Ο 6ος μου Atari.

Fistikis

RetroActive
Joined
30 Δεκ 2009
Μηνύματα
240
Αντιδράσεις
33
-Τι μπορεί να αγοράσει κανείς σήμερα με 10 ευρώ;

1 Atari ST 1040F.

+ 1 Atari SH205 σκληρό δίσκο.

+ 1 Atari SM125 monitor

+ συνοδευτικές δισκέττες, καλώδια και manuals.

Με 6 Atari, 3 μονιτορς, 2 εξωτερικα disc-drives, 1 σκληρο δίσκο και μια πληθώρα απο αλλα ρετρο-μοντέλα πλήν Atari μπορώ να πώ οτι εχω φτάσει στο ρετρο-level: "Addictive"

Βοήθεια γιατρέ...

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Την γάτα στην έκαναν δώρο; :D

Πάντως για 10 ευρώ είναι σούπερ. Ακόμα και ο γιατρός δεν θα μπορούσε να αντισταθεί, οπότε δεν μπορώ να σου προσφέρω καμμία βοήθεια. ;)
 
10 ευρω,αν δεν πληρωσεις τριψηφιο νουμερο για ρετρο μηχανηματα δεν τα ευχαριστιεσαι τοσο οσο.
 
10 Euros???? Γλουπ!!!! :dribble::burn:

ΕΥΓΕ Ω Μέγα Atarian!!! :beer:

Οι φωτογραφίες με το γατόνο, μου θύμισαν μια διαφήμιση στο PIXEL, "Ο Atari είναι γάτα!", όπου υπήρχε μια γάτα ξαπλωμένη πάνω στο μόνιτορ.

BTW, φοβερός και ο γάτος!
 
Εδω που μενω αμα ψαξεις βρισκεις πολυ καλες ευκαιριες. Βλεπω συχνα αγγελιες απο ανθρωπους που χαριζουν τα ρετρο-computers τους μιας και γνωριζουν οτι δεν εχουν καποια εμπορκη αξια. Μια φορα μαζεψα εναν απο τον καδο ανακυκλωσης. Το μονο κακο ειναι οτι μερικα μοντελα υπαρχουν σε αφθωνια πχ. Atari 1040 STF ενω ειναι δυσκολο να βρεις Atari STE. Αυτο που ψαχνω εδω και χρονια ειναι ενας Amstrad CPC-464 με η χωρις μονιτορ. Επι τη ευκαιρεια.... [edit] αγγελία [/edit]

DINO είπε:
BTW, φοβερός και ο γάτος!
Γατα ειναι.... Οχι γατος. Αν και κοριτσακι, της αρεσουν πολυ τα computers, ειδικα τον χειμωνα οταν ειναι ζεστα απο την λειτουργια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αλλο το Βελγιο και αλλο η ψωροκωσταινα.
 
Εδω 4 πιτογυρα δεν περνεις καλα καλα με 10 ευρω οχι ολα αυτα.Συγχαρητηρια και απο μενα και η γατα επισης ειναι ολα τα λεφτα.Γενικα η πρωτη φωτογραφια μοιαζη με φωτογραφια απο περιοδικο.Εξαιρετικη.
 
Λεω και εγω ρε παιδια υπαρχουν σε τοση αφθονια τα 1040ST στην Ελλαδα και δεν το εχω παρει χαμπαρι??Παντως παρακαλω σε μικροτερο μεγεθος οι φωτος γιατι ειμαστε και σε κρισιμη ηλικια!!!:biglaugh:
 
Τσαμπα πραμα... 10ευρω?? Μπραβο φιλε και εις ανωτερα!!
 
πραγματικά τσάμπα...με τόσα θα τον κρατούσα και εγώ!

(εννοώ να με πληρώσει κάποιος φίλε...dino :p )
 
Σπύρο, άμα ήμασταν στο Βέλγιο, θα σου είχα πάρει μια ντουζίνα!!!
 
10 ευρώ είναι πραγματικά τσάμπα για οποιονδήποτε ρετρό υπολογιστή!

Εδώ μας γδέρνουν...για δαύτο θα ζητούσαν μαζί με το μόνιτορ ένα 80άρι στην καλύτερη περίπτωση!
 
Αν και ωραία τα μηχανήματα, εμένα μου αρέσει η γατούλα!!!!! #)
 
Captain Kal είπε:
Αν και ωραία τα μηχανήματα, εμένα μου αρέσει η γατούλα!!!!! #)
Αφου σας αρεσει τοσο πολυ η Saskia, επισυνάπτω πιο παλίες φωτογραφίες της.....

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
μια χαρά τα έχεις βάλει...μια αμίγκα καβάλα στα πατάρια!!!! :cool: :p

(by the way: ωραία η συλλογή σου και το κατοικίδιο σου....)
 
χαχαχαχα!Θεός ο Fistikis!Ξαναέβαλε τις S&M φωτογραφίες που του είχα ζητήσει παλιά!Respect!
 
10 Ευρώ με παζάρι ή χωρίς? Άψογες φωτο, τύχη βουνό!!!
 
Φοβερά φατσούλα η γάτα πάντως.
 
Πίσω
Μπλουζα