Παράξενο πρόβλημα με firefox και chrome

theoritikos

RetroMasteR
Joined
2 Ιουν 2006
Μηνύματα
1.226
Αντιδράσεις
120
Έχω δυο μέρες που προσπαθώ να βρω λύση σε ένα παράξενο πρόβλημα που εμφανίστηκε ξαφνικά και κοντεύω να σκάσω!

Δεν μπορώ να μπω στο πασίγνωστο site με έμβλημα το πειρατικό καράβι είτε με firefox είτε με chrome. Δείχνει ότι πάει να φορτώσει την σελίδα αλλά δεν υπάρχει καμιά ανταπόκριση από τον server. Έκανα reset τον router, διέγραψα ιστορικό, cookies, απενεργοποίησα την javascript, adblocker κλπ αλλά τίποτα.

Το παράδοξο είναι πως στον Ιnternet explorer ανοίγει η σελίδα, αλλά δεν βλέπω γραφικά. Δοκίμασα να μπω στο ίδιο site με ipod touch με safari και chrome αλλά η σελίδα φορτώνει κανονικά!

Να προσθέσω πως την περασμένη εβδομάδα αντιμετώπισα ένα παρόμοιο πρόβλημα με άλλα site (και στο retromaniax) όπου αν επέλεγα κάποιον σύνδεσμο μέσα στο site, ήθελε λίγη ώρα μέχρι να με πάει εκεί.

Τι μπορεί να είναι? Πρόβλημα του otenet? Πρόβλημα με το pc μου?

Κάπου είχα ακούσει ότι ο firefox και ο chrome μπλοκάρουν την πρόσβαση σε αυτό το site. Μήπως έχουν αρχίσει και οι δικοί μας isp να το μπλοκάρουν?
 
Μηπως το πειρατικο εχει σηκωσει κιτρινη σημαια? (μαλαρια στο πλοιο, μεινετε μακρια)

χαχαχαχαχα
 
Σε εμενα δεν μπαινει με κανεναν browser... εχω ΟΤΕ connex αν βοηθαει..
 
Μόλις δοκίμασα από ie/chrome/firefox και μπαίνει κανονικά, μάλλον πρόβλημα με το pc σου είναι..
 
Τωρα μπαινει και εμενα.. μηπως ο Οτε εχει προβλημα.....
 
Το πειρατικό αυτό δεν βουλιάζει με τίποτα... ειδικά τώρα που το μετατρέψει σε πλοίο φάντασμα στην ουσία.

Πάντως ούτε εγώ μπορώ να μπω τώρα με τον firefox. Και είμαι με forthnet.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για σβήσε μία τα προσωρινά αρχεία, και σβήσε και τα cookie του πειρατικού (Μην τα σβήσεις όλα και τρέχεις να κάνει ξανά login σε όλα τα site..)..
 
Τελικά την βρήκα την άκρη. Απλά το bookmark μου ήταν λίγο παλιό και μετά προσπαθούσα να μπω από το search στο google γιατί συνήθως έτσι έμπαινα. Προφανώς θα το έχουν μπλοκάρει μέσω google? Τέλος πάντων, απλά βρήκα μία άλλη διεύθυνση και τώρα μπαίνει.
 
Imgema είπε:
Τελικά την βρήκα την άκρη. Απλά το bookmark μου ήταν λίγο παλιό και μετά προσπαθούσα να μπω από το search στο google γιατί συνήθως έτσι έμπαινα. Προφανώς θα το έχουν μπλοκάρει μέσω google? Τέλος πάντων, απλά βρήκα μία άλλη διεύθυνση και τώρα μπαίνει.
Ισχύει τελικά ότι το μπλοκάρουν στο google. Βρήκα το εναλλακτικό link και δουλεύει κανονικά...
 
Πίσω
Μπλουζα