetroFigure
Αντιδράσεις
4.937
Οικονομία ρε παιδιά. Αφήστε την πρώτα να κάνει την "πρώτη της χολλυγουντιανή εμφάνιση" και μετά βαφτίστε την "βεντέτα του Χόλλυγουντ". Με το "Καλημέρα" βεντέτες γίνονταν εκεί?

elephadas

Immense Cult RetroFigure
Αντιδράσεις
4.937
Έχει παίξει οικογενειάρχη με παιδιά σε καμιά γνωστή ταινία ο Γ. Β.? Το πλησιέστερο που θυμάμαι ήταν υποψήφιος μπαμπάς στο τέλος της "Ιταλίδας". Ή ανύπαντρος Μικές ήταν ή μόνιμος μνηστήρας της Βλαχοπούλου.

Την ξέρω τη μοίρα μου. Θα μου αραδιάσετε τώρα μια σειρά πασίγνωστων ταινιών με Βογιατζή πολύτεκνο. Αφου η μνήμη μου είναι πια μακρυνή ανάμνηση, τώρα το μυαλό μου το έχω μόνο για έρμα να μου βαραίνει το κρανίο, τι προσπαθώ να θυμηθώ?

hannele

RetroMasteR
Αντιδράσεις
1.540
Δεν το γνώριζα ότι κι ο υιός Κούρκουλος είναι βαφτιστίρι του Φίνου (μόνο για την νονά Χρονοπούλου ήξερα). Συνεπώς ο Άλκης κι ο Γιαννάκης της Αλίκης είναι σταυραδέρφια, αφού έχουν κοινό νονό. :thumbup: Ενδιαφέρον.

bambinella 100

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
9.132
Το μονο που τους διεφυγε να γραψουν για το σεναριο της Τζενης ειναι πως ηταν ελαφρως υπερκαρακατακλεμμενο απο την ταινια του 1946, A stolen life, με τη Bette Davis.

elephadas

Immense Cult RetroFigure
Αντιδράσεις
4.937
Ο σεναριογράφος του 1946 το έκλεψε από τη δικιά μας! Και ήταν τόσο σατανικός και αδίστακτος που της το έκλεψε πριν καν το σκεφτει η ίδια.

BETTY BOOP

Extra Galactic RetroEntity!
Αντιδράσεις
1.918
Λεει το αποσπασμα του περιοδικου για την ταινια ΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ: "...πρωταγωνιστουν δυο διδυμες αδελφες..."

Οι διδυμες εννοειται οτι ειναι δυο...
συνηθες λαθος.

Μπλουζα