Οι LEDακηδες!

phil_vr

RetroNuts!
Joined
7 Μάρ 2007
Μηνύματα
1.944
Αντιδράσεις
64
Απο τις πιο διαδεδομενες μορφες φορητης κονσολας στα τελη 70-αρχες 80, ηταν και αυτες που ειχαν LED display.

Αν και εχω μειωσει σημαντικα τις φορητες μου κονσολες, αυτες ειναι οι πιο χαρακτηριστικες απο τις LED Display consoles. Και οι τρεις απο την Mattel: Football 2, Basketball, Baseball.

picture.php
 
Πωπω ρε Phil! Τις είχα σχεδόν ξεχάσει αυτού του είδους τις κονσόλες! Είχε ένας φίλος το μπασκετάκι που έχεις και εσύ! Τόσο απλές και όμως τόσο εθιστικές!
 
Η ιδιαιτεροτητα τους stanfromgreece, ηταν οτι απαιτουσαν να βαλουμε την φαντασια μας σε λειτουργια ωστε να βλεπουμε τις κουκιδες που αναβοσβηναν, ως "παιχτες" η "ανθρωπακια", γεγονος που μας προδιεθετε και μας εθιζε σε απιστευτο βαθμο. Πιο απλο gameplay, απλα δεν μπορει να υπαρξει, αλλα και παλι καταφερνε να μας κανει να νιωθουμε βασιλιαδες!

Αν δωσεις κατι τετοιο στα σημερινα παιδια (η ακομα και game & watch που εχουν και lcd και cartooniστικους χαρακτηρες) που εχουν συνηθισει στο Modern Gaming και δεν καταδεχονται τιποτα λιγοτερο απο DS και PSP, μαλλον θα μας τα εφερναν στο κεφαλι!
 
Entex Soccer του 1980

sorry που ξεθαβω περσυνο θρεντ αλλα ειπα να μην ανοιξω αλλο...

Αυτο μου το ειχε δωσει ο φιλτατος Ηλιας ως δωρο μαζι με ενα αλλο επειδη δεν δουλευε...

ΑΛΛΑ οπως βλεπετε το εφτιαξα και παιζει μια χαρα τωρα ;)

picture.php
 
νεο αιμα...

Entex Basketball LED Tabletop 1980

πριν το σερβις

picture.php


μετα...

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα