Οι Dschinghis Khan ξανά μαζί...

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
77
52744b2614.jpg


Οι Dschinghis Khan εκπροσώπησαν την Γερμανία το 1979 στον διαγωνισμό της Eurovision.Από τότε η μουσική τους ακούστηκε και αγαπήθηκε σε όλο τον κόσμο.Το θρυλικό συγκρότημα της δεκαετίας του 80 έχει ξανασμίξει και ξεκίνησε περιοδείες δε διάφωρα μέρη...Είναι πολύ συγκινητική και η ανταπόκριση του κόσμου που ρέουν κατά χιλιάδες θέλοντας να τους ακούσουν..

 
Έτσι όπως το πάνε με τα reunions, μου φαίνεται ότι θα ξαναδούμε και τους τέσσερις από το "Μάθημα Σολφέζ".:biglaugh::biglaugh: (Ώρες, ώρες, είμαι πολύ κακούλης :biglaugh::biglaugh:)
 
Είχαν νομίζω κερδίσει την 5η θέση στο διαγωνισμό

αλλά δε θυμάμαι ποιός είχε πάρει την πρωτιά.

Τ Ρ Ο Μ Ε Ρ Ο κομμάτι...

Είχε αποδοθεί στα ελληνικά και τραγουδηθεί και από το Λάκη Τζορντανέλλι

(εκτός και αν κάνω λάθος)...
 
κι ωπου και να παω οχοχοχοοοοο

παντα θα γελαω χαχαχαχαχααααα

θα μαι σαν και σενα τζενκινς χαν!!!
 
ελπίζω να έρθουν και απο εδώ. Πάντα αναρωτιόμουν ποιοι το έλεγαν αυτο το τραγούδι!!
 
Juanita είπε:
Είχαν νομίζω κερδίσει την 5η θέση στο διαγωνισμόαλλά δε θυμάμαι ποιός είχε πάρει την πρωτιά.

Τ Ρ Ο Μ Ε Ρ Ο κομμάτι...
Η eurovision το 1979 ειχε γινει στην Ιερουσαλημ του Ισραήλ που ξανακερδισε ''στο καπάκι'' το διαγωνισμο με μια ...ρυθμικη μπαλάντα το ''Αλληλούια ''.

Οι Dschinghis Khan με το ομώνυμο τραγούδι πήραν την 4η θέση, ενω την ιδια χρονια την Ελλάδα εκπροσώπησε η Ελπίδα με το ''Σωκρατη, εσυ super star'' και πηρε την 8η θεση.

Βέβαια τοσα χρόνια μετα πιο πολυ αναφερουμε το γκρουπ των Dschinghis Khan, παρά το νικητηριο τραγούδι. :cool:
 
Captain Kal είπε:
Και φωνάρα και τραγουδάρα,
Συμφωνω...απ' τις πολύ αδικημενες της χρονιας εκεινης , όπως και η Γερμανια.

Νομιζω αν ψηφιζε τοτε ο κοσμος και οχι οι εθνικες επιτροπες, θα ηταν και τα δυο τραγουδια πιο ψηλα.
 
Σοβαρά, το Αλληλούια είχε βγει εκεινη τη χρονιά;;; :angry:

Μα... τι ψήφιζαν;;; :what:
 
Πίσω
Μπλουζα