Οι σταρ μας ανοίγουν το σπίτι τους

Γιατι δεν πέταγε μερικά βιβλία? Αυτά θα κοιτάμε ή τα μπιχλιμπίδια απο θαυμάστριες?
(Παρατηρώ ότι χρησιμοποιεί το "στολίζω κάτι" με την έννοια "χρησιμοποιώ κατι για στολίδι")
 
Τώρα το είδα.
Το σπίτι αυτό με τον περίεργο χρωματισμό, είναι επί της Κνωσσού λίγο κάτω από την Πατησίων.
Οδός Κνωσσού 7, Αθήνα
1656265504107.png

 
καταρχάς ποιος είναι? Μια μου φαίνεται για τον Χρόνη Εξαρχάκο μια για τον Γιάννη Πουλόπουλο...
 
καταρχάς ποιος είναι? Μια μου φαίνεται για τον Χρόνη Εξαρχάκο μια για τον Γιάννη Πουλόπουλο...
Εννοείται ο Εξαρχάκος! και δεν θέλω κακίες για τον αγαπημένο (μου) ηθοποιό :fafoutis:

Με χάλασε λίγο η πρώην ιδιοκτησία αμφότερων αναπτήρων αλλά τα κανς;
 
Ο Πουλόπουλος είναι καλέ! Αν θυμάμαι σωστά έχουμε δει σωρό από κούτες τσιγάρων σε άλλη μεριά (εκτός αν τον έχω μπλέξει με άλλον). Καλά, πώς βρήκε τους αναπτήρες αυτούς? Τους σούφρωσε? Διότι ούτε ο τέως ούτε οι κληρονόμοι Ωνάση είχαν τέτοιες οικονομικές σφίξεις ώστε να βγάλουν μικροπράματα όπως χρυσοί Ντάνχιλ στο σφυρί.
 
Του τους χαριζανε. Πως γινοταν με τη Ζωζω που ελεγε "α, τι ωραιο αυτοκινητο" και την αλλη μερα το πρωι το ειχε εξω απο την πορτα της, ετσι και ο Πουλοπουλος. Ελεγε στον τεως "α, τι ωραιος αναπτηρας" και ο τεως του τον χαριζε.
 
Αχ την καημένη... βλέπω ότι διαβάζει τα βιβλία της πάνω σε μία κουρελού στο φως λάμπας πετρελαίου που την έχει εξεπιτούτου πάνω στη βιβλιοθήκη. Συγκινήθηκα τώρα.
 
Πίσω
Μπλουζα