Παζάρι παλαιών αντικειμένων -Θεσσαλονίκη

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Joined
11 Δεκ 2008
Μηνύματα
470
Αντιδράσεις
153
Επειδή δε βρήκα -εκτός αν δεν έψαξα τόσο καλά!!!- σχετικό thread, ενημερώνω άπαντες και άπασες κατοίκους Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών ότι μεθαύριο Κυριακή 21 του μηνός θα γίνει το καθιερωμένο μηνιαίο bazaar των παλαιοπωλών της Θεσσαλονίκης στο "Πεδίο του Άρεως" (απέναντι από το κτίριο της ΕΤ-3). Λογικά, θα ξεκινήσει από τις 9 το πρωί και θα τελειώσει στις 9 το βράδυ (τουλάχιστον έτσι έγινε με τα προηγούμενα)...

Εγώ βεβαίως θα είμαι εκεί για να...υπογράψω αυτόγραφα (εντάξει, μη βαράτε, πλάκα κάνω!!), αλλά τι θα λέγατε να μαζευόμασταν και να βρισκόμασταν εκεί κάποιοι από τους εκ Θεσσαλονίκης-Μακεδονίας retromaniacs ώστε αφενός μεν να ιδωθούμε, αφετέρου να κάνουμε και μια βόλτα μπας και βρούμε κάτι ενδιαφέρον;

Όσοι πιστοί προσέλθετε κι αν συμφωνείτε με την παραπάνω πρόταση, συζητάμε και την ώρα...
 
Πότε πέρασε ένας μήνας από το προηγούμενο! Είχα πάει παρόλο που δεν είχε πολύ καλό καιρό.

Εγώ είμαι μέσα γιατί θα ήθελα ούτως ή άλλως να πάω καθιερώμενη βόλτα στο παζάρι πρωί/μεσημέρι μιας και στις 6 δουλεύω.
 
Αδύνατον να έρθω στο αυριανό παζάρι. Στο επόμενο πάντως λέω από τώρα οτι θα πάω.
 
Παιδιά κι από μένα συγνώμη, αλλά άρχισαν τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο κι έχω έναν σκασμό διάβασμα.... :(

Να κοιτάξω για τον επόμενο μήνα, αν είναι....
 
Τελικά και εγώ δεν προλαβαίνω να πάω...
 
Είναι επίσημο. Κυριακή 23 Δεκεμβρίου bazaar παλαιοπωλών Θεσσαλονίκης στο Πεδίο του Άρεως, απέναντι από την ΕΤ-3. Άντε να βλέπω χεράκια...!!!!!!!!!!
 
ναι ναι αφού το ξέραμε οτι ήταν! Λογικά εγώ θα πάω αλλά δεν ξέρω ακόμα το πρόγραμμα μου
 
Παιδιά ούτε εγώ ξέρω ακόμη. Παίζει κ να λείπω εκτός Θεσσαλονίκης
 
Συγχωρέστε με τη χαζή ερώτηση: Τι ώρα γίνεται το πανηγύρι? :)

Κρατάω μια επιφύλαξη - έχω κάτι στα "σκαριά" για Κυριακή, οπότε δεν υπόσχομαι ακόμα! ;)
 
Συνήθως είναι από τις 9-10 το πρωί, ως τις 9 το βράδυ. Το καλοκαίρι και το φθινόπωρο τουλάχιστον...
 
Αυτή τη φορά θα είναι μέχρι τις 6 μου είπε η μητέρα μου που το είδε κάπου στο ίντερνετ σήμερα...

Εν τω μεταξύ και το Σάββατο θα έχει διάφορες δράσεις στο λιμάνι που θα τις κάνει η παράλαξη το περιοδικό ( μιας και ξέρω τα πολιτιστικά της πόλης χιχι ) όπως επίσης και ξεναγήσεις του δήμου το σκ στις 11 το πρωί. Σάββατο έχει ρωμαικό περίπατο στις 11 στην Ροτόντα ( δεν χρειάζεται να είσαι δηλωμένος εκεί ) και όχι δεν παίρνω ποσοστά απλά έχουν καταπληκτικούς ξεναγούς :) Συγγνώμη αν είμαι off topic!!! #)
 
Λοιπόν, θέλετε να βρεθούμε εκεί κάποια συγκεκριμένη ώρα, ή να πάει ο καθένας μόνος του όποτε μπορέσει;
 
Χωρίς παρεξήγηση :) επειδή δε θεωρείται συνάντηση retromaniax, οι όποιες συνεννοήσεις / ραντεβού με pm :flower:
 
Μήνυμα προς Θεσσαλονικείς και λοιπούς Μακεδόνες: Αύριο -όπως κάθε 15 ημέρες πλέον- γίνεται το bazaar των παλαιοπωλών της πόλης στη ΧΑΝΘ, με είσοδο από την Τσιμισκή. Όσοι πιστοί προσέλθετε...
 
Ανα 15 θα γίνεται σίγουρα? Καλό αυτό αν και την περασμένη φορά μου φάνηκε οτι δεν είχε πολλά...
 
Μια χαρά λοιπόν για να ξέρουμε! την περασμένη φορά βρήκα παιχνίδια και βιβλία για το παιδικό σταθμό που δουλεύω και θέλω να δω αν βρω κάτι και αυτή τη φορά!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα