Περίεργοι φάκελοι

iliekater

RetroMasteR
Joined
21 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.391
Αντιδράσεις
211
Σε πολλούς από τους δίσκους που έχω στους υπολογιστές εμφανίζονται κατά καιρούς κάποιοι φάκελοι με πολύ περίεργο όνομα , όπως :

a19b40e150d59cb6c1ea

Οι φάκελοι αυτοί εμφανίζονται στη ρίζα του δίσκου . Τι είναι όμως αυτοί οι φάκελοι ;

Επίσης τέτοιοι φάκελοι εμφανίζονται και μέσα στο φάκελο των Windows . Τι είναι και τούτοι πάλι ;

Δεδομένου ότι κάποιοι έχουν αρκετά μεγάλο μέγεθος , μπορώ να τους σβήσω (και τους μεν και τους δε) ;
 
Συνηθως ειναι προσωρινα αρχεια του windows update. Αν εχει ολοκληρωθει η εγκατασταση των updates μπορεις να τα σβησεις, αλλα καμια φορα εχουν δικαιωματα system και πρεπει να αλλαξεις τα δικαιωματα για να σε αφησει να τα σβησεις.
 
ΚΑι τα δύο ; Εννοώ και εκίνα στη ρίζα και εκείνα στο φάκελο των Windows είναι ενημερώσεις ; Μπορω να τα σβήσω και τα δύο είδη ;
 
Αυτοι στο root τουλαχιστον ειναι. Για τους αλλους δεν ειμαι σιγουρος. Τι αρχεια εχουν μεσα;
 
Σε αυτόν τον υπολογιστή δεν έχω τέτοιους φακέλους για να κοιτάξω . Ωστόσω θυμάμαι πως οι συγκεκριμένοι φάκελοι (μέσα στο φάκελο των Windows) είναι αόρατοι (τους βλέπω επειδή έχω ενργοποιήσει την αντίστοιχη ρύθμιση) .
 
Αν δεν σε ενοχλούν, έχεις ελέγξει δίσκους και είναι καθαροί από μαμούνια και ζωντόβολα, μη τους πειράξεις.
 
Το κακό με δαύτους είναι ότι μπορεί να έχουν ολόκληρα GBs , γι'αυτό θέλω να τους ξεφορτωθώ .
 
Πίσω
Μπλουζα