Ο επιθεωρητής Σαϊνης (Inspecteur Gadget)

βιντεοαποσπασμα με τον Σαϊνη :


σχολιο του uploader Akis Papadopoulos: " Το τραγούδι του Σάκη Μπουλά εκτελεσμένο απο τον μέγα Αστυνόμο Σαΐνι...(και για την ακρίβεια τον Τάσο Κωστή που έκανε τη φωνή του) "
 
Καλά θυμόμουν (άσχετα αν δε το είχα πει σε κανένα), οτι στα πρώτα επεισόδια, το τραγουδάκι ήταν διαφορετικό...

http://www.youtube.com/watch?v=7tuOd6vgMJA
 
Χμμ εγω δεν το θυμομουνα με αλλον τιτλο και πηγε το μυαλο μου οτι ειναι απο VHS κατι που το επιβεβαιωσα στα ινφο του.
 
DINO είπε:
Καλά θυμόμουν (άσχετα αν δε το είχα πει σε κανένα), οτι στα πρώτα επεισόδια, το τραγουδάκι ήταν διαφορετικό...
DINO ειχα γραψει κι εγω την παρατηρηση μου εδω μαζι με μια απορια μου που παραμενει ακομα αλυτη
 
katerinak είπε:
βιντεοαποσπασμα με τον Σαϊνη :
Κοιτα να δεις Κατερίνα χτες είχε αυτό το επεισόδιο, μόνο που δεν έλεγε ο Σαινι το τραγουδάκι αυτό...αλλά ενα που αναφερότανε σε ''ζουμπούλια, βιόλες και τριαντάφυλλα'' πολύ ρετρό τραγουδάκι μου έκανε και απορώ που το θυμήθηκαν και το έβαλαν στην μεταγλώτιση :)

Κοιτα να δεις που ξεμωράθηκα στα γεράματα με τον Σαίνι!

Υ.Γ. ένα μικρό ανηψάκι που έχω , λέει ακριβώς αυτό: ''Πάω να δω τον θείο Σαιμι''
 
χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους.

πριν απο μερες μεταδωθηκε και στο καναλι Ε με την μεταγλωτηση να ειναι ιδια

που επαιζε πριν λιγο καιρο και στην ΔΤ με Στελιο καλαθα,Δημητα Δημητριαδου,

Γιαννη παπαιωαννου,θεμη ψυχογιο.αυτο που εβγαλα συμπερασμα ειναι

οτι καποτε που υπηρχε η κρατικη τηλεωραση οι μεταγλωτησεις γινονταν

αποκλειστικα απο εκει,με αποτελεσμα να εχουν αυτοι το πανω χερι στα δικαιωματα

μεταγλωτησης ενω τωρα γινοντε σε καποια στουντιο

με αποτελεσμα να παιζουν σε ολα τα καναλια.

επισης μεταδωθηκε απο το Ε και ο Ντενις ο τρομερος παλι με την

ιδια μεταγλωτηση με της ΔΤ που εδειχνε.

οσο αναφορα ο φιλος μας ο TSALK ειιχε κανει μια ερευνα με ποιες σειρες

εχουν διασωθει στην ΔΤ.

Αν μπορουσε να γινει και μια ερευνα με το ποια καρτουν της ΔΤ εχουν διασωθει

θα ηταν ακομα καλυτερα.βεβαια με το κλεισιμο της ΕΡΤ τα πραγματα ειναι τωρα δυσκολα

πιστευω στο αρχειο να εχουν προσληφθει ατομα που δουλευαν στην παλια ΕΡΤ

ετσι ωστε να σας διευκοληνουν στο εργο σας.

κυροι διαχειριστες και συντονιστες συγγνωμη αν ημουν κουραστικος

απλα επρεπε να πω την αποψη μου.
 
Αστυνόμος Σαϊνης θεός. Με ένα..."εμπρός καλά μου..." ήταν έτοιμος να βγάλει οτιδήποτε εργαλέιο και να το χρησιμοποιήσει. Θα μου μείνουν αξέχαστα το ελικόπτερο και το σακάκι αερόστατο όπου φουσκώνει και γίνεται σαν το Marshmellow Man από τους Ghostbusters. Ο δε κακός, ο MAD και η γάτα του που όλο ξεγλυστρούσαν, φοβερό παιδικό.
 
EΠΙΤΕΛΟΥΣ ενα παιδικο ονειρο εκπληρωθηκε και μολις ειδα και το τελευταιο επεισοδιο του αστυνομου σαινη το 21 δηλαδη του δευτερου κυκλου απο τα 86 συνολικα.Πραγματικα την απολαυσα ετσι που την ειδα την σειρα ολοκληρη και αξιζει πραγματικα.Ευχαριστως να την ξαναεβλεπα στα καπακια.
 
metalcandyman είπε:
EΠΙΤΕΛΟΥΣ ενα παιδικο ονειρο εκπληρωθηκε και μολις ειδα και το τελευταιο επεισοδιο του αστυνομου σαινη το 21 δηλαδη του δευτερου κυκλου απο τα 86 συνολικα.Πραγματικα την απολαυσα ετσι που την ειδα την σειρα ολοκληρη και αξιζει πραγματικα.Ευχαριστως να την ξαναεβλεπα στα καπακια.
metalcandyman στο τελευταιο επεισοδιο που ειδες,φανηκε το προσωπο του Δρ Κλαους;
 
Οχι κατερινα σε κανενα απο τα 86 επεισοδια της σειρας δεν φαινεται το προσωπο του Dr.Claw.
 
metalcandyman είπε:
Οχι κατερινα σε κανενα απο τα 86 επεισοδια της σειρας δεν φαινεται το προσωπο του Dr.Claw.
ευχαριστω metalcandyman,νομιζα οτι θα το εδειχνε στο τελευταιο επεισοδιο
 
Όταν είδα τη φάτσα του Dr.Claw σε κούκλα ξενέρωσα απίστευτα. Τον περίμενα πιο νέο και γοητευτικό, κάτι σαν τον Σρέντερ, όχι γέρο. Αν είναι έτσι καλύτερα που δεν έδειχνε το πρόσωπό του. Από τη μεταγλώττιση μου άρεσε πολύ η Δήμητρα Δημητριάδου ως Πέννυ. Όταν άκουσα τη Χρύσα Σπηλιώτη στον ίδιο ρόλο, σχεδόν δεν μπορούσα να παρακολουθήσω, νομίζω ότι δεν της πάει καθόλου και δεν συγκρίνεται με τη Δημητριάδου. Επίσης, τα επεισόδια στα οποία εμφανίζεται αυτός ο ηλίθιος, ενοχλητικός θαυμαστής του Σαϊνη, πραγματικά δεν βλέπονται, τα χαλάει αφάνταστα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο αστυνόμος Σαϊνης είναι από τις σειρές που παίζεται συχνά. Πριν λίγα χρόνια το έδειχνε η κρατική τηλέοραση και πρόσφατα πετυχαίνω επεισόδια σε τοπικό κανάλι στην Άρτα.
 
Πολύ καλό παιδικό. Το αγαπημένο μου.
Η παλιά μεταγλώττιση φοβερά καλή.
Η Πένυ (Σοφία στα γαλλικά - μακάρι να είχαμε κρατήσει το γαλλικό της όνομα) μπορώ να πώ ότι είναι η πρωταγωνίστρια, όπως την περιγράφει και το γαλλικό τραγούδι της που είναι μελοποιημένο βάση της μουσικής που παίζει κάθε φορά όταν αυτή εμφανίζεται σε πρώτο πλάνο.
Πάρλας, όλα τα λεφτά!
Και φυσικά, η αγγλική φωνή του Δρ. Μαντ. Απίστευτη ερμηνεία. Κρίμα που μοιράζεται τον ρόλο του μαζί με άλλον ένα ηθοποιό. Και αφού δεν δείχνει το πρόσωπό του σε εκείνα τα επεισόδια ποτέ δεν καταδέχτηκα να τον δω όπως τον παρουσιάζουν οι μετέπειτα εκδοχές.
Δυστυχώς, μόνο τα πρώτα 65 επεισόδια έχουν ενδιαφέρον για μένα.
 
επειδή δέν έτυχε να παρακολουθήσω κανένα επεισόδιο στην 3D μορφή,γνωρίζουμε ποιοι ηθοποιοι μεταγλωτίζουν;
 
η 3d εκδοση προβαλλεται απο την ερτ2 καθημερινες στις 11.00
τα επεισοδια ειναι διαθεσιμα μεχρι τις 15/05/2022
 
η 3d εκδοση προβαλλεται απο την ερτ2 καθημερινες στις 11.00
τα επεισοδια ειναι διαθεσιμα μεχρι τις 15/05/2022
Καμία σχέση με το παλιό. Είναι η καινούρια σειρά αυτό που πόσταρες, όχι αυτήν που πραγματεύεται το θρεντ!
 
πόσο διαφορετικος θα ήταν ο Σαινης με μουστάκι που θα τον κάνανε λίγο πιο σοβαρό που θα αναγνώριζε τους πράκτορες του Κλαου αντί να περιμένει από την πενυ και τον μπρειν. Όμως θα τους μηνυε η mgm λόγω ομοιότητας με τον Κλουζώ και τον ξυρισαν.

 
Πίσω
Μπλουζα