Παλιά μωρουδιακά

stakovios

Human RetroDatabase
Joined
21 Αύγ 2009
Μηνύματα
3.242
Αντιδράσεις
916
Αυτή είναι η φορμίτσα μου που φορούσα στη Γερμανία, το 1977-78. Έχει επάνω το γερμανικό αλφάβητο και λεξούλες με ζωγραφιές. να γιατί ήξερα πολύ καλά γερμανικά εκείνη την εποχή και τώρα δεν θυμάμαι τίποτα. :p Πάντως, 30 και πλέον χρόνια μετά, σώζεται σε άριστη κατάσταση , με εξαίρεση ένα ξεχειλωματάκι στο δεξί μανικάκι όπως βλέπουμε την εικόνα, όπως φαίνεται και στη φωτό της γκαλερί.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tι γλυκούλι φορμάκι... :clap: :clap: :clap:

Εγώ, πέρα από μιά μαξιλαροθήκη (που "παίζεται" αν υπάρχει ακόμη... ) και ένα πυτζαμάκι που έχει μετατραπεί σε ξεσκονόπανο, δεν έχω τίποτα από τα παιδικά μου ρουχαλάκια... :angry:
 
Juanita είπε:
Tι γλυκούλι φορμάκι... :clap: :clap: :clap:
Εγώ, πέρα από μιά μαξιλαροθήκη (που "παίζεται" αν υπάρχει ακόμη... ) και ένα πυτζαμάκι που έχει μετατραπεί σε ξεσκονόπανο, δεν έχω τίποτα από τα παιδικά μου ρουχαλάκια... :angry:

και εμενα χουανιτα μου μια μαξιλαροθηκη μου εχει μεινει....
 
Εμενα τα παιδικα μου ρουχαλακια τα εχουν κρατησει η γονεις μου, το μονο που εμεινε σε μενα ειναι αυτο το μπουρνουζι

2010091457098.jpg


2010091457106.jpg


και αυτες οι τρεις πετσετουλες:

2010091457213.jpg


2010091457289.jpg


2010091457355.jpg
 
Έχω μία πετσετούλα από τα παιδικά μου χρόνια. Είναι στο πατρικό. Με την πρώτη ευκαιρία θα βγάλω και φώτο.
 
τα δικά μου μωριουδιακά ρούχα βρίσκονται σε...χαρτόκουτο από τα pampers (η μεγάλη συσκευασία!!!)...μαζί είναι και ένα εξάρτημα για την κούνια (ίσως έπαιζε και μια γλυκιά μουσική), γράφει ''chicco'' επανω...
 
Από μωρουδιακά έχω ακόμα τα βαφτιστικά μου, και κάτι κουβερτούλες.
 
Πίσω
Μπλουζα