Παλιό handheld αναζητά όνομα!

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.909
Αντιδράσεις
1.113
Βοήθεια τσακάλια! Tο έχω από το 1986 ή κάτι τέτοιο, και έχει χρειαστεί μπαταρία μόνο μία φορά. Το λιγότερο που του οφείλω είναι να μάθω το όνομα του, αν είχε όνομα δηλαδή...

Σκοπός του παιχνιδιού: Ένα μεγάλο ούφο μας βομβαρδίζει με ουφάκια, και εμείς τα πιάνουμε πριν φτάσουν στο έδαφος.



 
Συνήθως αυτά δεν είχαν όνομα ή απλώς λεγόταν UFO είπες.
 
Αυτα εβγαιναν με διαφορα παιχνιδια και σε δυο χρωματα, κιτρινο και μπλε (αν υπαρχουν αλλα χρωματα, δεν το γνωριζω.... :sleep: ),

απο εκει και περα - οπως ειπε και ο Γιαννης - δεν νομιζω να ειχαν καποια ιδιαιτερη ονομασια Η' εταιρεια παραγωγης. :xm:

Συνηθως ηταν κινεζικης κατασκευης. :)

Μερικες φωτο που "αλιευσα" με ενα ψαξιματακι.... :D .....καποια εχουν και τα manuals και αναφερουν τιτλους παιχνιδιων. ;)

Για μην σου βγουν τα ματια στο ζουμαρισμα, τους αναφερω ανα σειρα.... ;)

009A Jumping Frog II


011A Soccer II


014A Cat and Mice II


023 Formula I


024 Football


025 Basketball


026 River Crossing


029 Invader


030 Adventure


043 Ghost Catcher


044 Ice Dancing

Basket

handheld basket.jpg

handheld basket 2.jpg

handheld.jpg

handheld Hong Kong.jpg

Tennis

handheld tennis.jpg

Western

handheld western.jpg

Cats and Mice (?)

handheld table.jpg

.....(?).... :wait2:

Vintage80s-QUARTZ-MICRO-MEGA-LCD-GAME-game.jpg

Ριξε και ενα βλεφαρο στα παρακατω link....

lcd-games.de & handheldmuseum.com..... ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Tι τσακαλια ειστε ρε!!!
 
Άφωνος! Ευχαριστώ Κύριοι! :D
 

Τρεις μερες πριν, "σαρωνα" το διαδυκτιο για να βρω φωτο....που να φανταζομουν, οτι σημερα θα γινομουν κατοχος ενος τετοιου Handheld!!!! :eek:

fetch


Υπαιτιος για αυτο το αναπαντεχο δωρο ειναι ο Μαριος (aka 1@telonio[/USER] ) που ερχομενος σπιτι, για να μου φερει το Naughty Squirrel, στο οποιο προσφερθηκε εθελοντικα να ριξει μια ματια για το αν φτιαχνεται, εκανε κινηση ματ που με αφησε παγωτο!!!!! :eek:

Μαριε, οσα ευχαριστω και να πω, πραγματικα ειναι λιγα!!! :bow: :thanx2: :bow: :thanx2: :bow: :thanx2:

 
Δεν κάνει τίποτα Σταύρο. Το είχα αυτό από 9-10 ετών. Να το χαρείς ή απλά να το έχεις στη συλλογή σου, αυτό μου φτάνει.
 
Κλασικός Μάριος... Ηγέτης...

Το μπλε handheld έχει όμως ανθρωπάκι για να χειριζόμαστε, αντί για πύραυλο που έχει το δικό μου, ή μου φαίνεται; :eek: :D
 
Nαι χειρίζεσαι έναν διαστημάνθρωπο και προσπαθείς να μπείς μέσα στην πόρτα δεξιά (όταν αυτή ανοίγει) χωρίς να σε χτυπήσουν τα σκάφη που έρχονται από ψηλά.
 
Μπράβο στον Μάριο και καλορίζικο το νέο σου φορητό Σταύρο. Είχα κάποτε ένα ποδοσφαιράκι και ένα βόλεϋ από τέτοια μικρά.
 
Πίσω
Μπλουζα