ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΙΝΗΤΟΥ SD CARD UNEXPECTEDLY REMOVED

Linkmastersword

RetroWannaBe
Joined
10 Αύγ 2010
Μηνύματα
68
Αντιδράσεις
6
Γεια σας το smartphone μου ειναι το gw620 της LG και εχω ένα προβληματάκι εδώ και αρκετό καιρό, αλλά δεν πάει άλλο.

Το θέμα είναι ότι η καρτα SD ΒΓΑΙΝΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ :eek: what the heck?

Χτυπάει στην τάξη την ώρα του μαθηματος.

Βγαίνει και ξαναμπαίνει σε 1 δευτερόλεπτο, δεν θα το καταλαβαινα αν δεν ειχε την ειδοποίηση.

Έκανα format την SD που είναι micro SD των 8 GB , δεν συμβαίνει τόσο συχνα αλλα συμβαίνει.

Δεν είμαι σίγουρος αν φταει το κινητο αλλα εχει φαει τις τουμπες του.

ΒΟΗΘΗΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!!!
 
Το είπες μόνος σου. Έχει φάει τούμπες.

Άνοιξε το καπάκι, βγάλε τη μπαταρία και κοίτα μη κουνιέται κανένα κομμάτι ή καμιά υποδοχή ή πλακέτα. Παίζει από τούμπα να έχει λασκάρει κάποια βίδα και να έχει γίνει κουδουνίστρα. Επίσης μπορεί να έχει σπάσει ο μηχανισμός που κλειδώνει η καρτούλα SD.
 
Xmm i SD μπαίνει απο το πλάι και φαίνετε πολυ γερο.

Γιατι ειδα κατι παρομοια περιστατικα με πολυ ψαξιμο και δεν ειχε να κανει με τουμπες.

Επισης την ωρα που παιζει μουσικη ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να συμβει.

Οποτε καποιο error ελπιζω να ειναι που να λυνεται εύκολα.
 
Καθαρίζεις επαφές της κάρτας σαν πρώτο βήμα, λοιπόν. Υπάρχει μια πιθανότητα αν η SD είναι της πλάκας, φτηνεολέ κατάσταση, να μην συνεργάζεται με το τηλέφωνο τόσο καλά.

Στο HTC μια φτηνόταπα SD που είχα πρόχειρη μου έκανε σοβαρά νερά και πήρα μια kingston για να βρω την ησυχία μου.
 
Δεν παίζει, ειπα ειναι 8 gb sandisc αλλα ειδα και τις επαφες στο τηλεφωνο απο κατω απο την μπαταρια αμα το ξανακανει θα τις καθαρισω καπως.

thanks
 
Πίσω
Μπλουζα