Παει και ο σπουδαίος τραγουδιστής Γιάννης Βογιατζής

thanos75

RetroMaNiaC
Joined
1 Νοέ 2010
Μηνύματα
1.166
Αντιδράσεις
1.355
Λατρεμένη φωνή. Εντελώς χαρακτηριστική. Όταν τον ακούω να τραγουδάει, δεν κάνω τίποτε άλλο. Απλά κάθομαι και τον απολαμβάνω. Έφυγε πλήρης ημερών και χορτάτος από τη ζωή. Καλή ανάπαυση. Αφιερώνω ένα από τα πολύ αγαπημένα μου τραγούδια.

Την είδα ξανά

 
Εγώ θα βάλω ένα από τα ωραιότερα ντουέτα. Η τζαζ φωνή της Τζένης Βάνου συναντά την λυρικότατη φωνή του Γιάννη Βογιατζή. Σούπερ ερωτικό τραγούδι. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που λένε.

 
Πολυ γλυκος και αγαπημενος. Για μενα θα ειναι παντα ο Τελης Στεφανης που ξετρελανε την κορη του βιομηχανου τραγουδωντας της το Σ' αγαπω σ' ολες τις γλωσσες:

 
Εγώ θα βάλω ένα από τα ωραιότερα ντουέτα. Η τζαζ φωνή της Τζένης Βάνου συναντά την λυρικότατη φωνή του Γιάννη Βογιατζή. Σούπερ ερωτικό τραγούδι. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που λένε.

1964
 
Ρε παιδια, ποσα εκατομυρια φορες ειχα ακουσει τα τραγουδια του στο ραδιοφωνο που τα θυμαμαι ακομα σχεδον ολα. Και στις ταινιες βεβαια. Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει.
 
εκπομπες αφιερωμενες στον γιαννη βογιατζη


https://www.ertecho.gr/radio/defter...ies-mousikes-me-ton-kosta-thomaidi-15-5-2023/ το δευτερο μισο της εκπομπης
 
Πίσω
Μπλουζα