Ο Κοντός με το παπάκι (1988)

nick

RetroNuts!
Joined
12 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.623
Αντιδράσεις
542
Ο κοντος με το παπακι 1988.jpg

Μια κωμική ταινία σε σενάριο Λάκη Μιχαηλίδη και σκηνοθεσία Κώστα Καραγιάννη που προβλήθηκε το 1988.

Έπαιζαν οι ηθοποιοί:Νίκος Ρίζος , Γιούλη Σταμουλάκη , Βίλμα Τσακίρη , Έφη Κοσμά , Σπύρος Μεριανός , Ρίκα Διαλυνά , Σπύρος Καλογήρου, Κώστας Φλωράτος , Μίμης Θειόπουλος , Μάκης Κωστίνης.

Υπόθεση:Η Σούλα και ο Θωμάς, χρόνια αρραβωνιασμένοι, καθυστερούν το γάμο τους λόγω της δεινής οικονομικής τους κατάστασης. Δυστυχώς, όμως, ο αδελφός της κοπέλας, χασάπης στο επάγγελμα, τους απειλεί ότι, αν δεν παντρευτούν γρήγορα, θα έχουν την τύχη των.... προϊόντων του!

Οι τίτλοι αρχής της ταινίας:

Ο ΚΟΝΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ (1988) - ΤΙΤΛΟΙ ΑΡΧΗΣ

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν έχω δει τη ταινία,αλλά δε ξέρω...έχω τις επιφυλάξεις μου.

Θαρρώ πως το θέμα είναι λίγο ''πασέ'' για το έτος 1988 και Ρίζος-Καλογήρου (κατά τα άλλα αγαπημένοι ηθοποιοί)αρκετά μεγάλοι ηλικιακά για τους ρόλους.

Βέβαια,δεν έχω δει τη ταινία και δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη.
 
Το «ο κοντός με το παπακι» είναι επική βιντεοταινία.Ο Νίκος Ριζος,παρα την προχωρημενη ηλικία του βγαζει γελιο,εχει καλο χαβαλε το έργο,(ο Ριζος πρεπει να χτυπησε κιολας στην σκηνη που πεφτει απο το παπακι),ο Σπυρος Καλογήρου αναμενομενος,στον κλασσικο του ρολο του «αδερφου-χασαπη»,ωραιος ο Σπύρος Μεριανός,βλέπεται ευχαριστα το εργο,το εχω δει παρα πολλες φορες και το συστήνω σε ολους.
 
Πίσω
Μπλουζα