[ΠΡΟΒΛΗΜΑ] "Κόλλημα" στο Verifying DMI pool data

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Χτες ανοιξα τον υπολογιστη μου και κολλησε στο Verifying DMI pool data

Εβγαλα ολους τους σκληρους και αφησα μονο τον boot

Τα ιδια!

Εβαλα το Win7 64 DVD, ειδε την εγκατασταση και πηγα απο το Repair στη Κονσολα, μπηκα στο boot folder και εδωσα

Συνεχιζει να κολλαει στο Verifying DMI pool data

Καμια ιδεα?
 
Στο BIOS είναι όλα οκ?

Για δες και δω
 
Για δοκίμασε να μπεις στα bios και να δεις αν είναι όλα ok και αν δεν μπορείς να δεις κάτι βάλε τα default settings. Δοκίμασε να αλλάξεις και το καλώδιο του boot drive. Θυμάμαι είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα και κάπως έτσι το διόρθωσα. Εκτός και αν είναι corrupted ο boot.
 
Πάνο, χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά, κοίτα το τζαμπεράκι στην μητρική που αποτρέπει την αλλαγή αυτών των data γιατί αν έχεις κάνεις οποιαδήποτε αλλάγη στο hardware και πρέπει να κάνει update κολλάει, μου είχε συμβεί κι εμένα.
 
Μήπως συμβαίνει κάτι με Master/Slave/Cable selection jumpεράκι στον boot σκληρό δίσκο;
 
Θα βοηθουσε ισως αν ξεραμε αν εκανες καποια προσφατη αλλαγη ή στήσιμο πριν το συμβάν. Εαν οχι τοτε σιγουρα δε φταιει η διασύνδεση ή τα τζαμπερακια (αλλιως δεν θα δουλευε ο υπολογιστης ουτε πριν)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι όντως, εκανες καμια αλλαγή τώρα τελευταία;; Κυρίως στο hardware. Αν αποσυνδέσεις ΟΛΟΥΣ τους δίσκους, εξακολουθεί να κολλάει στο ίδιο σημείο; Λογικά θα πρέπει κάτι να σε ρωτάει επειδή δε βρίσκει κανέναν να ξεκινήσει. Αλλιώς, εχεις θεμα με κάποιο από τα υλικά της μητρικής, π.χ. τη μνήμη. Για δες στο σάιτ του κατασκευαστή της μητρικής μήπως εχουν βγάλει αναβαθμιζμένο Bios.

Αλήθεια ρε θηρίο, είσαι χωρίς πισί από χτες χωρίς μαλιστα να εχεις ακομα απαντήσει εδώ μεσα; :D
 
Παιδια θα τα δοκιμασω ολα και θα σας πω

Ρηγανη εχω και λαπτοπι ;)
 
Είναι πολύ σημαντικό να μας πεις αν, χωρις κανένα δίσκο συνδεδεμένο, κολλάει παλι στο ιδιο σημείο!
 
Χωρίς κανένα δίσκο μπουτάρει κανονικά! :)
 
χαχαχα ναι βρε! Μπουτάρει και χωρίς δίσκο! Γουώλης είν'αυτός, όλο και κατι θα'χει σκεφτεί ΚΑΙ γι'αυτή την περίπτωση :D :D:D

Εννοούσα ότι μετά από το Verifying dmi pool data χωρίς δίσκους θα πρέπει να προσπαθήσει να ψάξει την επόμενη boot συσκευή που εχει δηλώσει στο BIOS και εν τέλει ενα ενα μήνυμα ότι δε βρίσκει boot device.
 
Πίσω
Μπλουζα