Οι σταρ και τα παιδιά τους!

Σιγα μη λυσει η ανθρωποτητα τα προβληματα της! Απο καταβολης κοσμου με τα ρουχα μας τρωγομαστε.
 
Και πριν από αυτά, με τα τομάρια των ζώων που φορούσαμε πριν γίνουν της μόδας τα ρούχα.
 
Μοιαζει πολυ ο υιος Μιχαλοπουλος στον μπαμπα. Θα μπορουσε κανεις να τους περασει και για αδελφια ετσι οπως τους βλεπω.
 
Βεβαίως...ο αθλητισμος ... λυνει τα μυοσκελετικα προβληματα...προαγει την ευγενη αμιλλα...το σεβασμο στους συναθλητες...

Καλα τα λεει ο Φαιδωνας...
 
O Γεωργίτσης είναι αυτός στη μέση;;; Κατάντια... Πολύ άθλια κατάντια...
 
Που ακριβώς είναι η κατάντια μπορείς να μας εξηγήσεις;
Γέρασε πολύ άσχημα.
Το μαλλί βαμμένο είναι ξένο με τόσο γερασμένο πρόσωπο και εδώ στη φωτογραφία μοιάζει να έχει κάνει και κακή πλαστική.

Υπ'οψιν κρίνω τη φωτογραφία μόνο. Το πως ήταν κάθε μέρα δεν το ξέρω.
 
Γέρασε πολύ άσχημα.
Το μαλλί βαμμένο είναι ξένο με τόσο γερασμένο πρόσωπο και εδώ στη φωτογραφία μοιάζει να έχει κάνει και κακή πλαστική.

Υπ'οψιν κρίνω τη φωτογραφία μόνο. Το πως ήταν κάθε μέρα δεν το ξέρω.
Ok ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν συμφωνώ αλλά κάθε άποψη δεκτή :)
 
Παιδί-θαύμα ο μικρός Στέφανος Βούρος αν ξέρει ότι ο μπαμπάς ντύνεται σαν τη μαμά επειδή είναι ηθοποιός. Αλλά βρίσκω ενδιαφέρουσα την προσθήκη "ειδικά όταν το επιβάλλει ο ρόλος". Άρα ο κ. Βούρος πότε πότε έφτανε σε ακραίες ενδυματολογικές απόψεις (*) ακόμη και σε περιπτώσεις που δεν το επέβαλλε ο ρόλος?

(*) Και πάλι ενδιαφέρουσα η διατύπωση "φτάνει σε απόψεις". Για να φτάσω σε μία άποψη θα πει ότι ξεκινάω από μια αντίθετη άποψη και σιγά σιγά αλλάζω και πείθομαι να φτάσω αλλού,

Και όχι, δεν νομίζω ότι ο συντάκτης του άρθρου επέλεξε συνειδητά και μετά από ενδελεχή ανάλυση και σκέψη τις συγκεκριμένες λέξεις. Ακριβώς το αντίθετο. Τα στερεότυπα κάθε είδους είναι τόσο ριζωμένα μέσα μας από τα μικράτα μας (ίσως και πριν την ηλικία του μικρού Στέφανου) που δεν το σκεφτόμαστε καν όταν γράφουμε ή μιλάμε επηρεασμένοι από αυτά. Όπως και δεν τα σκεφτόμαστε όταν διαβάζουμε. Ούτε κι εγώ τα σκέφτομαι, δεν περνάω την ώρα μου διυλίζοντας το κάθε τι που διαβάζω ή ακούω, εκτός όταν το κάνω επίτηδες όπως τώρα, οπότε μετά από κάθε λέξη ρωτάω "ισχυει αυτό και γιατί?". Άμα 40βάλε χρόνια ασχολείσαι με επιστημονική έρευνα σου κολλάει το κουσούρι να αμφισβητείς τα πάντα.
 
Ο σκουλαρικούχος κύριος είναι ο ιδρυτής του μουσικού συγκροτήματος Σαρπ-Τάις?
 
ναι Ελέφαντα φαντάζομαι είναι ο Καρβέλας στα νιάτα του. κι εγώ δεν το ξερά. το πιο γνωστό τους τραγούδι είναι το "get that beat". υπάρχει εδώ ένας Καρβελάς (με τον τόνο στη λήγουσα) που πουλάει λευκές συσκευές πλυντήρια ψυγεία κλπ. αλλά καμία σχέση με τον γνωστό μουσικό.
 
Ο σκουλαρικούχος κύριος είναι ο ιδρυτής του μουσικού συγκροτήματος Σαρπ-Τάις?
Όχι. Ιδρυτής του συγκροτήματος ήταν ο Φασωης που τραγουδούσε κιόλας. Το συγκρότημα πρωτοεμφανίστηκε το 1979. Ο Καρβέλας έκανε ένα πέρασμα κι έπαιζε πλήκτρα το 1982. Για μικρό πάντως διάστημα
 
Εϊμαι η Πάρη Λεβέντη. Η κόρη μου Αγάπη Φυλακτού δεν ακολούθησε κανενός από μας το επάγγελμα. Διάλεξε δική της γραμμή στη ζωή. ΄Ισως επειδή οι όρίζοντες της άνοιξαν, ζώντας στην Αγγλία από τα παιδικά της χρόνια. Είναι αρχιτέκτονας, λέκτορας, συγγραφέας, κάνει διαλέξεις και παίρνει μέρος σε σεμινάρια σε όλη την Ευρώπη. Η φωτογραφία είναι το 1961, σε διάλειμμα γυρίσματος ταινίας στο σπίτι μας στο Παλαιό Φάληρο. Εκείνη είδε το φωτογράφο που μας φωτογράφησε, εγώ είχα την προσοχή μου στο αγαπημένο μου πλασματάκι.
Pari website pics 8223 (447x640).jpg
 
Πίσω
Μπλουζα