Οι 10 ταινίες που αγαπάμε περισσότερο!

Αλήθεια τέτοιο θέμα έχουμε; που να λέμε ηθοποιό κ να διαλέγουμε την καλύτερη ταινία του; κάτι μου λέει, αλλά δε θυμάμαι...

Η Βλαχοπουλου ήταν κορυφαία ηθοποιός, δεν το συζητώ, αλλά κάποιες φορές είναι κάπως επιθετική με τους συμπρωταγωνιστες της. Δεν ξέρω κιόλας αν είναι σωστή λέξη γι αυτο που θέλω να πω το " επιθετική ". Κι αν με τους άντρες δείχνει από χαριτωμένο έως ξεκαρδιστικό, με τις γυναίκες είναι τουλάχιστον άβολο. Η Ιωαννιδου λόγου χάρη δεν πρέπει να πέρασε καθόλου καλά. Δεν είμαι σίγουρη, αλλά νομίζω ότι κάπου χάθηκε η μπάλα μεταξύ σεναρίου κ αντιπαθειας. Είναι μόνο δική μου αίσθηση ή το βλέπετε κι άλλοι;
Δε θυμάμαι να έχουμε τους καλύτερους ρόλους των ηθοποιών, αντιθέτως έχουμε ένα thread με πιθανούς αντικαταστάτες τους σε ρόλους με τους οποίους έχουν ταυτιστεί.

Για την Βλαχοπούλου, όσο και να τρελαίνομαι να τη βλέπω, συμφωνώ αρκετά για την επιθετικότητα. Αν μάλιστα κρίνω από τα όσα παρασκηνιακά ("παραμικροφωνικά" θα έλεγα εγώ) έχουν κατά καιρούς διαρρεύσει σχετικά με την συμμετοχή της στο ραδιοφωνικό Τρίτο Στεφάνι του Ταχτσή στο 3ο πρόγραμμα, δεν θα μου έκανε εντύπωση αν συνέβαινε το ίδιο και στα κινηματογραφικά στούντιο.

Ξεφύγαμε όμως από το θέμα. Καλό θα ήταν να επανέλθουμε.
 
Πίσω
Μπλουζα