Ο καράδικός μου 128Κ!

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.290
Αντιδράσεις
3.350
Και για να συνεχίσω το συρφετό των θρεντς που ξεκινούν με preffix την κτητική αντωνυμία "Δικος μου, δικος σου, δικος του..." και λιοιπά και λιοιπά, σας παρουσιάζω το νέο μου απόκτημα που παρελήφθη την ίδια μερα με το 1040. Σημειωτέον, είναι το 2ο. Το πρώτο εχάθη και μαζί του τα 90€ και ο πωλητής. Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία. Προς το παρόν έχω όλη την ευχαρίστηση να ζηλέψετε με αυτό, το οποίο, πρέπει να πω ότι, είναι σε ΥΠΕΡΤΑΤΗ κατάσταση και με νέα μεμβράνη.

Ορίστε:







Μετά απ'αυτό ο Wally θα κάνει μέρες να μου μιλήσει...
 
Καλορίζικος Rygar. Πόσοι είμαστε με 128 τώρα;
 
Noμίζω 5 ή 6 που έχουμε ψύκτρα :D

Μεγειές μεγειές....
 
Με γειά για ένα ακόμα απόκτημά σου! :)
 
καλορίζικος και καλοπαίχνιδος!!!!
 
Rygar καλορίζικα τα μηχανάκια σου φίλε.. ..Σε παρακαλώ όμως εφόσον υπάρχει thread για αυτή την δουλειά δηλ το thread Συλλεκτικοι υπολογιστές ανέβασε τις φωτογραφίες σου εκεί όχι τίποτα αλλά αν ο κάθε ένας ανοίγει thread για ένα Spectrum που έχει τότε καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει εδώ! :)
 
Διακρίνω έντονη βρωμιά η μου φαίνεται? :D
 
Με 'γειες τον ψύκτρα και καλό gamming :thumbup:
 
akmakas είπε:
Διακρίνω έντονη βρωμιά η μου φαίνεται? :D
Καλημέρα. Οχι ιδιαίτερα. Σίγουρα θέλει καθάρισμα στα πλήκτρα με μπαντονέτες. Αυτό που μου την έχει ψιλοσπάρει είναι ότι έχει κάποιες θαμπές άσπρες γραμμές ακριβώς πάνω από τα πλήκτρα 1-0, απ'ακρη σ'άκρη. Αυτές δεν ξέρω πώς θα βγούν. Είχα δει έναν 128 που ο ιδιοκτήτης του τον είχε ξαναπεράσει με ένα ειδικό σπρέι και είχε γίνει απίστευτος.
 
C'est moi!!!! :D :D

Για να φτάσεις όμως στο σπρέϊ πρέπει πρώτα να κάνεις ότι έκανες και στον ατάρι σου και ακόμα παραπάνω. Οχι χαζοκαθαρίσματα του (_)(_) με μπατονέτες, πρέπει να μπει μπουγάδα κανονική και (2-3 χέρια μάλιστα) σε όλα τα πλαστικά μέρη αν θές να γίνει τέλειο.

Το σπρει μπαίνει στο τέλος, γυαλίζει και καλύπτει γρατσουνιές.

To spray δεν ήταν τίποτε το ειδικό, απλό σπρέι γυαλίσματος ταμπλώ αυτοκινήτου ήταν (με σιλικόνη).
 
Σε βλέπω θετικό στο σπρέι. Αρα μπορώ κάποια στιγμή να το κάνω ε; Τι λές, Ω ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΕ SPECCOΚΡΑΤΟΡΑ;
 
Είπαμε, αν θές τα αποτελέσματα που με γουρλωμένα μάτια αντίκρισες :eek: στο σπίτι μου μέσα στην "Ντουλάπα ΙΙ" (ντουλάπα στην οποία φυλάγονται ΜΟΝΟ μηχανήματα πεντακάθαρα και λουστρίνια), θέλει να κάνεις δουλειά. :D :D

Το σπρέι στο τέλος, και όχι ψέκασμα πάνω στο μηχάνημα φυσικά. Ψέκασμα πάνω σε πανί και μετά με το πανί στο μηχάνημα.
 
Καλά , εσείς ψωνίσατε όλο το ebay μου φαίνεται :D :D

Καλορίζικος :thumbup:
 
Ολο το ΕΒΑΥ, όχι ακόμα. Σίγουρα όμως την έχουμε ψωνίσει σφόδρα....
 
Φαντάσου οτι εγώ ακόμα δεν πάτησα το πόδι μου στο ebay.....

:D :D:D
 
Να τον χαίρεσαι. Να τον χαίρεσαι.:biglaugh:
 
Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος 2 spectrum 128 (ο ένας χωρίς κουτί).

:).

Είναι το απόλύτως Silent μηχάνημα!
 
2;;;;; Από πού ρε; Και πόσο;
 
Εγώ έχω δύο +2 grey :D Λυσσάξτε...
 
Πίσω
Μπλουζα