Ομαδική GP2X!!!!

outos h allos, nomizo 10% einai to teloneio, opote apo play-asia pali poio fthno erxetai! LOL
 
Αν γίνει όμως καμία στραβή και πρέπει να εκτελωνιστούν, πρέπει να ξαναγίνει κατάθεση χρημάτων με ότι αυτό συνεπάγεται. Τι εννοώ, οτι θα πρέπει να πληρώσεις εσύ τα έξοδα και μετά να μας ψάχνεις για τα υπόλοιπα.
 
Βρε σεις αγοράστε από Ευρώπη και μην το ψειρίζετε.

Στο κάτω κάτω της γραφής η διαφορά δεν είναι τίποτε χιλιάδες ευρώ και έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.
 
Υπάρχει και από Ελλάδα με 190 ευρώ αν σας ενδιαφέρει. Είναι λίγο ακριβότερο αλλά γλυτώνεις μεταφορικά.

http://www.playmania.gr/product_info.php?products_id=376

Τα υπόλοιπα accessories μπορείτε από Playasia γιατί δεν κοστίζουν ακριβά οπότε το θέμα τελωνίο δεν υφίσταται.
 
έλα ντέ... βασικά για να μην είναι θα πρέπει να έχουν πάρει στοκ από παλιά πράγμα που δεν νομίζω αφού μέχρι πρόσφατα δεν το είχαν. Τα accessories τα έβαλαν σήμερα, πρίν 2 μέρες δεν υπήρχαν στη σελιδα.

Φυσικά θα έπρεπε να γίνει μια ερώτηση μέσω email πρινα παραγγείλει κανείς.
 
Ενδιαφέρον το link που παραθέτεις, αλλά γιατί να μην προτιμήσεις το discoazul;
 
Δεν υπάρχει λόγος να μην προτιμήσεις το discozul, μήπως τα μεταφορικά είναι λιγώτερα το έγραψα και ίσως για πιο γρήγορα, επίσης είναι και το θέμα της εγγύησης. Από απόσπασμα του Playmania.gr :

"Εγγύηση : 2 έτη, με άμεση αντικατάσταση σε περίπτωση ελαττωματικής συσκευής." Φαντάζομαι εννοεί εδώ στην Ελλάδα η αλλαγή.

Ακόμα γιά το αν είναι το MK2 που λέγαμε.... τελικά είναι το Value Pack αυτό που πουλάει (δηλαδή σίγουρα το ΜΚ2) γιατί στη περιγραφή λέει :

"Στη συσκευασία περιλαμβάνονται :

Κονσόλα Gp2x

Ακουστικά

Καλώδιο USB για σύνδεση με υπολογιστή

CD με κατάλληλο λογισμικό για να δημιουργήσετε εφαρμογές, παιχνίδια

Τέσσερις επαναφορτιζόμενες μπαταρίες 2500mAh"
 
έχουν και το tv-out με 10 ευρω..αν θέλετε την γνώμη μου πάρτε το από ελλαδα αρκεί να ισχύει η εγγύηση που λένε από τους ιδίους και να μην χρειαζεται να το στείλετε έξω
 
Μην κάνετε κανένα αστείο και πάρετε αυτό το tvout καλώδιο το κοντό από Playmania.gr, το τρίμετρο ΜΟΝΟ (και προσοχή, όχι το extension του κοντού, το πλήρες καλώδιο), το κοντό δεν κάνει για τίποτα, σχεδόν άχρηστο.

http://www.play-asia.com/paOS-13-71-d1-49-en-70-1y6s.html
 
Καλοκαιράκι έρχεται, θα είναι μία όμορφη προσθήκη στα μπαγκάζια που θα κουβαλάω μαζί μου...

Έστειλα e-mail στο κατάστημα της Θεσσαλονίκης και αναμένω απάντηση σχετικά με την έκδοση, για τα επιπλέον αξεσουαρ (π.χ.: 3μετρο και LCD protector) και αν γίνει μαζική αγορά (π.χ.: 3 μαζί) αν θα έχουμε κάποια καλύτερη τιμή (όσο και για τυχόν πληρωμή μετρητοίς)...

Εάν λάβω απάντηση θα ενημερώσω και στην περίπτωση που έχουμε κάποια καλύτερη τιμή σε μαζική αγορά, θα πρότεινα να οργανωθούμε ώστε να το πάρουμε από Θ. άλλωστε και από το επίσημο της Αγγλίας, λίγο - πολύ ίδια τιμή βγαίνει. Μόνο το play-asia το έχει σκότωμα, αλλά με κολλάει η υπόθεση τελωνείο κλπ.
 
ego pantos den to paraggeila akoma... exo arxisei kai exo deuteres skepseis, sxetika me to poso tha to xrhsimopoihso... exo kai ta leuta etoima, LOL
 
Πέρυσι το gp2x ήταν μόνιμα η συντροφιά της παρέας στις διακοπές στην παραλία, φορτωμένο με mp3 (εκτός όλων των άλλων) έπαιζε διαρκώς.

Έχει δυνατό ήχο και όταν παίζει mp3 η οθόνη μπορεί να σβήνει τελείως ώστε να μην καταναλλώνει μπαταρίες. Έτσι μπορεί να παίζει για πολλές ώρες.

Το screen protector εγώ δεν το έχω, (δεν υπήρχε όταν το είχα πάρει) αλλά η εντύπωση που έχω είναι ότι αν το βάζεις στο τσαντάκι του όταν δεν το χρησιμοποιείς, δεν έχει κανένα πρόβλημα. Το έχω πάνω από χρόνο και η οθόνη του είναι διαμάντι.
 
@gtsamour :

mporeis na bgaleis kamoia foto na to kratas, h dipla se kana allo antikeimeno gia na katalavo peripou ti megethos exei?

to screen protector einai apla ena eidiko diafano autokollhto gia na mh gratsounietai h othonh... ama thn prosexeis den exeis prob... exo tetoio sto pocketpc mou, ekei einai xrhsimo afou tsigklas thn othonh me to stylus lol
 
Έτσι και αλλιώς φθηνό είναι το screen protector οπότε.... εγώ πάντως δεν το χρειάζομαι για την ώρα.

Αυτή καλή είναι?

 
Gtsamour για τα NDS και PSP χρειάζεσαι όμως επειγόντως screen protector. :D
 
Δεν είναι δικά μου βρε αυτά..... από τη γκούγκλα τη βρήκα τη φωτό.
 
Αααααααα είπα και εγώ. Γράψε λάθος! :)
 
Η ερώτηση:

From: *********Sent: Sunday, May 27, 2007 11:15 PM

To: sales@playmania.gr

Subject: Gp2x φορητή κονσόλα ψυχαγωγίας

http://www.playmania.gr/product_info.php?products_id=376

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του παραπάνω προϊόντος από το κατάστημα σας και θα ήθελα κάποιες επιπλέον πληροφορίες:

1. Είναι η τελευταία έκδοση της κονσόλας (ΜΚ2) με το νέο firmware και την νέα οθόνη LCD;

2. Διαθέτετε το νέο καλώδιο TV-OUT των 3 μέτρων και το προστατευτικό της οθόνης για την κονσόλα αυτή (δεν τα είδα στο site σας);

3. Η εγγύηση των 2 χρόνων καλύπτεται από εσάς και επίσης εάν χρειαστεί κάποιο service υπάρχει κάποιος τεχνικός σε εσάς ή καλύπτεται η κονσόλα από την εταιρεία στο εξωτερικό (π.χ.: Αγγλία);

4. Εάν γίνει παραγγελία περισσότερων από μίας κονσόλας από εσάς (π.χ.: ~3) με τα όποια επιπλέον αξεσουάρ τους, θα υπάρξει κάποια καλύτερη τιμή; π.χ.: εγώ ενδιαφέρομαι για την κονσόλα + καλώδιο tv-out (3m) + θήκη μεταφοράς κονσόλας + μετασχηματιστή + επιπλέον μπαταρίες 2700 mA, ίσως και το GP2X Cradle. (προσωπικά διατίθεμαι να πληρώσω μετρητά με αντικαταβολή ή έστω πιστωτική για όλο το ποσό).

Σας ευχαριστώ πολύ

***************
Η απάντηση:

Ημερομηνία: Tue, 29 May 2007 10:12:51 +0300 [10:12:51 EEST]Από: Sales Playmania Greece

Προς: *********

Θέμα: RE: Gp2x φορητή κονσόλα ψυχαγωγίας

Αγαπητέ κ.***************,

1)Το gp2x έχει τη νέα lcd οθόνη με το 2.1.1 firmware.Μπορείτε αν θέλετε να εγκαταστήσετε και το v.3 ,αλλά δυστυχώς το τελευταίο δεν δέχεται custom skins.

2)το καλώδιο tv-out έχει περίπου 20 εκατοστά μήκος.Μπορείτε να προμηθευτείτε μία προέκταση από οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρονικών (SVHS video, chinch audio).To προστατευτικό οθόνης δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο.

3) Εάν προκύψει κάποιο πρόβλημα με την κονσόλα,σας την αντικαθιστούμε με μια καινούρια σε περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος ή με μία μεταχειρισμένη σε άριστη κατάσταση σε περίπτωση οποιουδήποτε άλλου προβλήματος.

4)Προς το παρόν υπάρχουν διαθέσιμες 5 κονσόλες,2 tv-out cables,2 θήκες μεταφοράς,2 μετασχηματιστές,2 cradle και πολλές μπαταρίες.Σε περίπτωση παραγγελίας από εξωτερικό θα χρειαστεί να περιμένετε περίπου 2 βδομάδες.Επίσης αν αγοράσετε 3 κονσόλες με τα διάφορα αξεσουάρ ,σίγουρα θα μπορέσουμε να σας κάνουμε μια καλύτερη τιμή.Δεδομένου όμως ότι το περιθώριο κέρδους μας στο συγκεκριμένο ηλεκτρονικό προϊόν είναι περιορισμένο,η τιμή της κονσόλας μπορεί να μειωθεί το μέγιστο 5 ευρώ.

Για οποιαδήποτε άλλη απορία θα είμαι στη διάθεσή σας,

Ε******* Τ******
Σίγουρα η "έκπτωση" των 5 ευρώ δεν είναι κάτι το συνταρακτικό, ειδικά όταν η διαφορά από το playasia είναι περί τα 55 (εάν δεν κάνω λάθος). Όμως στα θετικά έχουμε α) δεν υπάρχουν ταχυδρομικά λόγω του συνολικού ποσού β) η εγγύηση που παρέχει και η απόσταση εάν τυχόν χρειαστεί γ) ο σχετικά μικρός χρόνος διάθεσης του πάλι λόγω της μικρής απόστασης.

Το cradle, δεν θα μπει στο πακέτο των δικών μου αγορών στην παρούσα φάση και λόγω τιμής (50e > 36e) και λόγω σκοπιμότητας. Ούτε και το κοντό καλώδιο TV-OUT όπως την βλέπω την δουλειά. Μέσα για αγορά εκτός της κονσόλας βλέπω να είναι τα: θήκη 100% - extra μπαταρίες 100% - φορτιστής 90% και μνήμες 50% (ίσως τις πάρω και από εδώ).
 
Πίσω
Μπλουζα