Πάρτε συνέντευξη από τον Τάσο Ψωμόπουλο!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

D@redevil

Retired Admin
Joined
31 Οκτ 2008
Μηνύματα
8.888
Αντιδράσεις
568
Όσοι γεννηθήκατε και μεγαλώσατε στα '80s, την εποχή της βιντεοκασσέτας, αποκλείεται να μην τον ξέρετε!

Οι πιο hardcore τον γνωρίζουν από το γιό του Πάρτα Όλα! Εγώ, πάλι, τον θυμάμαι από το ρόλο του στη "Γκαρσονιέρα για Δέκα"!

Η λίστα των ταινιών που έχει παίξει: απλά, ατελείωτη!

Υπάρχει ανοιχτή πρόσκληση για το Retromaniax & το Σαλονικιώτικο interview team θα έχουμε τη χαρά να γνωρίσουμε από κοντά τον Κο Ψωμόπουλο!

Από εσάς θέλουμε - τι άλλο! - Το ερωτηματολόγιο!... και ο χρόνος σας μετράει από τώρα!

ΥΓ. Για να μπορέσουν όσο το δυνατό περισσότερα μέλη να συμμετάσχουν στη δημιουργία του ερωτηματολογίου παρακαλώ ο καθένας σας να ποστάρει 1 με 2 ερωτήσεις και όχι περισσότερες. Επίσης το θέμα θα κλειδώνει μετά τη συγκέντρωση των ερωτήσεων ή το πέρας ενός μήνα.


 
Οι δικες μου....

1) Υπηρχαν σκεψεις για "The...Κοπανοι Νο2" ?

2) Υπαρχει καποιο αρχειο Η' φωτο απο τα γυρισματα που εγιναν στο εργοστασιο της LYRA "Στον Ιπποτη της Λακουβας"?
 
Αυτά είναι!!! :thumbup:

Θα ήθελα σε κάποια από τις φωτογραφίες που θα συνοδεύσουν τη συνέντευξη, να είναι και μία με το "σήμα κατατεθέν" χαμόγελό του! TM :D

(Οι μυημένοι ξέρουν για τι μιλάω)...
 
Φανταστική προτοβουλία!!!!! Χερόμαστε τόσο πολύ για αυτόν τον άνθρωπο που θα ζωντανέψει τις αναμνήσεις μας όλων.

Κυκλοφορούσαν φήμες εδώ στην Αθήνα οτι είχε πεθάνει εδώ και πολλά χρόνια. Είταν όλα μπούδρες!!

Θα βρώ και γώ 2 ερωτήσεις, αλλά ακόμα δεν τις έχω επεξεργαστεί.
 
οι εμπειριες του από τις αγαπημένες σειρές ''μεθυσμένη πολιτεία'' και ''η αλεπού και ο μπούφος''
 
Που γυριστηκε ο Γιος του Παρτα Ολα?

Την εμπειρια του απο τον Χατζηχρηστο

(θα επανελθω)
 
Σε ποια ταινία πραγματικά πέρασε πολύ καλά στα γυρίσματα;

Σε ποια ταινία πιστεύει ότι έδωσε τον καλύτερο του εαυτό;
 
Θα θελα σχολια του για τον χωρο του θεατρου-κινηματογραφου-τηλεορασης σημερα. :cool:
 
Θα ήθελα κάποιο σχόλιο του με οτιδήποτε σχετίζεται με το ''camping''.

smileys-thanks-771216.gif
 
Για την εμπειρία του από την συμμετοχή στο " Οι Γερμανοί ξανάρχονται " στο θέατρο της Δευτέρας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επισης μια καλη ερωτηση θα ηταν γιατι χαθηκε αποτομα τη δεκαετια του 90 με την ελευση ιδιωτικης τηλεορασης. Ηταν επιλογη του;
 
1)

Υπάρχει κάποια βιντεοταινία του, που να τη θεωρεί τόσο πρόχειρη, ώστε να ήθελε να την ξεχάσει ;

2)

Τον αναγνωρίζουν στο δρόμο οι σημερινοί 20άρηδες ;

Αν ΝΑΙ, τότε πώς νοιώθει ;

3)

Όταν γύριζε τις βιντεοταινίες, περίμενε ότι θα είχαν το δικό τους φανατικό κοινό, 30 χρόνια μετά ;

4)

Τι έχει να πει για τους συναδέλφους του, που αποποιήθηκαν την "βιντεο-περίοδό" τους ;

5)

Σε πόσες μέρες γυρίστηκε η γρηγορότερη βιντεοταινία του και ποιά ήταν ;
 
- Πως αποφάσισε να ασχοληθεί με την υποκριτική ?

- Μπορεί να μας μεταφέρει κάποιο αστείο και αναπάντεχο περιστατικό (αν υπάρχει) που συνέβη κατά τη διάρκεια κάποιου γυρίσματος ?
 
Wally είπε:
Που γυριστηκε ο Γιος του Παρτα Ολα?Την εμπειρια του απο τον Χατζηχρηστο

(θα επανελθω)
Αυτο ακριβως ειχα κι εγω στο μυαλο μου για να προτεινω! Ευελπιστώ στη συνεντευξη να εξαντληθούν ολα τα ερωτήματα σχετικα με το "παρταόλας saga"! Eπισης θα ηθελα να μαθω ολα οσα τυχόν θυμαται σχετικα με τα γυρίσματα της ταινιας "Γκαρσονιέρα για 10", ιδιαίτερα τις αναμνήσεις που εχει απο τους αξέχαστους Χρόνη Εξαρχάκο και Ανδρέα Φιλιππίδη..
 
Ωραια πρωτοβουλια ;) :thumbup: .

1) Εχει καποια ιστορια να μας πει απο τη σκηνη οπου τρεχει στο ''Τhe Kοπανοι'' με το σωβρακο στο δρομο? Ποιανου ιδεα ητανε? Πως το αντιμετωπισε ο ιδιος? Καποιο ευτραπελο με αυτη τη σκηνη?

2) Ποια θεωρει την ποιο ομορφη ηθοποιο με την οποια συνεργαστηκε την εποχη εκεινη?

3) Eχει προσωπικο αρχειο?
 
Deathshadow είπε:
1) Εχει καποια ιστορια να μας πει απο τη σκηνη οπου τρεχει στο ''Τhe Kοπανοι'' με το σωβρακο στο δρομο? Ποιανου ιδεα ητανε? Πως το αντιμετωπισε ο ιδιος? Καποιο ευτραπελο με αυτη τη σκηνη?
Ε, λοιπόν την ίδια σκηνή σκεφτόμουν χθες και προσπαθούσα να βρω μια ερώτηση. Ευτυχώς τη βρήκες εσύ :thumbup:
 
Ποιές οι αναμνήσεις του από την πρώτη τηλεοπτική του δουλειά ''Μια Αθηναία στην Αθήνα'' το 1976 με την Ρένα Βλαχοπούλου
 
Με έχουν καλύψει οι προλαλήσαντες.

Μεταφέρετε απλά τους θερμούς μου χερετισμούς στον εξέρετο αυτό ανθρωπο & ηθοποιό με 1000άδες θαυμαστές άνα την Ελλάδα.

Παιδιά σας έχω εμπιστοσύνη, θα κάνετε το καλλύτερο (συμφωνα με το χρόνο σας πάντα)

Ανυπομονούμε για τι στιγμή...
 
Πέρασε το χρονικό όριο του μήνα και με το παραπάνω. Μέχρι αύριο το βράδυ που θα κλειδώσω το θέμα, όσοι έχετε κάτι ακόμα να ρωτήσετε προλαβαίνετε άνετα. Αλλιώς συνεχίζουμε τη διαδικασία της συνέντευξης με τις ερωτήσεις που έχουμε συγκεντρώσει μέχρι τώρα.
 
αναμνησεις απο το κλεφτρονι και τζεντλεμαν που εκανε τον κουμπαρο (φοβερη σκηνη)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα