Παραξενιές συμμαθητών στο σχολείο

...εκεινη ηξερα, εκεινη εμπιστευομουνα (σαν τη χλωρινη ενα πραγμα!!!! :p )...οποτε με εκεινο το κοριτσακι ηθελα να ειμαι στο θρανιο...
 
Στην Α' Γυμνασίου ειχε ερθει στο σχολείο μας ενα κοριτσι, ηταν στην ταξη μας.

Παχουλό, με πλούσιες αναλογίες...προς ευχαριστη εκπληξη των αγοριων....

Γνωριστηκαμε (ευγενεστατο κοριτσι!) και μου ειχε κανει εντυπωση οτι ασχολιοταν συνεχεια με αισθηματικα ζητηματα (τι ειναι ερωτας, πώς αισθάνονται οι ερωτευμενοι, πώς ειναι το ερωτικό φιλί, πώς κάνουμε έρωτα...με ποιον ηταν ερωτευμενη...ήταν μονίμως ερωτευμενη με μεγαλύτερά της αγόρια (!) είτε από το σχολείο μας ειτε από το προηγούμενο σχολειο της, εγραφε ερωτικά στιχακια (ειχε ταλέντο!))...

Τα αγορια την κορόιδευαν...

Δεν υπήρξε ποτέ καλή μαθήτρια (αν θυμαμαι καλά ειχε μεινει και σε καποια μαθηματα στο τελος της σχολικής χρονιάς), ειχε φαει και αποβολές.

Αν και μου ειχε κανει εντύπωση η ευγένειά της την πρώτη μερα της σχολικής χρονιάς, η παραξενιά της / το κόλλημα να ασχολείται ΣΥΝΕΧΕΙΑ με θεματα του αισθηματικου τομεα με απώθησε από την παρέα της...

Αργότερα άλλαξε σχολείο και ησυχάσαμε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην Α' Γυμνασίου ειχε ερθει στο σχολείο μας ενα κοριτσι, ηταν στην ταξη μας.

Παχουλό, με πλούσιες αναλογίες...προς ευχαριστη εκπληξη των αγοριων....

Γνωριστηκαμε (ευγενεστατο κοριτσι!) και μου ειχε κανει εντυπωση οτι ασχολιοταν συνεχεια με αισθηματικα ζητηματα (τι ειναι ερωτας, πώς αισθάνονται οι ερωτευμενοι, πώς ειναι το ερωτικό φιλί, πώς κάνουμε έρωτα...με ποιον ηταν ερωτευμενη...ήταν μονίμως ερωτευμενη με μεγαλύτερά της αγόρια (!) είτε από το σχολείο μας ειτε από το προηγούμενο σχολειο της, εγραφε ερωτικά στιχακια (ειχε ταλέντο!))...

Τα αγορια την κορόιδευαν...

Δεν υπήρξε ποτέ καλή μαθήτρια (αν θυμαμαι καλά ειχε μεινει και σε καποια μαθηματα στο τελος της σχολικής χρονιάς), ειχε φαει και αποβολές.

Αν και μου ειχε κανει εντύπωση η ευγένειά της την πρώτη μερα της σχολικής χρονιάς, η παραξενιά της / το κόλλημα να ασχολείται ΣΥΝΕΧΕΙΑ με θεματα του αισθηματικου τομεα με απώθησε από την παρέα της...

Αργότερα άλλαξε σχολείο και ησυχάσαμε...
Τένια Μακρή λεγόταν λέει :D. Αστιεύομαι φυσικά. Ενδιαφέρουσα ιστορία Χριστίνα!
 
Υπήρχε κάποτε ένα παιδί στην τάξη μου το 2006 (ήμουν 13, οπότε Βαθμός 8). Συνέχισε για ένα παράξενο πράγμα που είδε στο Διαδίκτυο, και το έκανε όλη μέρα και σε κάθε τάξη. Μια μέρα τον Οκτώβριο του 2006, δεν εμφανίστηκε στην τάξη. Δεν εμφανίστηκε την επόμενη μέρα και την επόμενη μέρα. Έφυγε και δεν βρέθηκε ποτέ.
Νομίζω ότι το όνομά του ήταν Δεμετρι. Ήταν ψηλός, κοκαλιάρικος, είχε φακίδες και φορούσε γυαλιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Στη τάξη μου υπήρχε ένας που έτρωγε φαγητό απο τα σκουπίδια.
(Και μόνο στο διάβασμα αυτό πεθαίνεις απο τα γέλια αλλά...πάντα υπάρχει ένα αλλά)

Το παιδί αυτό ήταν πλούσιο.Δε το έκανε επειδή πεινούσε αλλά επειδή ζήλευε τα παιδιά που τρώγαν γλυκά κι αυτός δε μπορούσε.Βλέπετε...ήταν διαβητικός και όταν έβλεπε στα σκουπίδια κάποιο ντόνατς που κάποιο παιδί πέταγε πήγαινε και το έπαιρνε.Η μάνα του ήταν πολύ αυστηρή με τη διατροφή του και αυτός μόνο τότε μπορούσε να ατασταλεί.
 
Υπήρχε κάποτε ένα παιδί στην τάξη μου το 2006 (ήμουν 13, οπότε Βαθμός 8). Συνέχισε για ένα παράξενο πράγμα που είδε στο Διαδίκτυο, και το έκανε όλη μέρα και σε κάθε τάξη. Μια μέρα τον Οκτώβριο του 2006, δεν εμφανίστηκε στην τάξη. Δεν εμφανίστηκε την επόμενη μέρα και την επόμενη μέρα. Έφυγε και δεν βρέθηκε ποτέ.
Νομίζω ότι το όνομά του ήταν Δεμετρι. Ήταν ψηλός, κοκαλιάρικος, είχε φακίδες και φορούσε γυαλιά.

Για να πω τη αλήθεια, δεν κατάλαβα τίποτα....:rolleyes:
 
Για να πω τη αλήθεια, δεν κατάλαβα τίποτα....:rolleyes:

Μάλλον είναι Google Translate, Βαθμός 8 εννοεί 8η τάξη, άρα εκτός Ελλάδας. Για το τι είδε στο διαδίκτυο θέλουμε διευκρίνιση.
 
Πίσω
Μπλουζα