[ΠΡΟΒΛΗΜΑ] AverMedia AverTV Hybrid Ultra USB με ρετρό κονσόλες

Ethaniel

RetroActive
Joined
17 Ιουν 2008
Μηνύματα
475
Αντιδράσεις
16
lol.jpg


Αγαπητοι κυριοι modders...

Προσφατα αγορασα το εν λογω μαραφετι με σκοπο την συνδεση των Αταρι 2600, Sega Mega Drive, PS2 κλπ πανω του.

Το PS2 δουλευει αψογα αφου εχει συνδεση απ'ευθειας για RCA. Μεχρι εκει ομως. Το αντιστοιχο RF απο πισω, ενω μου βγαζει τηλεοπτικα καναλια και παιζουν μια χαρα, οταν συνδεω RF κονσολες, εκει μας τα χαλαει...

Ολες τις βρισκει στο 36 (δεν ξερω αν ειναι το ιδιο με το καναλι των TV) αλλα η εικονα κυλαει δεξια προς αριστερα, ενω το Fine Tune δεν κανει απολυτως τιποτα. Απλα μου βρισκει σημα με λιγοτερα/περισοτερα χρωματα/παρασιτα.

Να σημειωσω οτι εχω δοκιμασει διαφορες ρυθμισεις PAL (ABCDEFG......) και το Media Center των Vista

Κανω κατι λαθος ή να τους το πεταξω στη μαπα;

Αν καποιος γνωριζει αλλη εφαρμογη ή κανενα αλλο tip ας το μοιραστει...

Προβολή συνημμένου 60964
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω πάρει ένα άλλο της Avermedia, που είναι ανεξάρτητο από drivers (Μόνο ένα monitor χρειάζεται). Μήπως σου κάνει αυτό?
 
Το οτι ολα ειναι στο UHF36 δεν πρεπει να σε ανησυχει. Ειναι συμβαση που ισχυει απο το 2600 (και ισως πιο πριν).

Το ρολαρισμα μου κανει (χωρις να ειμαι ειδικος) σε PAL ασυμβατοτητα...

Ηχο ακους? (να αποκλεισουμε τουλαχιστον το PAL-UK issue)
 
Ρε τρελαμένε γιατί δεν μου είπες όταν το συζητούσαμε ότι ήταν usb???

Νόμιζα ότι ήταν σαν αυτό που λέει ο φίλος παρακάτω, που συνδέεται απευθείας σε οθόνη...αυτά κάνουν καλύτερα δουλειά...

με το usb και τα sVista που έχεις στον υπολογιστή σου θα ταλαιπωρηθείς πάρα πολύ....αν μπορείς να το αλλάξεις και να πάρεις ένα box που συνδέεται απευθείας σε οθόνη με vga ή composite, νομίζω θα είναι η καλύτερη λύση...

Ethaniel είπε:
lol.jpg
Αγαπητοι κυριοι modders...

Προσφατα αγορασα το εν λογω μαραφετι με σκοπο την συνδεση των Αταρι 2600, Sega Mega Drive, PS2 κλπ πανω του.

Το PS2 δουλευει αψογα αφου εχει συνδεση απ'ευθειας για RCA. Μεχρι εκει ομως. Το αντιστοιχο RF απο πισω, ενω μου βγαζει τηλεοπτικα καναλια και παιζουν μια χαρα, οταν συνδεω RF κονσολες, εκει μας τα χαλαει...

Ολες τις βρισκει στο 36 (δεν ξερω αν ειναι το ιδιο με το καναλι των TV) αλλα η εικονα κυλαει δεξια προς αριστερα, ενω το Fine Tune δεν κανει απολυτως τιποτα. Απλα μου βρισκει σημα με λιγοτερα/περισοτερα χρωματα/παρασιτα.

Να σημειωσω οτι εχω δοκιμασει διαφορες ρυθμισεις PAL (ABCDEFG......) και το Media Center των Vista

Κανω κατι λαθος ή να τους το πεταξω στη μαπα;

Αν καποιος γνωριζει αλλη εφαρμογη ή κανενα αλλο tip ας το μοιραστει...
 
σορρυ ελειπα. λοιπον, το box ειχα αγορασει στην αρχη αλλα μου εβγαζε ΑΠΑΙΣΙΑ εικονα στην οθονη μου. ετσι πηγα και το αλλαξα...δηλαδη με ΧΡ θα δουλευει; δοκιμασα και 2-3 PVR προγραμματα και τιποτα. μηπως να το πεταξω καπου; ηχο ειχα σε τυχαιες ρυθμισεις (εκει που αλλαζα τα PAL)
 
Πίσω
Μπλουζα