Παλιές Διαφημίσεις - Μέρος 3

Μα τον Θεο δεν παιζεστε πιαδια:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh: να ειστε καλα.

ερχομαι crimson...

:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
αααααααααααααααα! όχι αυτό please, με φρικάρει τελείως!!
 
crimson είπε:
αααααααααααααααα! όχι αυτό please, με φρικάρει τελείως!!
α ναι? α ωραια ερχομαι τοτε με αλλα δωρακια:biglaugh: :D :biglaugh:





χιχιχιχιχι (τρελλλλες retro b-movies φιγουρες)

 
crimson είπε:
:angel2: :supergrin: :rofl:

επι του θεματος θυμαστε καμια διαφημηση με τον χαρυ κλυν??? την δεκαετια του 80???( την serenata? αυτος την διαφημιζε?-εχω αμνησια 5ου βαθμου= γεροντικη ανια)
 
\ είπε:
θυμαστε καμια διαφημηση με τον χαρυ κλυν??? την δεκαετια του 80??
Tα foudounia φυσικά!

(κάπου νομίζω είχε βάλει κάποιος link για τη διαφήμιση αυτή ή μου φαίνεται ;)
 
:biglaugh: :thumbup: :rofl: Μ' αρέσει που έχετε αναγάγει το Cajoline σε μορφή των ταινιών τρόμου :vampy: και του σπλάτερ... :behead:

Όσο για διαφημίσεις με τον Χάρρυ Κλυνν, σαφώς οι χαρακτηριστικότερες είναι τρεις:

1) αυτή με τα "Φουντούνια", που βρίσκεται πανεύκολα στο YouTube,

2) εκείνη με το παγωτό (δεν θυμάμαι ποιο) και τον Μιχαλάκη (βλ. το ποστ μου στην 11η σελ. του θρεντ)

3) και βεβαίως η θρυλική διαφήμιση για πίπες (καπνίσματος), για την οποία έχει δώσει λινκ και κάποια στοιχεία ο Τελαμώνας, στην 6η σελ. του θρεντ.
 
crimson είπε:
το θυμήθηκα χθες βράδυ λίγο πριν με πάρει ο ύπνος και κακήν-κακώς το έγραψα σε ένα χαρτί για να το ποστάρω σήμερα (το ότι μπόρεσα να διαβάσω τα ορνιθοσκαλίσματά μου είναι ένα θαύμα)
Αστεία κολλητήρια

μ'αρέσει να κολλάω

και με τους φίλους που αγαπώ

να παίζω να γελάω

εδώ έχω τη στρουμφίτα

τον παπα-στρουμφ πιο πέρα

τον αστεριξ τον οβελιξ

να παίζουμε όλη μέρα!

το θυμάται κανείς;
Ειχα απειρα τετοια, και τα κολλουσες οπουδηποτε γραφοντας με μολυβι στην πισω πλευρα της σελιδας με τα κολλητηρια. Τα στρουμφακια τα ειχα κολλησει παντου
 
Ok... να βάλω την μνήμη μου σε αυτά που μου έχουν μείνει. Ο τύπος που έβγαζε τις διαφημίσεις για το AVA ήταν άπαικτός.

1: Εδειχνε η τηλεόραση ένα πιτσιρικά να χύνει ένα ολόκήρο AVA στην αυλή που έχε μια μικρή πισινα με ψάρια, και γινόταν πανικός απο φούσκες και αφρό! Εβγαινε η μάνα του με τα χέρια στο κεφάλι φωνάζοντας, αλλα μόλις πλησίαζε αναφωνούσε "Ευτυχως που ήταν AVA!!!!". Εδειχνε μετα ενα κοντινο στα ψαρια θαμενα κατω απο τον αφρο να κολυμπανε ανενοχλητα και μετά η φωνή του τυπά "AVA, γαλάκτωμα περλέ! Ενα καλυντικό στην κουζίνα σας!!!"..

2: Εδειχνε η τηλεόραση ένα ζευγαρι μεσα σε στάχια και κυνηγητο και make out, και εκανε ενα κοντινο στον τύπο να λέει "Λατρεύω τα μάτια σου, λατρεύω τα μαλλιά σου, μα πιο πολύ.. λατρεύω τα χέρια σου!!!" και καπάκι η φωνή του τυπά "AVA, εγαλάκτωμα περλέ! Ενα καλυντικό στην κουζίνα σας!!!"..
 
Στην κουζίνα Lagostina.......... :D :D
 
"..... Τη ζωή σου είναι κρίμα, στην κουζίνα να περνάς! Lagostina!" :thumbup: Σωστός teflon!!!!
 
"Ξέρετε τα νέα μαθηματικά της Fissler? (1+1 = 4)"
 
Playmolover είπε:
Θυμάμαι επισης την φωνή που έλεγε με αγωνία:"Το χρυσό ντέρμπι της ΙΟΝ

Το Χρυσό ντέρμι της ΙΟΝ"

και φυσικά τον Λευκό Σίφουνα AZAX

Αυτο πρεπει να ηταν η μουσικη υποκρουση σε εκεινη η διαφημιση με εκεινο τον τυπο στις κερκιδες που ξετυλιγε με αγωνια ενα Derby και σηκωνοταν σιγα σιγα περιμενοντας το γκολ, (ενω η υποκρουση "Το χρυσο ντερμπι της ΙΟΝ" αυξανε τον ρυθμο και την ενταση) και οταν εμπαινε το γκολ του εριχνε μια δαγκωνια και εξαφανιζε το μισο Derby με την μια!!!

..
 
Πίσω
Μπλουζα