Οριστε και ο δικος μου 6128

Ethaniel

RetroActive
Joined
17 Ιουν 2008
Μηνύματα
475
Αντιδράσεις
17
18062008146.jpg


Καταρχην καλησπερα και χαιρομαι πολυ που βρηκα αυτο το site.

Τον αγορασα προχθες μεσω αγγελιας. Ειναι σε αψογη κατασταση!

μονο λιγη σκονη ειχε ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ομως. Απιστευτο μηχανακι...

Ειναι το πρωτο μου retro pc... σκεφτομαι να παρω και αλλα... αλλα πρωτα θελω να βαλω ενα floppy εδω περα γιατι ο φιλος που το πουλαγε δεν ειχε αρκετες δισκετες (μονο 7) και δεν κανουμε δουλεια ετσι...

Ας ψαξω για σχεδια τωρα...

EDIT: βρηκα τα σχεδια στο wiki :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλορίζικος! Αμα θες φλοπυ αλλά βαριέσαι να κάνεις τη μόντα, δες εδώ.
 
Καλώς ήρθες φίλε....!

Prince of Persia,έτσι;Σωστοοοοός !
 
Καλορίζικος! Επίσης εάν θέλεις να μοντάρεις μόνος σου ένα 3,5 drive για τον cpc, κλικ στο παρακάτω link:

http://www.cpcmania.com/
 
Καλώς ήρθες, με γειες και καλή διασκέδαση (και, χαίρομαι που βρήκες κάτι χρήσιμο στο wiki μου...) (Plug!)

Να πώ ότι το AmDrive αξίζει πολύ, ειδικά άμα βάλεις επάνε κανένα ParaDOS! Το μόνο που του λείπει είναι ένα βύσμα centronics να παίζει και με Plus...
 
Rygar είπε:
Καλορίζικος! Αμα θες φλοπυ αλλά βαριέσαι να κάνεις τη μόντα, δες εδώ.
ναι το εχω δει αυτο... 55€...

πολυ καλο φαινεται αλλα απο που παιρνει ρευμα αυτο;;; πρεπει να εχω αλλο τροφοδοτικο; ελπιζω να μην γινομαι off-topic αλλα με το χειροποιητο floppy δε μπορω να παρω ρευμα μεσα απο τον Amstrad; ή απο την οθονη;; σιγουρα θα θελει κολλητηρι και χερι που να πιανει αλλα θα το προτιμουσα απο το να εχω ολοκληρο τροφοδοτικο πανω στο γραφειο ή να τραβαω καλωδια μεσα απο τον desktop μου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπαίνει ανάμεσα στο μόνιτορ και τον υπολογιστή, δεν χρειάζεσαι τίποτα έξτρα :)
 
Εδώ μιλάς για μόντα του κουτιού... Ναι, παίρνει ρεύμα εσωτερικά, όμως, όπως είπα και πιο πάνω, και το AmDrive παίρνει από τις υπάρχουσες παροχές.
 
Πίσω
Μπλουζα