Ο Ιππότης της Ασφάλτου (Knight Rider)

Ο ηθοποιός Ντέιβιντ Χέισελχοφ και ο ΚΙΤΤ στο αεροδρόμιο του Ελληνικού 1988.

186518791_1768371156676346_837182824132472370_n.jpg

Πηγή φωτογραφίας: FB Knight Rider Greece
 
40 χρόνια ΚΙΤΤ

 
Τελευταία επεξεργασία:
Βλέποντας την αντανάκλαση του Πάτερ πάνω στο αυτοκίνητο θα έλεγα ότι η φωτογραφία είναι αληθινή!

ahhzfmFzdGVpYS1hbmVrZG90YS1hdGFrZXNyEwsSBkFzdGVpbxiAgICm7pqHCQw
 
Δυστυχώς, σε αντίθεση με ότι λέει η επικεφαλίδα του άρθρου, το κουτόχορτο στην Ελλάδα παράγεται μαζικά...
 
Θα μπορούσε κάλλιστα να ηταν απο τον Ριζοσπάστη. :bash::midfinger:

Ειναι αυτος ο πολεμος της ελληνικής ιντελιγκέντσια κατα οτιδήποτε βαπτίσουν "δυτικο" και "καπιταλιστικο".

Αυτη η επι δεκαετιών ανίερη συμμαχία του ακαδημαϊσμού και της αριστεράς να καταστρέψουν οτιδήποτε είναι στοιχειωδώς ενδιαφέρον και ευχαριστο στην κουλτουρα.

Αυτοι που εκαναν στην Ελλαδα να μην μπορει να στεριωσει η εγχωρια ποπ/ροκ μουσικη, τα comics, ο εμπορικος κινηματογραφος κλπ κλπ. :bananafuck:

Με τοσες τριχες που εγραφε το αρθρο, ηταν απαραιτητη ακριβως μετα η διαφημιση για την αποτριχωση. :diablotin:
 
Ναι και εγώ μια ματιά που έριξα δεν δείχνει να τεκμηριώνει το δήθεν φιάσκο.
 
Έχω την εντύπωση ότι κάπου στην δεκαετία του 90 παίχτηκε στον ΑΝΤ1 μεταγλωττισμενο; Σαν να θυμάμαι ότι ο Ντίνος Καρύδης είχε τον ρόλο αυτό,και ο Κιτ κάποιος Νίκος Αναστασόπουλος.Μπορουμε λιγάκι να το ψάξουμε αυτό ; Εκτός αν ήταν κάτι άλλο και απλά ήταν ο ίδιος ηθοποιός σε άλλη σειρά,και απλά μου έμεινε εμένα στην μνήμη.
 
Έχω την εντύπωση ότι κάπου στην δεκαετία του 90 παίχτηκε στον ΑΝΤ1 μεταγλωττισμενο; Σαν να θυμάμαι ότι ο Ντίνος Καρύδης είχε τον ρόλο αυτό,και ο Κιτ κάποιος Νίκος Αναστασόπουλος.Μπορουμε λιγάκι να το ψάξουμε αυτό ; Εκτός αν ήταν κάτι άλλο και απλά ήταν ο ίδιος ηθοποιός σε άλλη σειρά,και απλά μου έμεινε εμένα στην μνήμη.

Στα ελληνικά ο μόνος ιππότης της ασφάλτου που θυμάμαι είναι η κασέτα..

Τη δεκαετία του '80 η εταιρία EL GRECO κυκλοφόρησε τρεις ηχητικές κασέτες με τις περιπέτειες του Μάικλ Νάιτ, περισσότερου γνωστού ως ο "Ιππότης της Ασφάλτου". Στην ουσία ήταν σετ που περιλάμβανε: ηχητική κασέτα, βιβλιαράκι με την ιστορία και μαρκαδόρους. Οι τρεις ιστορίες είχαν τίτλο: Χωρίς Παιχνίδι, Ρομπότ εναντίον ΚΙΤΤ & ο ΚΙΤΤ και οι Εξωγήινοι.

Ο ήχος είναι φιλτραρισμένος για την απομάκρυνση του θορύβου. Ακούγονται οι φωνές: Νίκος Απέργης (Μάικλ Νάιτ), Χρήστος Πάρλας (Ντέβον), Κώστας Σκώκος (Αφηγητής) κ.ά.
 
Κάποιος που έχει Facebook ας ρωτήσει τον ειδικό, τον Στέλιο Στρογγυλό, που είναι ειδήμων σε ό,τι έχει να κάνει.
Αν και η ερώτηση μοιάζει περιττή γιατί αν συνέβαινε αυτό, θα είχε γελάσει και το παρδαλό κατσίκι. Και θα το θυμόσασταν.
 
την ριζική αποτρίχωση δεν την χρειάζομαι γιατί...καράφλιασα με αυτά που γράφει αυτή η φυλλάδα! όλοι στα '80ς λατρεύαμε τον ιππότη της ασφάλτου! ακόμη και εγώ που δεν είχαμε τηλεόραση πήγαινα στο σπίτι του καλύτερου μου φίλου και την βλέπαμε μαζί!
 
Πίσω
Μπλουζα