Ο Δικός μας Άνθρωπος (1984 ΕΡΤ)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας nick
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
εγω εχω αντιθετη αποψη και εγω ημουν 10 οταν προβληθηκε αλλα δεν μου αρεσε ,αλα ισως φταιει που νυσταζα,οποτ θα δωσω χρονο στα επομενα επεισοδια
 
Η ΕΡΤ άρχισε πάλι τα μαγικά της! Το δεύτερο επεισόδιο της σειράς ο Δικός Άνθρωπος δεν θα μεταδοθεί σήμερα 21/6, αλλά τη Δευτέρα 24 Ιουνίου στις 00.00 τα μεσάνυχτα.
 
Πολύ βαρετή σειρά, αναλόγου επιπέδου Απόδρασης! Μπερδεμένο σενάριο, αγωνία μηδέν, ελάχιστα αστυνομική, περισσότερο κοινωνική. Το παίξιμο του Κομνηνού δεν μου αρέσει καθόλου λες και κάνει αγγαρεία! Μάπα το καρπούζι! Κρίμα, γιατί είναι και παλιά σειρά!
 
Δεν θυμόμουν την σειρά αυτή σχεδόν καθόλου ούτε στην πρώτη της προβολή το 1984 αλλά ούτε και στην επανάληψη του 94 (30 χρόνια πισω δηλαδή) μιας και τότε ημουν φαντάρος και ετσι εξηγήτε πως δεν την είχα δει

Τελος παντων την ψιλοβλέπω τώρα (ειδα 2,3 επεισόδια) από τα οποία προφανώς δεν μπορω να πω ότι ενθουσιάστηκα, αλλά περιμένω να ολοκληρωθεί για να εχω καλυτερη άποψη συνολικά.

Υπαρχει ενα ενδιαφερον βλέποντας την για πρώτη φορά ισως λόγω των γνωστών ηθοποιών που παιζουν.
Συγκρίνοντας την με την αποδραση που αναφερθηκε σε προηγούμενο πόστ νομίζω οτι η απόδραση ειναι σαφώς καλυτερη ως προς τις ερμηνειες τουλάχιστον.
 
Επεσα πανω της τυχαια εχτες. Ισως το γεγονος οτι το πρωτο πλανο που πετυχα ηταν η Ερημου με περουκα Playmobil, με προιδεασε αρνητικα.
Υπαρχει μια βαρεμερα διαχυτη και το καστ παραξενο.
Οταν ερθει εκεινη η ωρα και παρω αδεια, μπορει να κατσω να τα δω απο την αρχη.
 
Mην τολμήσεις όταν πάρεις άδεια να την σπαταλήσεις βλέποντας αυτό.
Άκου την με ακουστικά αν θες στην δουλειά.
Ένα από τα δύο να δεις η το Breaking Bad η το The Americans που είναι και στα 80ς.
Θα με θυμηθείς.
 
Δεν θυμόμουν την σειρά αυτή σχεδόν καθόλου ούτε στην πρώτη της προβολή το 1984 αλλά ούτε και στην επανάληψη του 94 (30 χρόνια πισω δηλαδή) μιας και τότε ημουν φαντάρος και ετσι εξηγήτε πως δεν την είχα δει

Τελος παντων την ψιλοβλέπω τώρα (ειδα 2,3 επεισόδια) από τα οποία προφανώς δεν μπορω να πω ότι ενθουσιάστηκα, αλλά περιμένω να ολοκληρωθεί για να εχω καλυτερη άποψη συνολικά.

Υπαρχει ενα ενδιαφερον βλέποντας την για πρώτη φορά ισως λόγω των γνωστών ηθοποιών που παιζουν.
Συγκρίνοντας την με την αποδραση που αναφερθηκε σε προηγούμενο πόστ νομίζω οτι η απόδραση ειναι σαφώς καλυτερη ως προς τις ερμηνειες τουλάχιστον.
ειναι καλυτερη απο καθε αποψη
για να δεις αυτη τη σειρα πρεπει να σε δεσουν και να σε απειλουν με οπλο
 
Πίσω
Μπλουζα