Πήρα Dreamcast!!!

nicked

Immune Seven 11
Διαχειριστές
Joined
17 Μάρ 2007
Μηνύματα
192
Αντιδράσεις
37
Είναι γεγονός! Ένα Dreamcast (PAL) σε υπεράριστη κατάσταση, είναι στα χέρια μου εδώ και μερικές μέρες! Είναι σε υπεράριστη κατάσταση και αγορασμένο απο αγγελία του site ! Πραγματικά σαν καινούργιο (tnx Λεωνίδα!)! Παιδικό αποθημένο το συγκεκριμένο κονσόλι αν και ομολογώ πως το είχα υποτιμήσει :p

Απαραίτητες συμπληρωματικές αγορές: --2ο PAD με VMU, (βρήκα καινούργιο στην θεσσαλονίκη!)

--100άδα TOYO-JAPAN Cdr! :p :p :p

Χθές πάντως το έλιωσα το Beats Of Rage!

ΥΓ.Έρχεται και το Saturn!!
 
Καλοπαιχτο!
 
Καλορίζικο και καλό λιώσιμο!
 
Eίναι σίγουρο ότι θα το ευχαριστηθείς! Εξαιρετικό μηχάνημα!
 
καλόπαιχτο! ελπίζω να μπορώ να πω το ίδιο με σένα σύντομα,έχω πάρει τελευταία αρκετά παιχνίδια χωρίς να έχω dreamcast :D ,προετοιμάζομαι για τη στιγμή.
 
Ωραίος krem13!Ανυπόμονος και εσύ ε? Εγώ έχω 5 παιχνίδια Saturn! Η κονσόλα λείπει! Lol! :p
 
apositive είπε:
Είναι γεγονός! Ένα Dreamcast (PAL) σε υπεράριστη κατάσταση, είναι στα χέρια μου εδώ και μερικές μέρες! Είναι σε υπεράριστη κατάσταση και αγορασμένο απο αγγελία του site ! Πραγματικά σαν καινούργιο (tnx Λεωνίδα!)! Παιδικό αποθημένο το συγκεκριμένο κονσόλι αν και ομολογώ πως το είχα υποτιμήσει :p
Απαραίτητες συμπληρωματικές αγορές: --2ο PAD με VMU, (βρήκα καινούργιο στην θεσσαλονίκη!)

--100άδα TOYO-JAPAN Cdr! :p :p :p

Χθές πάντως το έλιωσα το Beats Of Rage!

ΥΓ.Έρχεται και το Saturn!!
Μπορείς να βρείς αξιόλογα παιχνίδια σε εξευτελιστικές τιμές. Μην ταλαιπωρήσεις το drive του με CD-R και rips. Χώρια ότι πολλά απο αυτά έχουν αφαιρέσει δεδομένα από το αυθεντικό δισκάκι γιατί δεν χωράγανε.
 
καλοπαιχτο και απο μενα!!!!

Ελπιζω να παρω και εγω καποια στιγμη ενα Dreamcast...
 
τα 900αρια τα χωρανε νομιζω ολα..αν κρινω οτι του dream εχουν 1giga χωριτικοτητα,το θεμα ειναι να βρεις και τα 900αρια γιατι δεν τα εχει παρει το ματι μου αρκετο καιρο τωρα
 
Καλόπαιχτο και καλορίζικο.

Σου έχω στείλει pm με οδηγίες προς νέους ναυτιλλομένους. Τσέκαρε!!!!!!!!!!!!

Μην ακούς κανέναν που δεν έχει τη κονσόλα στην κατοχή του.
 
enrique19 είπε:
τα 900αρια τα χωρανε νομιζω ολα..αν κρινω οτι του dream εχουν 1giga χωριτικοτητα,το θεμα ειναι να βρεις και τα 900αρια γιατι δεν τα εχει παρει το ματι μου αρκετο καιρο τωρα
Ακόμα και έτσι, εγώ έχω αγοράσει με 10 ευρώ καταπληκτικά παιχνίδια από τούτο εδώ το forum. Δεν αξίζει ο κόπος.
 
Eίναι κονσολάρα αναμφισβήτητα ! Συμφωνώ με τον Jedah για τα originals, είναι φτηνά και αξίζει τον κόπο, μπορεί να είναι σκυλί το DC όμως σίγουρα με τα CDR's το ξεχαρβαλώνεις το GD-ROM και είναι κρίμα - όπως και δυσέυρετο. Στο Ebay γίνεται χαμός απο games και μάλιστα σφραγισμένα. Επίσης ισχύει αυτό με τα rips των παιχνιδιών, είναι κρίμα να παίζεις Sega Rally 2 χωρίς μουσική, η το Shenmue πετσοκομένο.
 
Έχω ήδη αρκετά γνήσια games απο ebay παιδιά αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να τα βρεις όλα σε εξευτελιστικές τιμές! Ιδιαίτερα παχνιίδια διαμάντια που δεν είναι τόσο mainstream δεν βρίσκονται! Για να μην πούμε για JAP games,homebrew games και εφαρμογές που απλά απαγορεύεται να έχεις dreamcast και να μην τα παίξεις!!

Εννοείται φυσικά πως το να έχεις μια πλούσια συλλογή με originals είναι "άλλη φάση"! Αλλά το ένα δεν αναιρεί το άλλο!

Άσε που το Dreamcast φαίνεται "σκυλί"! :p
 
pooky(1), στειλε και σε εμένα τις οδηγίες προς νέους κάτοχους dreamcast όποτε μπορέσεις! Ηταν και δικό μου παιδικό απωθημένο η κονσόλα! Θυμάμαι τη μέρα που ένα μαγαζί, στο οποίο έπαιζες πληρώνοντας 150δρχ έπαιζες μισή ώρα playstation ή Ν64, δίπλα στο λύκειο μου το έφερε σε γιαπωνέζικη έκδοση, πολύ πριν κυκλοφορήσει ευρώπη! Το έμαθα την πρώτη ώρα του μαθήματος και τις υπόλοιπες ώρες του μαθήματος τις πέρασα εκεί! Χαλάλι μερικές απουσίες! Το έχω αγοράσει kai egv εδώ και ένα χρόνο, αλλά δεν το έχω χαρεί όσο θα ήθελα, λόγω έλειψης χρόνου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
apositive είπε:
Για να μην πούμε για JAP games,homebrew games και εφαρμογές που απλά απαγορεύεται να έχεις dreamcast και να μην τα παίξεις!!
Tα Ιαπωνικά originals τρέχουν (όπως και τα αμερικάνικα) με bootdisc, και μάλιστα με VGA Support κάτι που δέν γίνεται με όλα τα CDI's (απλή παρένθεση). Αρκεί να προμηθευτείς το DC-X. Πέρα απο αυτό φυσικά κανείς δέν σε υποχρεώνει να δώσεις 150 ευρω (λέμε τώρα) για το Ikaruga ή τα Shenmue. Ο λόγος γίνεται για τα φτηνά παιχνίδια που θα ήθελες, που συνήθως βρίσκεις με 7-15 το πολύ 20 ευρώ. Μιλάμε πάντα σε λογικά πλαίσια. Ε τα άλλα εντάξει, μόνο άν είσαι φανατικός συλλέκτης.
 
pooky(1) είπε:
Καλόπαιχτο και καλορίζικο.
Σου έχω στείλει pm με οδηγίες προς νέους ναυτιλλομένους. Τσέκαρε!!!!!!!!!!!!

Μην ακούς κανέναν που δεν έχει τη κονσόλα στην κατοχή του.
Εγώ που έχω τρία να μιλήσω; :Ρ
 
Μίλα, αλλά σε πληροφορώ ότι έχω 4!!!!!!!

Θείε Κάρλ, με το που αποκτάς, σκας pm και σου απαντώ. Είναι εκτός κανόνων του φόρουμ τα συγκεκριμένα....
 
χα και εγω 4 εχω ... λολ... μεγια φιλεεεε apositive
 
Έτσι, έτσι. Ποτέ δεν μπορείς να έχεις μόνο ένα!!!!!!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα