Ο Moby δημιούργησε Metal συγκρότημα!

krem13

RetroNuts!
Joined
11 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.520
Αντιδράσεις
61
DSHuffer.jpg


(δεν θα κάνω κάποιο σχόλιο γιατί έχω μείνει άφωνος οπότε παραθέτω απλώς την είδηση)

Λέγονται Diamondsnake,προετοιμάζονται αυτή τη στιγμή για δύο συναυλίες,στο λος αντζελες και στη νέα υόρκη,αλλά απ'ότι φαίνεται έχουν και έτοιμο υλικό για δίσκο! (αν και μάλλον δεν θα βγει άμεσα) το line-up είναι:

Phil Costello -- lead vocals, lead rhythm guitar

Moby -- lead rhythm guitar, lead lead guitar, lead bass, lead back-up vocals

Dave Hill -- lead bass, lead rhythm guitar, lead lead guitar, lead back-up vocals

Tomato -- lead drums, lead back-up vocals, lead cowbell

αν θέλετε να ακούσετε κάποιο δείγμα της δουλειάς τους

πηγαίνετε στο http://www.myspace.com/diamondsnakerocks
 
σαν saxon μου ακουγονται!
 
χοχοχοχοχοχο καλοοοοό

ΛΟΛ
 
Μαύρο χάλι :D :D:D:D

Οι Saxon συναντούν τους Guns N Roses κι όλοι μαζί πάνε κατά το Ζάλογγο

Μα τι δουλειά έχουν οι vegeterians με το metal :cry: :cry: :cry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενδιαφέρον, σεβαστοί οι καλλιτέχνες που πειραματίζονται και δεν βάζουν ταμπέλες. ;)
 
Δεν αποτελεί έκπληξη για μένα. Όποιος τον είχε δει στο 1ο Rockwave στη Δραπετσώνα, με τις ηλεκτρικές κιθάρες, ξέρει. Θα έλεγε κανείς, πως αυτό το είδος γουστάρει περισσότερο.
 
Έλα πείτε το. Θέλετε να διαβάσετε σχόλιο του Don επί του θέματος.

:rofl:
 
Εγω λεω να συμφωνησουμε επι της αρχης οτι το heavy metal τελειωσε το 1995 και τωρα υπαρχει μονο απο καποιες true μπαντες του παρελθοντος που συνεχιζουν ακομα ή απο καποιο ευτυχες και συναμα υπερσπανιο λαθος. ;)

Ο Moby δεν ειναι τετοιο λαθος...ας παει απο εκει που ρθε (η ολη φαση μου θυμιζει Living Color που καποιοι (για αγνωστο λογο) εκθειαζαν στα εντυπα της εποχης...)
 
Ποιό 95;;;; 1989 το πολύ. Μετά βγήκε η techno και η house..
 
Γουσταρω μια χιλια.

Ειχα μια συζητηση με καποιους φιλους του moby πριν λιγο καιρο, και του εργου του.

Μου ειχαν πει, πως ο moby παιζει μονο τεχνικα μουσικα ειδη, και δεν θα μπορουσε να παιξει ποτε metal.

Που να το φανταζοντουσαν!
 
Iaspis είπε:
Δεν αποτελεί έκπληξη για μένα. Όποιος τον είχε δει στο 1ο Rockwave στη Δραπετσώνα, με τις ηλεκτρικές κιθάρες, ξέρει. Θα έλεγε κανείς, πως αυτό το είδος γουστάρει περισσότερο.
Για την ακρίβεια η διοργάνωση ήταν το Rock of Gods....τότε που είχε φάει ο Iggy Pop ένα μπουκάλι στο κεφάλι και συνέχιζε να παίζει μέσα στα αίματα!!!!

Τρελό live...

πάντως έχω την εντύπωση αν δεν κάνω λάθος ότι ο Moby όταν ξεκίνησε να ασχολείται με μουσική έπαιζε μέταλ....!!!
 
Plink είπε:
Για την ακρίβεια η διοργάνωση ήταν το Rock of Gods....τότε που είχε φάει ο Iggy Pop ένα μπουκάλι στο κεφάλι και συνέχιζε να παίζει μέσα στα αίματα!!!!Τρελό live...

πάντως έχω την εντύπωση αν δεν κάνω λάθος ότι ο Moby όταν ξεκίνησε να ασχολείται με μουσική έπαιζε μέταλ....!!!
Σωστός! Ήμουν κι εγώ εκεί, άλλωστε. Όντως Rock Of Gods ήταν, πως μου διέφυγε....

Πέρι ξεκινήματος που λες, έχω κι εγώ την ίδια εντύπωση. Θυμάμαι ότι είχε διαρεύσει η φήμη ότι "θα τον δούμε με κιθάρες" και ότι "θα τρίβαμε τα μάτια μας" κάτι που όντως έγινε! Σε κάποια στιγμή θυμάμαι, άρχισε να μας βιντεοσκοπεί (τους θεατές) και να μας παροτρύνει να κάνουμε μια άσεμνη χειρονομία φωνάζοντας "F**K YOU MOBY!" :D
 
Πίσω
Μπλουζα