Ο τελευταίος εν ζωη Μεταλικός Πατριάρχης

Ο τελευταίος εν ζωη Μεταλικός Πατριάρχης

  • Dio

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Lemmy

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Joey DeMaio

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Rob Halford

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Udo Dirkschneider

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Steve Harris

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Tony Iommi

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
Παιδιά, έχετε ξεχάσει ότι ο τίτλος του poll αναφέρεται στον τελευταίο μεγάλο μεταλλικό Πατριάρχη, αρα μιλάμε για κάποιον που είναι 55 και βάλε. Ο Hansen βρε Τάκη είναι μπέμπης ακόμα :D . Αντε μην πω τώρα τον Michael Kiske :tease:
 
Η εννοια του Πατριαρχη δεν εμπεριεχει απαραιτητα την εννοια του "αρχαιοτερου" αλλα περισοτερο του "πιστου" και του "ταγου"...
 
Joey, μακράν ο πιστότερος στις ιδέες και τα πιστεύω του τραγουδοποιός.

Φοβερός παίκτης,ατίθασο πνεύμα και αστείρευτο ταλέντο.Μέχρι και σήμερα μας χαρίζει ονειρικά μονοπάτια με τις μουσικές του.Εμείς οι παλιοί οπαδοί του metal του χρωστάμε κάτι...
 




Και να μην ακούσω κακίες πως μόνο αυτόν ξέρω :D
 
Πω πω, ο Lemmy και ο Dio είναι πάνω από 60... Σε λίγο θα αρχίσουμε να κάνουμε post του στυλ "RIP τάδε". Είμαστε σε μια ηλικία στην οποία όπου να ναι θα αρχίσουμε να έχουμε απώλειες στα είδωλα με τα οποία μεγαλώσαμε.

ΥΓ. Ο Kiske φίλε Rygar τα τελευταία 10 χρόνια βγαίνει και βρίζει το metal, απορώντας παράλληλα με τον εαυτό του που παλιά τραγουδούσε τέτοια "σκουπίδια" - όπως λέει βέβαια. Και μιλάμε ότι έχει τρελή φωνάρα. Να φανταστείτε είχε βγει μία φήμη, ότι την εποχή των Keepers δεν ήξερε αγγλικά και τραγουδούσε "φωνητικά"!!!! Δεν ήξερε αγγλικά και τραγουδούσε τα έπη εκείνα με απίστευτο πάθος και ικανότητα. Μιλάμε για ΦΩΝΑΡΑ! Είχα ρωτήσει και τον Hansen σχετικά και είχε αποφύγει να απαντήσει με σαφήνεια οπότε μάλλον παίζει και να ισχύει.

Παραμένω off-topic αλλά θεωρώ τα Keepers ως τη βίβλο του Ευρωπαικού Power Metal...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:D :D:D

Lemmy-Alcohol-cartoon.jpg


King-Diamond-Kindergarden-c.jpg


Judas-priest-Shower-cartoon.jpg


Ozzy-toilet-cartoon.jpg
 
Πάντως, ο Gillan δεν ξέρω αν θεωρείται Πατριάρχης ή απέχει παρασάγγας, αλλά σα φωνή μου αρέσει πολύ περισσότερο απ΄όσους συμμετέχουν στην ψηφοφορία...



 
Υπερτιμημένος ο Gillan κατα τη γνωμη μου...
 
Φυσικά Dio.Φωνάρα,ακόμα δραστήριος μουσικά και δεν μπορείς να του καταλογίσεις κ πολλά "παραστρατήματα" στην καρίερα του!

O Gillan είναι φωνάρα αλλα δεν νομίζω πως ανήκει σε αύτη την λίστα
 
@candy, ολα τα λεφτά το σκετσακι με το Χαλφορντ! :D
 
Αχχχ....κάθε φορά που βλέπω το όνομα halford ξεκινάνε όλοι με τις ζαρτιέρες και χάνουν το νόημα!Βρέ που θα βρισκόντουσαν οι εκατομμύρια metalheads αν δεν είχαν ακούσει ένα sad wings of destiny???Προσωπικά σέβομαι απεριόριστα όλους τους υπόλοιπους αλλά θα ζούσα και χωρίς αυτούς,εκτός ισως και το udaκι/dio. Αν και πιστέυω ότι ότιδήποτε προσκυνούμε από δ'αυτους δεν θα ηταν ίδιο αν δεν υπήρχε η χημεία με τα group τους!

HALFORD METAL GOD

halford-1.jpg


btw μην ξαναδω κακία για την υπέρτατη φωνάρα τον gillan!! :tsktsk: :tsktsk:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οχι, πεσμου! Αμα πω τώρα ότι μοιάζει σαν να βγήκε από το μπαρ Blue Oyster της ταινίας "Η μεγαλη των μπατσων σχολή", εγώ θα φταίω; :D

Που ξέρεις, μπορεί και να'παιζε :D :D:D:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rygar είπε:
Οχι, πεσμου! Αμα πω τώρα ότι μοιάζει σαν να βγήκε από το μπαρ Blue Oyster της ταινίας "Η μεγαλη των μπατσων σχολή", εγώ θα φταίω; :D

Που ξέρεις, μπορεί και να'παιζε :D :D:D:D
Soooo????Τουλάχιστον δεν το παίζει κάπως,σαν κάτι άλλους που βγαίνουν φώτο με τους γκόμενους τους κτλ.

Anyway εμένα με ενδιαφέρει η μουσική του και όχι τα προσωπικά του! Στην μουσική σπέρνει! :D
 
Σωστός, τα προσωπικά των μουσικών δεν μας ενδιαφέρουν - πρέπει να μας νοιάζει μόνο η μουσική. Και ο DeMaio φλερτάρει επικίνδυνα με την νοητική καθυστέρηση αλλά μουσικά έφτιαχνε έπη.
 
Καλά μόνο 4 ψήφους ο metal god??

Για να βοηθήσω λίγο τους αναποφάσιστους...

ποιόν εχουν κάνει και αγαλματάκι?? :D :D



:D :D:D
 
[Pits mode ON]

Καλά μόνο 4 ψήφους ο metal god??

Για να βοηθήσω λίγο τους αναποφάσιστους...

ποιόν έχουν κάνει και graffiti σε πολυκατοικία?? :D :D

joey_kavarna_building.jpg


:D :D:D

Πέρα από την πλάκα, μου φαίνεται ότι το τελικό αποτέλεσμα έχει μια ιδιότυπη δικαιοσύνη... (Εκτός από τις ψήφους του Lemming :p )
 
Lemmy ,ειναι ιδιος και απαραλλαχτος...ισως καμμια ελια να λειπει.
 
Πίσω
Μπλουζα