Παλιές Διαφημίσεις - Μέρος 2

Αυτο που κολλαει Cyber_Demon ?
 
"τι τραβάει η μάνα μου για μένα" πιτσιρίκι που αναφέρεται στο καζανάκι!
 
Λεπόν..... δέσατε ζώνες ασφαλείας και.... ΦΥΓΑΜΕ!

"Αγνό παρθένο μαλλί"

"DRAMBUI... Με κάθε τρόπο!" (90s)

"Κρέμα χεριών ATRIX"

"Μεγάλωσα στην Καλαμάτα και είμαι μαθημένη στο καλό λάδι... ΑΛΤΙΣ"

"Διαφήμιση γούνας από τη Μάρθα Καραγιάννη"

"Φταρνίστηκε κανείς;; Εδώ είναι η ZEWA" (Οριακό 90s)

"AQUA VELVA"

"Για ταξίδι.... ΜΟΝΟΣ Η ΜΑΝΟΣ;(426f?)"

"Αγαπάς την Ελλάδα;;; ΑΠΟΔΕΙΞΗ"

"Η μέρα φεύγει...το JOHNNIE WALKER έρχεται..." (Οριακό 90s)

"HBH... Πίνεις χυμό"

"Μακαρόνια ΗΛΙΟΣ... Ηλιομαγειρέματα γεμάτα απολαύσεις!"

"Για παιδιά από κούνια..."

"Μια σπίθα, αρκεί να φέρει την καταστροφή"

"LACOSTE... Με σήμα το κροκοδειλάκι!"

"Πάνω κάτω σοκολάτα

να ποιά είναι η ΣΕΡΕΝΑΤΑ

ΣΕΡΕΝΑΤΑ των τεχνών, ΣΕΡΕΝΑΤΑ των κοντών,

ΣΕΡΕΝΑΤΑ του ύψους...........

της ωραίας, της παρέας, της ομάδος,

ΣΕΡΕΝΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΣΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ"

Ηταν ολόκληρο τραγούδι παιδιά... όποιος θυμάται κάτι παραπάνω, ας ποστάρει...

That's All Folks!
 
Πάνω-κάτω σοκολάτα: να ποιά ειναι η SerenataΜες στη γλύκα μες τη γεύση, δάγκωσε -θα σε μαγεύση

Serenata του σχολείου και του Πανεπιστημίου

Serenata οκτακοσάρα, για τον Μπίλυ καὶ τη Σάραααα

Serenata των γηπέδων, ενηλίκων μα και παιδων

Serenata εργασίας, ξαπλωτης ή ορθοστασίας

Serenata επιστημων, Serenata των Τεχνων

Serenata της τάξης, της πράξης, του ωδείου, των δύο, του ενός, του μηνός, του Νίκου, του ανηλίκου, της πίστας, της νύστας, της ωραίας της παρέας, της ομάδος...

SERENATA και πάσης Ελ-λά-δος!!!
Αμα λαχει να ουμ..
Και αμα σου αρεσει τοσο πολυ - δες την εδω

:)
 
αν ισχυεί και θυμάμαι καλά ( από κάτι γαριδάκια) και δεν εχει μπει ....

Τι είπες? ...Chipers
 
DINO είπε:
"Μεγάλωσα στην Καλαμάτα και είμαι μαθημένη στο καλό λάδι... ΑΛΤΙΣ"
χμ... μήπως το "Μεγάλωσα στην Σπάρτη, και μαθημένη στο καλό λάδι προτίμησα το ΑΛΤΙΣ!" είναι ακόμη πιο κοντά; Ποια πόλη ήτανε τελικά;

DINO είπε:
"Για ταξίδι.... ΜΟΝΟΣ Η ΜΑΝΟΣ;"
αυτό θυμάμαι πως το σατίριζε ο Χάρυ Κλιν: "Μόνος ή Πάνος; Μο*νόπανος!"

πού καταλήγουμε;

"Με Stayer Hellas πουθενά δεν κολλάς!"
 
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOγκουχ%$$#&%..Ωχ ο λαιμός μου..Μην ανησυχείς νέα καραμέλα με βειπ ποράξιον μαλακώνουν και γλυκαίνουν τον λαιμό..

(Την βάζει στο στόμα του και σαν ηλίθιος φωνάζει..ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ (Sabling ήχος διαρκείας)!!!
 
Τύπος τρώει το καπέλο του στο ματς....Αντί να τρώτε το καπέλο σας Νέο Derby της ION....

Παίδες τα ποστ είναι τόσα πολλά που μπορεί να λέω και τα ίδια συγχωρέστε με!!!! :D
 
telamonas.stokos είπε:
Αμα λαχει να ουμ..
Και αμα σου αρεσει τοσο πολυ - δες την εδω

:)
Telamona εισαι απιθανος :clap: Η Σερενατα ηταν η αγαπημενη μου διαφημιση, και ειχα να την δω καμια 15αρια χρονια
 
asikamin είπε:
"μην το πιείτε , λουστήτε"
ήτανε κάποιο σαμπουάν μπύρας..

DINO είπε:
"Άκρον Ίλιον Κρυστάλ"

"... αυτό που θέλετε ...αυτό θα βρείτε!"


akmakas είπε:
Τύπος τρώει το καπέλο του στο ματς....Αντί να τρώτε το καπέλο σας Νέο Derby της ION....
όχι το Νέο αλλά το Χρυσό! ακουγόταν η φωνή του εκφωνητή να λέει "Το χρυσό Ντέρμπυ της Ίον, Το χρυσό Ντέρμπυ της Ίον, Το χρυσό Ντέρμπυ της Ίον! όταν πάτε στο γήπεδο υπάρχει κάτι πιο γευστικό από το καπέλο σας (κατά προσέγγιση)

Επίσης:

Τώρα που ήρθε το Famozo, ε! κι εγώ κάνω τα τζάμια! (και πίσω του μια πολυόροφη πολυκατοικία, όλη τζάμι, που όμως δεν τον τρόμαζε!)

και

Σόκο! Φρέτα! Πίασε! Πέτα! (κάτι ορειβάτες στο βουνό..)
 
αφρόζο αφροόζω αφρόζω (τραγουδιστά)

αααχ , ανάσανα!!!

βγάζω το γκο-γκο για να δει

τους φίλους μου και να χαρεί...

γκο-γκο σκυάκι μου!

(πατσαβουρόσκυλο με μπαταρίες)

σόκο-φρέτα

πιάσε-πέτα

κουκουρουκουκουκου κου

κουκουρουκουκουκου κου

κουκουρουκουκουκου κου

(τραγουδιστά αλά τάκα τάκα τάκα τα!)
 
Μπράβο παιδιά! Πάμε γερά! Να μην αφήσουμε καμμία απ'όξω!!!
 
ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ (ΚΥΡΙΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ) ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ,ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΡΕΤΡΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ (AMIGA,SPECTRUM,AMSTRAD,COMMODORE) ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΟΧΙ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΝΤΩΣ ΒΛΕΠΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΙΑ ΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ,ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΣΤΟ FLEAMARKET,KAI ΣΤΟ EBAY.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΑΒΡΙΗΛ
 
Αναθεμα και αν καταλαβα τι γραφεις αδερφε...
 
κάποιο παιχνίδι που διαφήμιζε ο Βουτσάς με το σλόγκαν "ρούφα το μπαλάκι σου" ή κάτι τέτοιο..

επίσης αυτό που ανάφερα στην άλλη συζήτηση για τα παιχνίδια:

τα Μου-Σου-Του σου λένε

αυτά που θες να πεις

τα Μου-Σου-Του σου λένε

λογάκια της στιγμής :acoustic:
 
Συναχωμένος μαέστρος που διευθύνει μια μικρή ορχήστρα, και κάθε λίγο τους λέει "θέλω tempo!". Αυτοί προσπαθούν να παίξουν πιο σωστά, αλλά αυτός τους ξαναλέει εκνευρισμένος "θέλω tempo!!". Τελικά, όταν το λέει και τρίτη φορά αγανακτισμένος, κάποιος του δίνει χαρτομάντηλα "Tempo" και όλα καλά, όλα ωραία...

Επίσης ήταν μία άλλη διαφήμιση με έναν κρυωμένο τενόρο που φορούσε μεσαιωνικό ( ; ) κοστούμι κι έκανε ζέσταμα των φωνητικών χορδών του πριν βγει στη σκηνή της όπερας. Δεν μπορούσε όμως να πει σωστά ούτε μία νότα. Του δίνουν καραμέλες "Halls" με βέιπορ άκσιον (vapor action). Η κάμερα τον δείχνει να γεύεται την καραμέλα με έκπληξη και ανακούφιση, ενώ ανάμεσα σ' αυτόν και την κάμερα αναδύονται ατμοί (αυτό ήταν χαρακτηριστικό σε όλες τις διαφημίσεις της Χωλς τότε). Γεμάτος αυτοπεποίθηση βγαίνει στη σκηνή και χτυπάει μια ψηλή νότα που την κρατάει μέχρι το τέλος της διαφήμισης...
 
"Η μαμά μου η καλή καθαρίζει με ρολί"

και βέβαια,

"Ρολ για λευκότερα λευκά!"

επίσης,

ένα κορίτσι τηλεφωνεί μέσα σ' έναν τηλεφωνικό θάλαμο (εκείνους τους παλιούς μωρέ; ). Ένα αγόρι από έξω την παρενοχλεί χτυπώντας το τζάμι. Αυτή βγαίνει και τον ρωτάει τι θέλει τέλος πάντων κι αυτός απαντάει:

"Τα Πακοτίνια σου!"
 
Πίσω
Μπλουζα