Ο Πρίγκηπας!

Τι καλά!!! Άλλη μία Αλμπερτικιά... και είμαστε δυσεύρετες!!!

Καλώς μας ήλθες και από εδώ!!! :wave:

Αυτό που περιγράφεις ήταν που έξτρα μετάφραση - παρωδία που έκανε η ομάδα Iscariotes, ειδική στις μεταφράσεις γιαπωνέζικων μάγκα και λοιπών συρφετών στα γαλλικά. Είναι κατά πολύ αισχρό. Παρακάτω λέει και χειρότερα. Δεν υπάρχει λόγος να αναφερθούν εδώ αφού δεν έχει να κάνει με την κανονική ιστορία της Κάντυ ή έστω με ένα φαν φικ.
 
Αχ. Καλή φάση που ήταν από τους μεταφραστές. Ξέρω τι λέει πιο κάτω, ας μην τα θυμάμαι. Απλά επειδή τους έχω ικανούς τους γιαπωνέζους είπα μην είχε κυκλοφορήσει και στο κανονικό μάνγκα. Θενκς για τις πληροφορίες.

Άλμπερτ φορέβερ. Θυμάμαι τότε που το έδειξε όλες να χτυπιούνται για τον Τέρυ που τελείωσε η σειρά έτσι κι εγώ να είμαι μέσα στην τρελή χαρά γιατί πάντα μου άρεσε ο Άλμπερτ. Μετά που ξύρισε τα μούσια και έβγαλε τα μαύρα γυαλιά, βέβαια. Πάντως αυτό το θέμα της υιοθεσίας πρέπει να το λύσουν ή να της λέει "Έλα στο θείο"
 
Βρε παιδιά, δεν το βρίσκω αυτό το σίτε!!!


Στείλτε μου πμ τι λέει παρακάτω, έχω περιέργεια!!!!
 
Το μόνο νομίζω που άξιζε από τη μετάφραση - παρωδία ήταν το κομμάτι με τον Νηλ όπου μετά την άρνηση του Άλμπερτ σχετικά με το γάμο, η μάνα του και η Ελίζα του τάζουν κρουαζιέρα στη Μύκονο. Εκεί θα μπορεί να γνωρίσει κανένα καλό... αγόρι...

Το υπόλοιπο δε νομίζω πως να σε συγκινήσει...
 
Είναι ψιλογελοίο χιούμορ για δωδεκάχρονους :) Κι εγώ γέλασα εκεί που ο Νηλ κλαίει και χτυπιέται και του λέει η μαμά του και η Ελίζα ότι θα τον πάνε στη Μύκονο. Στο πρωτότυπο του λένε ότι 8α πάνε στη Φλόριντα που έχει πολλές γυναίκες κι αυτός είναι σε ένα στυλ "Πάμε γρήγορα" και η Κάντυ λέει "Μα έτσι με αγάπαγε αυτός;"

Αν θυμάμαι καλά, στο άνιμε μας στέρησαν την κάθαρση του να μπει ο Άλμπερτ και να ανακοινώσει την ταυτότητά του στους σιχαμένους Ράγκαν. Πολύ με είχε στεναχωρήσει αυτό. Ήθελα να δω την Κάντυ θριαμβεύτρια.

Άσχετο, μόλις πρόσεξα τον Πούπε του Άλμπερτ που είναι σαν αρνητικό των χρωμάτων του Κλυν. Ακόμη και τα ζουλάπια τους ταίριαζαν :)
 
Ζωάκια άγρια πχ. νυφίτσες, κουνάβια και δεν συμμαζεύεται.
 
Yanna76 είπε:
Αχ, είμαι κολλημένη Αλμπερτικιά και πολύ μου αρέσει αυτό το thread. Θυμάμαι όταν έβλεπα τη σειρά ο πατέρας μου κόντεψε να πάθει αποπληξία όταν είδε ότι η Κάντυ έμενε με τον Άλμπερτ. Εμένα μου φαινόταν φυσικότατο και αυτός φώναζε στη μάνα μου "Τον σπίτωσε! Τι βλέπει το παιδί;"
:rofl: Ακομα και ο πατερας σου εβλεπε Καντυ-Καντυ??? :D

Καλωσηρθες στην παρεα μας :cheers:
 
Μα, μια τηλεόραση είχαμε και 2 κανάλια. Όλοι βλέπαμε τα πάντα. Κι ο αδερφός μου φανατικός, φαν του Στήαρ φυσικά.

Ο πατέρας πάντως ήταν πιο πολύ για να δει τι βλέπω αλλά ευτυχώς δεν προέκυψε απαγόρευση μετά το σπίτωμα. Ίσα που την είχα γλυτώσει και όταν την είδε να πηδάει από το δωμάτιό της στο δωμάτιο των αγοριών.

Βρε μήπως μας κατέστρεψε σαν γενιά αυτή η ξετσίπωτη; :animlaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόλις είδα ένα υπέροχο βιντεάκι στο youtube και σκέφτηκα αμέσως τη Juanita...

 






έρχομαι στα ίσια μου!...
:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:wave: Από την αγαπημένη Patricia!!!

Mάλλον, έχει εξαντλήσει κάθε σχετικό ισπανικό΄τραγούδι που κολλάει στο θέμα Κάντυ Άλμπερτ!!! :cheers:
 
Πολύ ωραίο το βιντεάκι με το Αλμπερτουλίνι. Τον άτιμο, εκεί που ήταν με τα μούσια σαν χίπης έτοιμος για τα Μάταλα, και μετά στο Λονδίνο με τα γυαλιά τα σκούρα που όσο να είναι τον ψιλοέκοβαν, μας γύρισε με την αμνησία κουκλί.

Ξαναέβλεπα προχτές τις σκηνές που η Κάντυ γυρίζει μετά τον χωισμό με τον Τέρυ και μου έκανε εντύπωση που περιμένει να δει τον Άλμπερτ για να καταρεύσει. Παρότι η Άννι και ο Άρτσι και η Πάτι σε δεύτερη φάση μια και χτυπιέται για τον Στήαρ αυτή, είναι δικοί της άνθρωποι, ο Άλμπερτ είναι κάτι παραπάνω γι αυτή. Κι εκεί που καταρρέει στην αγκαλιά του είναι φοβερή σκηνή. Ο καημένος ο Άλμπερτ. Τα αγάπαγε και τα δύο και ήθελε να τα βοηθήσει παρά το ότι κι αυτός ήθελε την Κάντυ.
 
Yanna76 είπε:
...
Ξαναέβλεπα προχτές τις σκηνές που η Κάντυ γυρίζει μετά τον χωισμό με τον Τέρυ και μου έκανε εντύπωση που περιμένει να δει τον Άλμπερτ για να καταρεύσει. Παρότι η Άννι και ο Άρτσι και η Πάτι σε δεύτερη φάση μια και χτυπιέται για τον Στήαρ αυτή, είναι δικοί της άνθρωποι, ο Άλμπερτ είναι κάτι παραπάνω γι αυτή. Κι εκεί που καταρρέει στην αγκαλιά του είναι φοβερή σκηνή.
Ήξερε το κορίτσι σε ποιούς στιβαρούς ώμους θα ακουμπήσει τον πόνο της... :sure:

Ποιός;;; για σένα ό,τι έκανα θα κάνει, ποιός;;;

Την πίκρα θα κρατάει να μη σε φτάνει, ποιός;;;

Θα νοιάζεται στον πόνο σου στη θλίψη, ποιός;;;

Θα σκέφτεται αν τίποτα σου λείπει...

Αγάπαγε και τα δύο και ήθελε να τα βοηθήσει παρά το ότι κι αυτός ήθελε την Κάντυ.
Ανωτερότης :bow:
 
Η Καντυ ξερει οτι ο Αλμπερτ ειναι φιλος του Τερρυ και τον αγαπαει. Δεν μπορουσε να μιλησει στον Αρτσυ γιατι ειχαν κοντρα με τον Τερρυ, ο Στιαρ ελειπε, η Αννυ ηταν παντα αδυναμη και η Παττυ εκλαιγε τον Στιαρ.

Ο Αλμπερτ ειναι ο μονος που της εχει απομεινει και ξερει οτι θα της συμπαρασταθει εμπρακτως.
 
domniki είπε:
Η Καντυ ξερει οτι ο Αλμπερτ ειναι φιλος του Τερρυ και τον αγαπαει. Δεν μπορουσε να μιλησει στον Αρτσυ γιατι ειχαν κοντρα με τον Τερρυ, ο Στιαρ ελειπε, η Αννυ ηταν παντα αδυναμη και η Παττυ εκλαιγε τον Στιαρ.
Ο Αλμπερτ ειναι ο μονος που της εχει απομεινει και ξερει οτι θα της συμπαρασταθει εμπρακτως.

Αυτό γράφω και εγώ...

Ο μόνος.... :cool:
 
Juanita είπε:
Αυτό γράφω και εγώ...
Ο μόνος.... :cool:
Μα καλη μου Juanita, οταν χωριζει μια γυναικα πηγαινει να κλαψει στην αγκαλια μια φιλης/φιλου της...ειναι χαρακτηριστικο των αντρων να βρισκουν παρηγορια στην αγκαλια της πρωτης διαθεσιμης ;)
 
domniki είπε:
Μα καλη μου Juanita, οταν χωριζει μια γυναικα πηγαινει να κλαψει στην αγκαλια μια φιλης/φιλου της...ειναι χαρακτηριστικο των αντρων να βρισκουν παρηγορια στην αγκαλια της πρωτης διαθεσιμης ;)

Εννοείς τον Τέρρυ και τη Σούζυ;;;; :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
Μμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!!!


Κακίες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Η αλήθεια είναι ότι μετά τη συγκατοίκηση έχει δημιουργηθεί μια υπέροχη σχέση ανάμεσα σε Άλμπερτ και Κάντυ!!!



Η Κάντυ μεγαλώνοντας και ωριμάζοντας νιώθει τον Άλμπερτ τον πιο κοντινό της άνθρωπο.



Είναι υπέροχη και αξιοζήλευτη η σχέση τους!



Έχουν γίνει μια οικογένεια!!



Και για να σε προλάβω Juanita, να ξεκαθαρίσω ότι υπάρχει μεταξύ τους αγάπη, αλλά όχι έρωτας!!!!!
 
akaliakoukou είπε:
Και για να σε προλάβω Juanita, να ξεκαθαρίσω ότι υπάρχει μεταξύ τους αγάπη, αλλά όχι έρωτας!!!!!

Ναί;;;;; :diablotin:

Δεν τα καταλαβαίνω εύκολα αυτά... :banghead:

Τα ίδια μου λέει η Dom για την Μάχη... :acoustic: ( εμότικον = το βιολί μου εγώ )

Ενώ εγώ δεν ήθελα να πάει χαμένο ένα παληκάρι σαν τον Jason η Dom επιμένει πως η Πριγκήπισσα ήταν η κοπέλλα του Μάρκ... :rofl:

Πως επιμένω εγώ για τον Άλμπερτ και την Κάντυ;;; :tease:
 
domniki είπε:
Η Καντυ ξερει οτι ο Αλμπερτ ειναι φιλος του Τερρυ και τον αγαπαει. Δεν μπορουσε να μιλησει στον Αρτσυ γιατι ειχαν κοντρα με τον Τερρυ, ο Στιαρ ελειπε, η Αννυ ηταν παντα αδυναμη και η Παττυ εκλαιγε τον Στιαρ.
Ο Αλμπερτ ειναι ο μονος που της εχει απομεινει και ξερει οτι θα της συμπαρασταθει εμπρακτως.
Μα ο Άλμπερτ σε αυτή τη φάση έχει αμνησία. Δεν θυμάται τον Τέρυ. Η στήριξη που περιμένει η Κάντυ από τον Άλμπερτ δεν έχει να κάνει με τον Τέρυ. Κι εξάλλου ο Άρτσι το έχει ξεπεράσει πλέον και όσο αδύναμη να είναι η ξεφτιλισμένη η Άννι δεν θα τη στήριζε; Αν και την είχα ικανή να της πει "Αχ, τώρα που χώρισες μη μου πάρεις τον Άρτσι". Όλο ανιδιοτέλεια αυτό το κορίτσι...

Σίγουρα ο τύπος που αγαπάει μια κοπέλα και αυτή κλαίει στην αγκαλιά του για κάποιον άλλο κάνει λίγο pathetic. Εκ διαμέτρου αντίθετος με τον Τέρυ που δεν την άφηνε ούτε το όνομα του Άντονυ να πει που είχε πεθάνει κι όλας ο άνθρωπος.

Καημένε Άλμπερτ, "ανθρώπινο χαρτομάντηλο" (human kleenex που λένε οι Αγγλόφωνοι) ήταν ο ταλαίπωρος. Αλλά εγώ τον αγαπάω και για αυτό. :D
 
Πίσω
Μπλουζα