Ομαδική Παραγγελία Internal Kempston Turbo Mouse Interface

Anestis

RetroActive
Joined
22 Σεπ 2006
Μηνύματα
416
Αντιδράσεις
5
Μετά από επικοινωνία με τον Velesoft (http://velesoft.speccy.cz/kmturbo-cz.htm) για την παραγωγή εσωτερικών kempston turbo mouse interfaces μου απάντησε πως δέχεται να κατασκευάσει το λιγότερο 10 interfaces (internal) για 30 euros έκαστο.

Σκέφτηκα να το ανακοινώσω πρώτα εδώ για να δούμε πόσοι από μας ενδιαφέρονται και αν δεν συμπληρώσουμε τα 10 άτομα να το ανεβάσω και στο WOS. Η εγκατάσταση του μέσα στο Spectrum είναι πολύ απλή.

Για όσους θα ήθελαν να δουν πόσο καλά δουλεύει το interface μπορούν να το εξομοιώσουν καθώς υπάρχει ήδη λογισμικό που το υποστηρίζει και μπορείτε να το βρείτε στην σελίδα του Velesoft (http://velesoft.speccy.cz/kmsoft.htm)

Περιμένω τις συμμετοχές σας....

Μετά από email του:

Sorry, 30 EUR is price of external kempston mouse turbo interface.

Correct price of internal version is 25 EUR.

10x internal K-MOUSE interface = 250 EUR

VELESOFT
 
Εν το πιστέφκω...38 άτομα είδαν το thread και ούτε ένας....

...και εσύ τέκνον gtsamour :icon_cry:
 
Εγω,να πω την αμαρτια μου,δεν πολυκαταλαβα τι ειναι και που χρησιμευει...
 
Είναι ένα υπέροχο mouse PS/2 ή USB interface το οποίο δουλεύει απίστευτα ομαλά σε σχέση με τις κλασικές λύσεις ποντικιών που υπάρχουν. Εγώ έχω ήδη εδώ και χρόνια το Kmouse που δουλεύει με οτιδήποτε υποστηρίζει Kempston mouse αλλά έπαθα την πλάκα μου με αυτό (Turbo Kempston Mouse) γιατί το είδα να δουλεύει σε emulator Απίστευτα ομαλό

Πρέπει να δείτε το R-type και το Flying Shark με ποντίκι.....
 
Χαζες αποριες...

1)Δουλευει με ολα τα παιχνιδια?

2)Που θα μου ειναι πιο χρησιμο απο το joystick?

3)Η ομαλοτητα μεταφραζεται σε "κλεψιμο" performance απο το Speccy?
 

Δες το να δουλεύει.

1. Όχι με όλα. Αν δείς στο αρχικό που post έχει link με το λογισμικό που το υποστηρίζει

2. Δεν απαντώ

3. Όχι
 
Εμένα βασικά με χάλασε λίγο το internal γιατί δεν θέλω να κάνω modifications σε τέτοια ιερά τέρατα.

Για το external θα το σκεφτόμουν.
 
Έχω αρκετά ιερά τέρατα στην άκρη που μου επιτρέπει να κάνω τέτοια modifications. Anyway...

To external κοστίζει κατά τα λεγόμενα του Velesoft αρκετά περισσότερο. Αλλά και external να ήταν φίλε gtsamour

πάλι 2 ατόμα θα είμασταν μέχρι τα 10 έχουμε πολύ δρομό. Πίστευα πως θα ήμασταν τουλάχιστον 5 - 6 από εδώ μέσα που

θα ενδιαφερόταν. Ας το ανακοινώσω και στο WOS και βλέπουμε :)
 
Spectrumades υπάρχουν πολλοί...Anestis όμως ένας! :)
 
Αχ βρε Ανεστη με βρήσκεις σε άσχημη φάση. Έδωσα 210 ευρώ μέσα στην περασμένη εβδομάδα σύνολο. Πρέπει να βάλω φρένο....
 
gtsamour είπε:
Αχ βρε Ανεστη με βρήσκεις σε άσχημη φάση. Έδωσα 210 ευρώ μέσα στην περασμένη εβδομάδα σύνολο. Πρέπει να βάλω φρένο....
No worries mate... Καταλαβαίνω απόλυτα αφού και εγώ σε ίδια φάση είμαι. Ετοιμάζομαι να δώσω 190 για ένα ΜΒ02 με ενσωματωμένο IDE interface. :nervous:
 
Κύριοι, σας ενημερώνω για άλλη μια φορά πως τα άτομα για τα external Kempston Turbo Mouse interfaces συμπληρώθηκαν. Παρόλα, αυτά θα κατασκευαστούν και άλλα επιπλέον 8 interfaces. Επειδή την παραλαβή θα την κάνω εγώ στην Ελλάδα και μετά θα τα στείλω στους υπόλοιπους, επαναφέρω το θέμα στο forum μήπως και κανείς από εσάς ενδιαφέρεται.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ

http://www.worldofspectrum.org/forums/showthread.php?p=247072#post247072
 
Πίσω
Μπλουζα