Πακέτο Game Cube + Resident Evil 4 να το πάρω?

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.924
Παιδιά βρίσκω το πακέτο Game Cube + Resident Evil 4 της Νορτεκ στα 100 ευρώ μτχ. Το κουτί γράφει ότι είναι limited edition. Εξωτερικά δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση καθώς είναι ξεθωριασμένο από τον ήλιο. Πως σας φαίνεται η τιμή? Δεν είχα ποτέ NGC...
 
Αν δε σε νοιαζει να ειναι κουτατο το GC μπορεις να το βρεις το πακετο αυτο με τα μισα λεφτα.Παντως εννοειται οτι αξιζει να εχεις gc,ποσο μαλλον με το Resi4 και ας υπαρχει emulator για αυτη τη δουλεια.
 
ναι, 100 ευρώ φαίνεται λίγο ακριβό
 
Game cube εννοοιται να παρεις με κλειστα ματια γιατι εχει παιχνιδαρες αλλα 100 ευρω και μενα πολλα με φαινονται.
 
Βασικά με νοιάζει να είναι κουτάτο και αν γίνεται να είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας όπως αυτό που βρήκα. Πολλά λέτε τα 100,ε; Αν το παζαρέψω να κατέβει κανένα 10ευρω-20ευρω?
 
Nαι ειναι παρα πολλα. Εαν καταλαβα καλα ΔΕΝ ειναι το resident evil limited edition, ειναι το κανονικο gamecube και κουτατο, γιατι εαν μιλαμε για το RE edition, τοτε αλλαζει.

Ενα κουτατο GC κοστιζει περιπου 50 ευρω, οποτε σιγουρα το παιχνιδι resident evil 4 και κομπλε να ειναι, δεν κοστιζει αλλα 50.

Τωρα η γνωμη μου για την αγορα: το gamecube ειναι καλη αγορα, εχει πολλα καλα παιχνιδια που παιζονται ανετα με τα σημερινα δεδομενα και δεν δειχνουν απαρχειωμενα. Το μονο προβλημα που θα εχεις εσυ συγκεκριμενα, ειναι οτι βρισκεσαι επαρχια, και θα δυσκολευτεις να βρεις ευκολα και συνεχεια παιχνιδια. Θα σου προτινα μια αγορα πακετου 'κονσολα+games' ωστε να δωσεις μια φορα μεταφορικα και να μην πληρωνεις συνεχεια μεταφορικα για μεμονομενα παιχνιδια.
 
Βρήκα μια φώτο στο ίντερνετ.

Limited-Edition-Resident-Evil-4-Gamecube-Console-Sealed.jpg
 
Τοτε μιλας για RE κονσολα + το παιχνιδι.

Δεν ξερω πω να σου πω, εσυ αποφασιζεις αναλογα με τις αναγκες σου και τα χρηματα που μπορεις να διαθεσεις.
 
mike είπε:
Τοτε μιλας για RE κονσολα + το παιχνιδι. Δεν ξερω πω να σου πω, εσυ αποφασιζεις αναλογα με τις αναγκες σου και τα χρηματα που μπορεις να διαθεσεις.
Δηλαδη δεν ειναι καποια ειδικη εκδοση;Γιατι γραφει τοτε limited edition?
 
Λοιπον αυτο που βρηκες φιλτατε johnny19818 ειναι το πακετο Resident Evil 4 μαζι με μια "ειδικη" εκδοση του gamecube με λιγο διαφορετικα χρωματα απο τα υπολοιπα μηχανηματα. Κυκλοφορησε πριν δεκα χρονια σε περιορισμενα κομματια, και επειδη το ειχα μπορω να σου πω οτι ειναι μια πολυ ομορφη προσθηκη στη συλλογη καποιου.

Θεωρειται συλλεκτικη κυκλοφορια μεν, αλλα οχι τραγικα σπανια, ουτε απλησιαστα οικονομικα σε σχεση με πολλες αλλες.

Απο εκει και περα τωρα, το οτι εχει ταλαιπωρημενη συσκευασια δυστχως μπορει να σημαινει πολλα πραγματα. Απο το οτι χρησιμοποιηθηκε ως στηριγμα για αλλα πραγματα, για το οτι εχει πεσει, εκτεθει σε υγρασια, και δυο χιλιαδες αλλα πραγματα. Εν ολιγης, δεν μπορεις δυστηχως να ξερεις κατα ποσο θα ειναι ενταξει και το εσωτερικο του. Συμβουλη μου αν θες, κοιτα πως ειναι το εσωτερικο του, αν εχει καποιο προβλημα το μηχανημα και τα παρελκομενα του, και παραλληλα προσπαθησε να ζητησεις καποια μειωση της τιμης λογω της καταστασης του. Οταν δεις το χειρηστηριο και το ασημενιο χρωμα του συστηματος, θα καταλαβεις πως ειναι μια πολυ ομορφη προσθηκη, ειδικα σε εναν φιλο της σειρας Resident Evil.
 
johnny19818 είπε:
Δηλαδη δεν ειναι καποια ειδικη εκδοση;Γιατι γραφει τοτε limited edition?
Ναι ρε συ δεν ειδες τι γραφω "οτι μιλας για RE κονσολα" και οχι για απλη κονσολα.

Ειναι limited edition, οπως και καποιες ακομα limited του GC, οπως το metroid edition, pokemon, κτλ. Δεν ειναι τοσο σπανια οσο π.χ. η Gundam γιαπωνεζικη εκδοση με τη φιγουρα.

Βασικα μου αρεσει πιο πολυ απο την metroid version, μιας και η metroid εχει απλα ενα λογοτυπο που μπαινει στο καπακι, ενω η RE εχει και πιο ωραιο γκρι χρωμα.

EDIT : μπορεις να δεις ολα τα limited edition του gamecube εδω

http://www.samurainintendo.com/system/bundles.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΟΚ. Θα ξαναπάω αύριο για τα περαιτέρω.
 
Η αληθεια ειναι οτι η συγκεκριμενη εκδοση ειναι πανεμορφη και οτι εγω ισως και να τα εδινα τα λεφτα γιατι το ζαχαρωνω καιρο.Παντως το μηχανημα το συγκεκριμενο(Resi εκδοση)το ειχα βρει αρκετες φορες αρκετα λιγοτερα λεφτα απ αυτα που ζου ζηταει.
 
kajwbtfe είπε:
Η αληθεια ειναι οτι η συγκεκριμενη εκδοση ειναι πανεμορφη και οτι εγω ισως και να τα εδινα τα λεφτα γιατι το ζαχαρωνω καιρο.Παντως το μηχανημα το συγκεκριμενο(Resi εκδοση)το ειχα βρει αρκετες φορες αρκετα λιγοτερα λεφτα απ αυτα που ζου ζηταει.
Ο κυριότερος λόγος που με κάνει να το τσιμπήσω είναι ότι είναι της ελληνικής αντιπροσωπείας με ότι αυτό συνεπάγεται. Βέβαια από την άλλη και τα 100 ευρώ δεν μου περισσεύουν αλλά, μπρος στα κάλλη τι ειν' ο πόνος :) .

Υ.Γ. Καθότι μου αρέσουν και τα RE η συγκεκριμένη κονσόλα είναι "ταμάμ".
 
johnny19818 είπε:
Ο κυριότερος λόγος που με κάνει να το τσιμπήσω είναι ότι είναι της ελληνικής αντιπροσωπείας με ότι αυτό συνεπάγεται. Βέβαια από την άλλη και τα 100 ευρώ δεν μου περισσεύουν αλλά, μπρος στα κάλλη τι ειν' ο πόνος
Να σε ενημερωσω λοιπον εδω τι συνεβει με το δικο μου Resident Evil 4 pack. Το πηρα ο ιδιος μεσα απο την αντιπροσωπεια εδω στην Ελλαδα, εταιρικα συσκευασμενο και ολοκαινουργιο. Οταν το ανοιξα σπιτι, οι οδηγιες, και τα υπολοιπα χαρτια μεσα στη συσκευασια ηταν σαν να τα εβαλε καποιος "πιεσμενα", διχως να χωρανε μεσα στη συσκευασια, με αποτελεσμα να τσαλακωθουν και να παραμορφωθουν. Κερασακι στη τουρτα, το demo dvd των Resident Evil οπου ελειπε απο το πακετο. Πηγα λιγες μερες αργοτερα για να παραπονεθω για την κατασταση, οπου ανεβηκαν οι τονοι επειτα απο ειρωνιες και αστοχους χαρακτηρισμους εκ μερους τους. Αλλαξαν γρηγορα αποψη οταν τους ειπα πως προκειται να δημοσιοποιησω το περιστατικο και να κινηθω αναλογως σε ενωσεις καταναλωτων. Τελικος το demo που ελειπε το πηρα τουλαχιστον.

Συνοπτικα, βεβαιωσου οτι ολα τα χαρτια, demo και παρελκομενα ειναι μεσα στη συσκευασια, δυστηχως δεν ημουν ο μοναδικος που ειχε αντιστοιχα προβληματα με την ποιοτητα και υπηρεσιες εδω. Και συγκεκριμενα, το demo που ελειπε αξιζει παρα πολυ γενικοτερα.
 
Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση Getta :thanx2: !

Edit: Πήγα πριν λίγο για να δω καλύτερα το bundle και τι μου είπε ο σημερινός πωλητής; 90 ευρώ αλλά δεν έχει μέσα το παιχνίδι. Μα καλά για πόσο χαζούς μας περνάνε; Όπως το άνοιξα το άφησα και :vbwave:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση Getta :thanx2: !
Edit: Πήγα πριν λίγο για να δω καλύτερα το bundle και τι μου είπε ο σημερινός πωλητής; 90 ευρώ αλλά δεν έχει μέσα το παιχνίδι. Μα καλά για πόσο χαζούς μας περνάνε; Όπως το άνοιξα το άφησα και :vbwave:
Παλι καλα που το κοιταξες! Να ξερεις πως ευτυχως Ελλαδα ηρθανε αρκετα κομματια της συγκεκριμενης εκδοσης και δεν βρισκεται πολυ δυσκολα. 100? παντως ηταν παρα πολλα σε καθε περιπτωση.
 
Είχα πάρει το bundle 50 ευρώ από παιχνιδοκατάστημα KOY-KOY λίγο πριν κλείσουν και ευτυχώς είχε όλα τα παρελκόμενα μέσα. Πράγματι πρόκειται για μια όμορφη κονσόλα και ίσως τώρα να έδινα 70-80 ευρώ αν ήταν κομπλέ johnny19818. Ίσως να κατέβαζες την τιμή λίγο περισσότερο τώρα που δεν έχει το παιχνίδι; Θα είναι καλή προσθήκη.
 
johnny_salonica είπε:
Είχα πάρει το bundle 50 ευρώ από παιχνιδοκατάστημα KOY-KOY λίγο πριν κλείσουν και ευτυχώς είχε όλα τα παρελκόμενα μέσα. Πράγματι πρόκειται για μια όμορφη κονσόλα και ίσως τώρα να έδινα 70-80 ευρώ αν ήταν κομπλέ johnny19818. Ίσως να κατέβαζες την τιμή λίγο περισσότερο τώρα που δεν έχει το παιχνίδι; Θα είναι καλή προσθήκη.
Μάλλον με βλέπω να το παίρνω κάποια στιγμή από ebay...
 
Το χα κι εγώ το συγκεκριμένο καθώς το χα τσιμπήσει από τα στοκ του παπασωτηρίου πριν 2-3 χρόνια προς 60 ευρώ και μάλιστα καινούριο. Ευτυχώς πάντως που κοίταξες αν έχει μέσα το παιγνίδι ο πωλητής...
 
Πίσω
Μπλουζα