Παιχνίδι PS2 με ζόμπυ

takis23

RetroN00b
Joined
28 Νοέ 2014
Μηνύματα
15
Αντιδράσεις
0
Μπορει καποιος να μου πει αν θυμαται ενα παιχνιδι με ζομπυ που κυκλοφορησε το 2003-2004 και ηταν μεσα στην σειρα των demo για ps2,το μονο που θυμαμαι ειναι μια σκηνη που μπαινει μεσα σε μια εκκλησια και εμφανιζονται κατι ζομπυ απο το πουθενα
 
Οχι δυστυχως δεν ειναι καποιο απο αυτα,ευχαριστω πολυ παντως
 
οχι δεν ειναι καποιο απο αυτα τα εχω παιξει ολα αυτα,ηταν στα ντεμο του 2003 και ξεκινουσε σε ενα χωριο οπου εχουν φυγοι ολοι(νομιζω οτι υπαρχουν και φωτιες τριγυρω) και επειτα μπαινεις σε μια εκκλησια σε ενα λοφακι και εκει δειχνει το βιντεο οπου χτυπουν οι καμπανες και βγαινουν κατι ζομπυ η κατι φαντασματα
 
Εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι το χωριο απο το Resident Evil 4.


 
οχι οχι δεν ειναι ,αυτο που λεω βγηκε το 2003 στανταρ,θυμαμαι πολυ καθαρα την σκηνη του demo αν και ειναι παρομοια με to resident
 
Vampire Night και μάλλον το είδες στο Demo 19 του PS2 Magazine (?)
 
οχι δεν εχει να κανει καθολου με βρικολακες,δεν μπορω και να θυμηθω ποια ντεμο ειχα,ισως ηταν καπου στο νουμερο 20-30,το πρωτο μου ντεμο ειχε μεσα το dark cloud και μετα πρεπει να αγορασα καμια δεκαρια απο τα επομενα αλλα τα πεταξε ο αδερφος μου
 
Η αλήθεια είναι ότι όντως πρέπει να αρχίσεις να κοιτάς λίστες όπως γράφει κι ο stayros...διότι οι μνήμες σου δεν είναι ξεκάθαρες κι ενδεχομένως να αναφέρθηκε ήδη το παιχνίδι ή να είναι άλλου τύπου από αυτό που περιμένεις.

Η δική μου πρόταση είναι αυτή :

http://forum.redump.org/topic/8339/official-playstation-2-magazine-demo-contents-only-99-finished/

Λίστα με demos του PS2. Μπορεί απ'τα ονόματα να σου έρθουν κάποιες μνήμες. Nα επικεντρωθείς στα Ευρωπαϊκά.
 
Τώρα θα πεταχτώ εγώ και θα πω οτι είναι το Medievil και θα σας σκάσω... :fafoutis:

EDIT: Άκυρο... PS2 είπαμε... :banghead: (Μόλις ήρθα κουρασμένος από τη δουλειά και βιάστηκα να απαντήσω)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλα ναι ενταξει μην τρελαινεστε,ειμαι καινουργιος στο σαιτ αλλα οχι στην αναζητηση στο διαδικτυο,απλα ρωτησα αν υπαρχει καποιος που να εχει παιξει το συγκεκριμενο γκειμ απο το ντεμο και να το θυμαται γιατι δεν εχω στα χερια μου τα ντεμο αυτα και το ιντερνετ δεν μπορει να εχει καθε πιστα απο τα παιχνιδια για να θυμηθω,ευχαριστω παντως
 
Δες στη βαση δεδομενων αυτης της πολυ καλης σελιδας:

http://www.dreamdawn.com/sh/search.php

Βαλε ps2 με χρονολογιες μεταξυ 2001-2004 λογικα θα το βρεις ετσι! Δεν θυμασαι εσυ περισσοτερες πληροφοριες;
 
Αρκετα καλη σελιδα,βρηκα αρκετα παλια παιχνιδια που επαιζα,βεβαια το συγκεκριμενο δεν το βρηκα,δεν θυμαμαι και κατι παραπανω απο αυτην την πιστα αλλωστε, αλλα δεν πειραζει ευχαριστω
 
Όταν λες οτι ήταν στα demos, εννοείς στο δισκάκι που ερχόταν με το Playstation 2 ή στο δισκάκι που σου έστελνε η Sony, όταν έστελνες την εγγύηση;

Επειδή τα κοίταξα, γιατί τα έχω, μήπως ήταν το Baldur's Gate: Dark Alliance;

Μήπως ήταν σε συνοδευτικό DVD του Playstation 2 Magazine;
 
Οχι δεν ειναι το dark alliance,απο το Playstation 2 magazine τα επαιρνα τοτε
 
Τα έχω σχεδόν όλα τα περιοδικά και τα DVDs οπότε θα το τσεκάρω as soon as possible...

Βέβαια έχω τα Αγγλικά τεύχη, αλλά και τα Ελληνικά σχεδόν τα ίδια ήταν...
 
Πίσω
Μπλουζα