Παράξενος Ταξιδιώτης

johnalepou είπε:
Μμμμμμμμμμ φερτα μου εμενα και στα ψηφιοποιω!!! Αθηνα μενεις?? Ποσα τευχη τετοιων περιοδικων εχεις?
Απο ο,τι ειδα εχω 9 τευχη, αναμεσα τους και τα 391,392 που δημοσιευσαν τις 2 πρωτες συνεχειες. Στο εξωφυλλο του 391 ειναι ο Αλεξανδρακης.

Δυστυχως μενω Θεσσαλονικη. Αν μπορεσω με τη βοηθεια τριτου θα ψηφιοποιησω το 391.
 
...και αν βρείτε τιποτα αλλο αξιολογο μεσα (για να φέρω ένα εντελώς τυχαίο παράδειγμα Νόρα Βαλσάμη) του πατατε ενα σκαν κι αυτου! :)
 
Με μια καθυστερηση, ανεβαζω 2 εξωφυλλα της Βεντετας, που δημοσιευε τη σειρα. Το τευχος 391 δημοσιευσε την 1η συνεχεια. Το αλλο με την Ερημου εκπληρωση της επιθυμιας του johnalepou

σάρωση0005.jpg

σάρωση0006.jpg
 
Ευπαλίνος είπε:
Με μια καθυστερηση, ανεβαζω 2 εξωφυλλα της Βεντετας, που δημοσιευε τη σειρα. Το τευχος 391 δημοσιευσε την 1η συνεχεια. Το αλλο με την Ερημου εκπληρωση της επιθυμιας του johnalepou
Πολύ όμορφα τα εξώφυλλα Ευπαλίνε! Σε ευχαριστούμε πολύ!! :thanx2:

(πολύ νέα και "δροσερή" η Ερήμου) :flower:
 
Καλοσυνη σου bernard.c για τα σχόλιά σου. Να υπενθυμίσουμε οτι η Ερημου ηταν απο τους βασικους πρωταγωνιστες της σειρας, κορη του Βρεττού(Α. Δαμιανός)
 
Ολεεεεεεεεεε! Σε ευχαριστώ πολύ Ευπαλίνε!

Κι άλλο!Κι άλλο!!!
 
attachment.php
 
Πω πω τι μου θυμίσατε! Τότε μόλις είχε μπει αναμεταδοτης σε ένα γειτονικό βουνό κι έτσι μπόρεσε η μικρή επαρχιακή πόλη που έμενα εκείνη την περίοδο να αρχίσει να βλέπει τηλεόραση (μόνο ΕΙΡΤ). Οπότε αγοράσαμε την πρώτη μας οικογενειακή τηλεόραση... και παρακολουθούσαμε ανελλιπώς από το πρώτο επεισόδιο τον Π. Τ. καθώς και τον "Άνθρωπο δίχως πρόσωπο". Αλλά ποτέ δεν είδα το τέλος. Πρέπει να ήταν όταν ανέβηκα στην Αθήνα για φροντιστήριο για εισαγωγικές, οπότε δεν υπήρχε τηλεόραση διαθέσιμη κι έτσι σταμάτησα να την παρακολουθώ.

Ατού της σειράς ήταν σίγουρα οι εξαιρετικοί ηθοποιοί. (Να προσθέσω το Βασίλη Τσάγκλο και τη Μαρία Κωνσταντάρου).
 
Θυμαμαι τετοιες μερες, μικρο παιδι, στις Αυγουστιατικες διακοπες του 1972 και 73, που πηγαινα μονος το βραδι σε καποια εστιατορια, που ειχαν τηλεοραση, για να δω τον "Παραξενο ταξιδιωτη" και δεν εχανα επεισοδιο. Ηταν εποχες που μπορουσαμε πιτσιρικια να κυκλοφορουμε αφοβα μονα τα βραδια..
 
Είσαι αυτόπτης μάρτυρας λοιπον! Αν θυμηθεις κι αλλες λεπτομερειες,εδω ειμαστε...οπως επισης και κανενα κομματι του φωτορομαντσου μπας και καταλαβουμε κι εμεις τπτ απο την υποθεση!
 
Ευπαλίνος είπε:
tsalk είπε:
ΠΑΡΑΞΕΝΟΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣΠΡΕΜΙΕΡΑ: Παρασκευή 23 Ιουνίου 1972

RETRO DB: http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Παράξενος_ταξιδιώτης

Σειρά μυστηρίου του ΕΙΡΤ στα 1972, δημιουργήθηκε ως την απάντηση του ΕΙΡΤ στην μεγάλη επυτυχία της ΥΕΝΕΔ εκείνη την εποχή τον Αγνωστο πόλεμο.

Έχω την εντύπωση ότι η σειρά ξεκίνησε στις 21 Ιουνίου και όχι στις 23. Θα προσπαθήσω να το ελέγξω.

Παιζόταν 2 φορές την εβδομάδα.
Εψαξα σε τηλεοπτικο προγραμμα της εποχης. Πραγματι, οπως ισχυρισθηκα, η σειρα ξεκινησε στις 21/6/72 και οχι στις 23/6/72
 
Τony - Tony είσαι καταπληκτικός. Που τις ξετρυπώνεις τόσο ωραίες φωτογραφίες;
 
nick είπε:
Τony - Tony είσαι καταπληκτικός. Που τις ξετρυπώνεις τόσο ωραίες φωτογραφίες;
Από το περιοδικό "Ραδιοτηλεόραση" της εποχής...
 
Τονυ εχεις απιστευτο αρχειο!

Τρεμω ομως με την ιδεα να γινει καμια στραβη στο pathfinder και να χαθουν ολα.

Γιατι δεν δοκιμαζεις τα δικα μας Galleries? Παιρνουμε καθημερινο off-site backup και αποκλειεται να χαθει κατι.
 
Wally είπε:
Τονυ εχεις απιστευτο αρχειο!
Τρεμω ομως με την ιδεα να γινει καμια στραβη στο pathfinder και να χαθουν ολα.

Γιατι δεν δοκιμαζεις τα δικα μας Galleries? Παιρνουμε καθημερινο off-site backup και αποκλειεται να χαθει κατι.
Να χαθεί δε νομίζω γιατί έχω χρόνια τα clubs εκεί. Όταν λες τα δικά μας Galleries που εννοείς?
 
Εδω ;)

Δημιουργία albums κι ανέβασμα photos στον server μας




Ηταν η καλυτερη κινηση που καναμε ποτε και ευτυχως την υλοποιησαμε απο πολυ νωρις. Σωθηκε απιστευτο υλικο με αυτο το τροπο. Ta hotlinks και τα imageshack πεθαινουν με το χρονο. Οτι ειναι στο server μας ειναι 100% προφυλαγμενο.
 
Ακολούθησα τη συμβουλή σου Wally! Σ ευχαριστώ! Είναι απεριόριστος ο χώρος εκεί?
 
Υπαρχει ενα συμβολικο οριο. Αν δεις οτι δεν σε φτανει, στειλε PM. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα