Παιχνίδια Android για retro gamers και όχι μόνο

Πες της το τελείωσα το zelda έλα πίσω αλλα δεν ξέρω αν προκύψει κανενα sequel
 
χαχαχαχαχαχαχα μπα να μου λειπει καλα ειναι εκει που ειναι δεν χρειαζεται να ξαναγυρισει.Εξαλου την αντικατεστησα τι να κανει να γυρισει τωρα πισω :p :p :p :p
 
Juicy Realm ένα παιχνίδι στο στιλ του the Binding of Isaac (χάνετε και φτου κι απ' την αρχή), σε fantasy σκηνικό με πολύ καλυτερα γραφικα βέβαια. Υποστηρίζει και χειριστήριο πλήρως για να νιώσετε ότι έχετε ίσως κάποια κονσόλα παιχνιδιών. Είναι paid εφαρμογή και αξιζει τα λεφτά για όποιον του αρέσουν παιχνίδια τέτοιου στιλ.
Είναι ένα διαμαντακι για το Android και επίσης υπάρχει σε PS4-Switch-PC-iOS.


 
Που το θυμηθηκες αυτο πολυ ωραιο παιχνιδακι ειναι και το ειχα λιωσει οταν κυκλοφορησε το 2018 αν θυμαμαι καλα.Ευκαιρια αυτες της μερες να το ξαναθυμηθω με αφορμη το post σου την PC εκδοση φυσικα γιατι σε κινητο τετοια παιχνιδια ουτε με σφαιρες δεν τα παιζω.
 
Που το θυμηθηκες αυτο πολυ ωραιο παιχνιδακι ειναι και το ειχα λιωσει οταν κυκλοφορησε το 2018 αν θυμαμαι καλα.Ευκαιρια αυτες της μερες να το ξαναθυμηθω με αφορμη το post σου την PC εκδοση φυσικα γιατι σε κινητο τετοια παιχνιδια ουτε με σφαιρες δεν τα παιζω.
Εγω παίζω καπως ετσι και ειμαι λες και εχω κανενα Switch και το κινητο το παιζει και τερμα ολα τα γραφικα σε 1080p (Xperia XZ1 εχω)

IMG_1008.JPG
 
Huntdown.

Φοβερός τίτλος με επιρροές από Flashback-Blackthorne-Metal Slug και γραφικά με πολύ έντονες επιρροές από Megadrive. Και είναι τζάμπα στο Play store. Must play απλά, παίζει και με bluetooth χειριστήριο

 
Τα καλυτερα το τελευταιο διαστημα που υπαρχουν και σε Nintendo Switch (λογικα θα παιζουν και με χειριστηριο)

Baba is you

My friend Pedro

My time at Portia

Saga frontier remastered
 
Τελευταία επεξεργασία:
Θα βάλω μερικά κοινα παιχνιδακια Android-Switch













Συνεχίζεται
 
Β μέρος










 
Συνέχεια











 










Αυτα, συν μερικά που έχω γράψει παραπανω είναι η αφρόκρεμα στο Android
 
Πίσω
Μπλουζα