Πακετάρισμα Α600

DIMITRIS K.

Retro Member
Joined
28 Νοέ 2007
Μηνύματα
190
Αντιδράσεις
1
Θα με περάσετε για βλαμμένο, αλλά δε βαριέσαι!!! :points:

Χτύπησα μια Α600 απο το ebay και μου ήρθε σήμερα!!

Το καλό είναι ότι την πήρα κουτάτη με όλες τις ζελατίνες, αφρολέξ, κουτάκια για τροφοδοτικό, ακόμα και την εγγύηση έχει μέσα. Επειδή θέλω να την πακετάρω, όπως ακριβώς είναι, όταν την αγοράζεις, η απορία μου είναι η εξής:

Τι μπαίνει που?? Το κουτί που, βρίσκεται το τροφοδοτικό, φιλοξενεί και το ποντίκι και το RF καλώδιο για την κεραία της τηλεόρασης ή μπαίνουν χύμα? Οι οδηγίες και τα πακέτα, που είχε μαζί, όπως το deluxe paint μπαίνουν πάνω της κάτω της ή αλλού? Μήπως οδηγίες κλπ μπαίνουν πάνω από το μεγάλο λεπτό χαρτόνι, που σκεπάζει το κουτί, πρίν το κλείσεις?

Κράξτε με τώρα ομαδικώς!!! :brick:
 
Οταν θάβεις το νεκρό, παίζει ρόλο εάν έχει τα χέρια του σταυρωτά, ή αν φοράει μπλε καλτσες αντι ασπρες;; :D :D:D:D:D

Θα σε διαφωτίσει κάποιος που την έχει boxed, αλλά νομίζω ότι τα μεγάλα περιφερειακά της μπαίνουν σε στανταρ θέσεις και η χαρτούρα από πάνω. Ετσι είναι με την Α500 μου τουλάχιστον. Αρκεί να μην προσπαθήσεις να βάλεις το τροφοδοτικό εκεί που πρεπει να μπει το ποντίκι :D
 
Εντάξει είναι λίγο περίεργη η ερώτηση αλλά δεν θα σου πάρουμε και το κεφάλι! :D

Σοβαρά τώρα, και η δικιά μου 500αρα είναι boxed αλλά όχι καινούργια και δεν μπορώ να φανταστώ που ακριβώς ήταν το κάθε τι όταν ήταν καινούργια. Απο την άλλη, έχουν περάσει τόσα χρόνια που δεν θυμάμαι ο ρημάδης πως ήταν μέσα στο κουτί η 500 που μου είχαν αγοράσει η γονείς μου το 91 περίπου. Τουλάχιστο για τα χαρτιά, όπως έγραψε και ο Rygar, μάλλον θα πρέπει να ήταν επάνω στην 500. Τι να σου πω, καλή τύχη πάντως αν την έχει κανείς ακόμη καινούργια να σου πει. :)

Και damn! Δεν έχω 600αρα με κουτί! :cry:
 
telonio είπε:
Εντάξει είναι λίγο περίεργη η ερώτηση αλλά δεν θα σου πάρουμε και το κεφάλι! :D
Καλα κανεις πλακα Telonio?!?! ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!!!!! :)

Φιλε δημητρη μαλλον ψαχνεις για κατι τετοιο ωστε να σου δωσει μια ιδεα του πως μπαινουν τα πραγματα μεσα στο κουτι της 600αρας. Ελπιζω να σε διαφωτιζει αρκετα.

picture.php


Βρε σεις, με την ευκαιρια, αν πεσει στο ματι σας 600αρα με σκληρο δισκο ριξτε μου μια ειδοποιηση.. :)
 
Ωραια πραγματα Dimitris_K!

Σημειωση: Τα manual θα τα εβαζα κατω απο την 600αρα, καθετα ακριβως στο κενο που δημιουργειται αναμεσα απο τα styrofoams, μονο και μονο για τον λογο οτι αν ειναι απο πανω και μεινει παροπλισμενη η 600αρα, πες για κανα δυο χρονια, τοτε θα παρουν κλιση εκει που δεν πατανε και ετσι θα ειναι δυσκολο να ξαναερθουν στην αρχικη τους μορφη.
 
Ευχαριστώ παιδιά!! Απ' ότι έχω καταλάβει, υο mouse μπαίνει στο ίδιο κουτι με το τροφοδοτικό. Δεν εξηγείται αλλιώς τόσος χώρος εκεί μέσα!!
 
Tι κάνει η boxed 600αρα ΜΟΥ στα χέρια σου; :D
 
Μπα, πως σου πέρασε αυτό από το μυαλό; :D

KATAΣΧΕΤΑΙ!!!
 
Telonio, καλα σου ειπα οτι πρεπει να του παρουμε το κεφαλι! :)

Dimitris_K, σε βλεπω να γλυτωνεις μονο αν δωσεις το κουτι στο Telonio, και στειλεις σε εμενα την 600! :)

Μην ξεχνας που και που να ανοιγεις το κουτι να αεριζεται και λιγο, γιατι εχουν ακουστει πολλα για Amiga Που καθαριστηκαν, πακεταριστηκαν και κλειστηκαν σε κουτια για κανα δυο χρονια και μετα βγηκαν κινεζακια! Χιλιες φορες να την ανοιγεις αραια και που και να ριχνεις κανενα καθαρισμα.

Τον STFM μου στην Ελλαδα, αν και εκτεθειμενο στα στοιχεια της φυσης, δεν κιτρινισε. Δυο παραγοντες που πιστευω συνεβαλαν σε αυτο: Το οτι το δωματιο μου δεν εχει απευθειας εκθεση στο ηλιακο φως, και στην θερμοκρασια που ποτε δεν ανεβηκε σε τρελα επιπεδα. Οπως και να εχει, ομορφο το μηχανημα σου και τα ματια σου μην παθει τιποτα!
 
Πίσω
Μπλουζα