Παλαιά εξώφυλλα του περιοδικού ΤΗΛΕΡΑΜΑ

Πολύ καλή δουλειά Bernard. Μου άρεσαν ιδιαίτερα οι φωτογραφίες με την Αλιφέρη, την Δανδουλάκη, τον Βασταρδή όσο και των Ληναίου- Φωτίου - Καρύδη.
 
nick είπε:
Πολύ καλή δουλειά Bernard. Μου άρεσαν ιδιαίτερα οι φωτογραφίες με την Αλιφέρη, την Δανδουλάκη, τον Βασταρδή όσο και των Ληναίου- Φωτίου - Καρύδη.
Να είσαι καλά, φίλε nick. :)

Είναι τόσο όμορφα τα εξώφυλλα εκείνης της εποχής...
 
1000o τεύχος τηλεραμα

Είχε κυκλοφορήσει το 95 ή 96 αν θυμάμαι καλά (νομίζω 96) Στο εξώφυλλο υπήρχαν παλιά εξώφυλλα του περιοδικού ενώ στο εσωτερικό υπήρχε εκτενέστατο αφιέρωμα σε παλιές τηλεοπτικές σειρές. Ο πανίβλακας το πέταξα! Το έχει κάποιος και αν το διαθέτει θα είχε την ευγενή καλοσύνη να μας σκανάρει έστω το εξώφυλλο;
 
τοχω αλλα ειναι στην αποθηκη, ειναι πολλες σελιδες, χορταστικο!
 
Αγαπητέ/ή, λατρεμένε/η, πολυχρονεμένε/η,υπέρτατε/η (πόσο να γλείψω πια!Δεν έμεινε σάλιο!) Mhmerotategiatipino,θα τη κάνεις την αβαρία να μας κάνεις κάνα σκαναρισματάκι;Εσύ που είσαι τοοοοσο καλός/ή...(χαχα!τραγικός όμως είμαι!Και μόνο για το γλείψιμο την αξίζω τη θυσία νομίζω... :p )
 
νομιζω οτι και το παρακατω εξωφυλλο το ανεβασε ο Bill Mitropoulos,μελος του retromaniax στο facebook

attachment.php


944151_10201225171333593_1604993106_n.jpg
 
Πολύ ωραία τα εξώφυλλα ενός από τα περιοδικά που αγοράζαμε ανελλιπώς την από το 1988 μεχρι και τα τέλη της δεκαετίας του 90. Δεν ήξερα ότι είναι τόσο παλιό βέβαια...
 
Πολύ ωραία και τα δύο εξώφυλλα.... Πανέμορφο το εξώφυλλο με την Ζ. Λάσκαρη!!

Σε ευχαριστούμε πολύ Αντώνη!! :)
 
Πολύ όμορφα όλα - μας γυρνάνε πίσω σε εκείνα τα χρόνια - σε ευχαριστούμε tonytony :)
 
Το εξώφυλλο με τους Κατσιμιχαίους δε διακρίνεται ημερομηνία :(
 
Aν και απ ότι έχω δει ορισμένα από τα εξώφυλλα υπάρχουν ήδη, τα ξαναδημοσιεύω πάλι

13 - 19 Ιανουαρίου 1979 Τεύχος 97

attachment.php


11 - 17 Αυγούστου 1979 Τεύχος 127

attachment.php


8 - 14 Μαρτίου 1980 Τεύχος 157

attachment.php


20 - 26 Δεκεμβρίου 1980 Τεύχος 198

attachment.php


14 -20 Ιουνίου 1980 Τεύχος 171

attachment.php
 
Πάντως ρε παιδιά, από το 1987 η μόνη που έχει μείνει απαράλλαχτη είναι η Σεμίνα Διγενή ! Και μιλάμε για 27 χρόνια !
 
fetch


Lol. Φαίνεται οι γυναίκες χρειάζονταν ξεχωριστό ράλυ το '85.
 
Πίσω
Μπλουζα