Ο πρίγκιπας του Bel Air - The fresh prince of Bel-Air (1990)

imperium

RetroAdept
Joined
11 Σεπ 2010
Μηνύματα
846
Αντιδράσεις
128
Ο Γουιλ,ενας ατιθασος νεαρος που ζει στην Φιλαδελφεια,μπλεκει με διαφορες ασχημες παρεες.

Η μητερα του αναστατωνεται και αποφασιζει να τον στειλει να μεινει με την οικογενεια του

θειου του Φιλιπ στην πιο αριστοκρατικη περιοχη της Καλιφορνια,στο Μπελ Ερ.Ο μέχρι τότε τρόπος

ζωής του Γουίλ με τις ακραίες συμπεριφορές και τους ασυνήθιστους τρόπους του, ξαφνιάζει τους

υπερόπτες κατοίκους του Μπελ Ερ δημιουργώντας κωμικές καταστάσεις.

Παιζουν

Γουιλ Σμιθ - Γουιλιαμ Σμιθ

Αλφονσο Ριμπειρο - Καρλτον Μπανκς

Τζειμς Ειβερι - Φιλιπ Μπανκς

Καριν Παρσονς -Χιλαρι Μπανκς

Τατιάνα Αλι - Ασλει Μπανκς

Τζοσεφ Μαρσελ - Τζεφρι

 
Τι λες τωρα το βλεπα ειχε πλακα για την εποχη του. :)
 
To βαζει επαναληψη το Star τα μεσημερια. Τσεκαρετε το προγραμμα για ακειβη ωρα.
 
επειδη ξεκινησε απτη Δευτερα επαναληψη το ανοιξα το θεμα

καθε μεσημερι 2 επεισοδια
 
witch king είπε:
Τι λες τωρα το βλεπα ειχε πλακα για την εποχη του. :)
Γιατί, τώρα δεν έχει πλάκα;;; Είχα δει τυχαία πέρυσι καλοκαίρι ένα επεισόδιο, ενώ περίμενα το ΚΤΕΛ στο Λουτράκι (στην μικρή τηλεόραση του σταθμού) και μόνο κάτω που δεν έπεσα από τα γέλια (ευτυχώς, με τον κόσμο που είχε ::) )! Φοβερός τύπος ο Will Smith, και τότε και τώρα!
 
Οντως η σειρα ειναι φοβερη και αν μπορει να την δει καποιος ολοκληρωμενη και τους 6 κυκλους δηλαδη θα ριξει πολυ γελιο.
 
Την είχε βάλει πέρυσι νομίζω σε επανάληψη. Διασκεδαστική σειρά.
 
Από τις καλές κωμικές. Βλέπεται ευχάριστα ακόμα και σήμερα...

Υ. Γ Τι σκέφτηκαν πάλι κάποιοι " γάτουλες " Αμερικανοί τελευταία. Ότι ο ήρωας που υποδύεται ο Γουίλ Σμίθ, σκοτώθηκε στο γκέτο και ότι βλέπαμε στην σειρά ήταν το τελευταίο του όνειρο, δηλαδή να ζήσει την μεγάλη ζωή σε πλούσιο σπίτι!!!! :eek:
 
johnny19818 είπε:
Την είχε βάλει πέρυσι νομίζω σε επανάληψη. Διασκεδαστική σειρά.
Την εβλεπα και ανετα μπορω να πω. Φαινοταν λιγο ξεπερασμενη βεβαια αλλα μου αρεσε που την ξαναειδα.
 
Την έμαθα πριν 2 χρόνια.Η εικόνα της μου φαίνεται πολύ παλιακή γι'αυτό και μόνο δεν μπορώ να την παρακολουθήσω.Άλλες παλιές σειρές όπως τα Φιλαράκια που παίζουν συνέχεια βλέπονται πιο ευχάριστα.
 
Είχε την πλάκα της. Δεν ήμουν φανατικός, αν τύχαινε όμως την έβλεπα ευχάριστα
 
προβαλλεται στο star πολύ νωρις το πρωι, 6 η ωρα... :(

ωραια σειρα...!!! :flower:
 
Mια φορα ειχα την δυνατοτητα και εγω να ποσταρω ειδηση πριν βγει στα sites του εξωτερικου και βαρεθηκα.
Το βραδυ ο Will Smith ανακοινωσε το remake του Fresh Prince απο συνδρομητικη πλατφορμα για 2 σαιζον ,ολα αυτα γινανε χαρη σε ενα fanmade trailer του fresh prince απο εναν φανατικο θεατη που γυρισαν οι τροχοι και θα γινει πλουσιος.
Το τρειλερ του απο κατω και περισσοτερα στο καναλι του Will Smith .
Δειτε το δεν ειναι κωμωδια.

 
Ο Γουιλ,ενας ατιθασος νεαρος που ζει στην Φιλαδελφεια,μπλεκει με διαφορες ασχημες παρεες.

Η μητερα του αναστατωνεται και αποφασιζει να τον στειλει να μεινει με την οικογενεια του

θειου του Φιλιπ στην πιο αριστοκρατικη περιοχη της Καλιφορνια,στο Μπελ Ερ.
Το premise ηταν κατι που δε χωνεψα ποτε. Δηλαδη ουσιαστικα υποχρεωσαν το θειο να υιοθετησει για χρονια το γιο τους και αυτος χωρις καμια αντιρρηση τον φορτωθηκε να τον ταιζει κλπ κλπ σαν γονιος του, ενω οι πραγματικοι του γονεις τον ξεγραψαν (δεν εμφανιζονται ποτε)

Το σεναριο με το ονειρο ειναι πιο ρεαλιστικο
 
Η μητερα του τον ειχε επισκεφθεί .
 
Στο επεισόδιο με την Οπρα, άφησαν να εννοηθεί ότι η μάνα του Will ειχε μεγαλώσει την αδελφή της, και θυσιάστηκε γι αυτό. Και της τον έστειλε να τον έχει σαν παιδί της. Και γι´ αυτό ειναι η θεία τόσο συγκαταβατική, επειδη νιώθει την υποχρέωση.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κι εγώ την έβλεπα φανατικά τη σειρά,καλά ο Γουιλ Σμιθ απίστευτος αλλά φοβερή μορφή και ο θειος Φιλ (δυστυχώς ο ηθοποιός που τον ενσάρκωνε πέθανε πριν μερικά χρόνια).Πάντως στη σειρά έχει εμφανιστεί και ο Ντόναλντ Τραμπ


 
Πίσω
Μπλουζα