Περιοδικό Εικόνες (παλιές)

katerinak είπε:
ευχαριστουμε παρα πολυ tonytony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εχω μια ερωτηση: ποσο χρονων να ηταν η Ελενα Ναθαναηλ στο τευχος 493; πολυ μικρη φαινεται αν κρινω απ τη φωτογραφια
Κατερίνα τι να πω...Η Ναθαναήλ βγήκε στον κινηματογράφο με το "Κάτι να καίει" το 1964 πιτσιρίκα. Το εξώφυλλο είναι το 1965. Πιστεύω , δεν ξέρω , δεν πρέπει να είναι πάνω από 20 χρονών...






mhmerotategiatipino είπε:
Συγνωμη, 408 ηθελα να πω!!! Υπογραφή: Σπιρτουλης!!!!
Δε ξέρω ποια είναι και δεν αναφέρει στο εξώφυλλο. Προφανώς κάποιο μοντέλο της εποχής ίσως???





372.jpg


373.jpg


374.jpg


375.jpg


376.jpg


377.jpg


378.jpg


379.jpg


380.jpg


381.jpg


382.jpg


383.jpg


384.jpg


385.jpg


386.jpg


387.jpg


388.jpg


389.jpg


390.jpg


391.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εδώ ο κόσμος καιγόταν με τα Ιουλιανά και οι "Εικόνες" ασχολούνταν με την Αλεξία, τα πρώτα κακά της νέας διαδόχου, το πρώτο της μπουσούλημα, το πρώτο της δοντάκι, και δε συμμαζεύεται...

Χμμμ... έτσι ήταν ντυμένη η Ρίκα Διαλυνά στην Ιουλιέττα των πνευμάτων? Την έχω δει ένα σωρό φορές την ταινία, αλλά ούτε το ονοματάκι της Διαλυνά είχα δει στα credits ούτε την ίδια στο έργο. Καιρός να το ξαναδώ μπας και την ανακαλύψω σε καμία γωνίτσα.
 
elephadas είπε:
Εδώ ο κόσμος καιγόταν με τα Ιουλιανά και οι "Εικόνες" ασχολούνταν με την Αλεξία, τα πρώτα κακά της νέας διαδόχου, το πρώτο της μπουσούλημα, το πρώτο της δοντάκι, και δε συμμαζεύεται...
Χμμμ... έτσι ήταν ντυμένη η Ρίκα Διαλυνά στην Ιουλιέττα των πνευμάτων? Την έχω δει ένα σωρό φορές την ταινία, αλλά ούτε το ονοματάκι της Διαλυνά είχα δει στα credits ούτε την ίδια στο έργο. Καιρός να το ξαναδώ μπας και την ανακαλύψω σε καμία γωνίτσα.
:D :D:D:D:D


393.jpg


394.jpg


395.jpg


396.jpg


392.jpg


397.jpg


398.jpg


399.jpg


400.jpg


401.jpg


402.jpg


403.jpg


404.jpg


405.jpg


406.jpg


407.jpg


408.jpg


409.jpg


410.jpg


411.jpg


412.jpg


413.jpg


414.jpg


415.jpg


416.jpg


417.jpg


418.jpg


419.jpg


420.jpg


421.jpg


422.jpg


423.jpg


424.jpg


425.jpg


426.jpg


427.jpg


428.jpg


429.jpg


430.jpg


431.jpg


432.jpg


433.jpg


434.jpg


435.jpg


436.jpg


437.jpg


438.jpg


439.jpg


440.jpg


441.jpg


442.jpg


443.jpg


444.jpg


445.jpg


446.jpg


447.jpg


448.jpg


449.jpg


Το ταξίδι στα εξώφυλλα του περιοδικού τελειώνει εδώ με το τελευταίο τεύχος...

 


450.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ δυσκολο να διαλεξει κανεις σε τοσα ενδιαφεροντα εξωφυλλα. Θα επελεγα παντως το 418(ως Θεσσαλονικιος), το 423 με την δολοφονια Τζον Κενεντι, το 504 με τη φωτο εκπληξη της 22χρονης τοτε Ραφαελλας Καρα και το 586 λογω του επικαιρου σημερα τιτλου!
 
Αγαπητε tonytony...

Kαταρχην ,πολλα συγχαρητηρια για την συλογη και ευχαριστηρια,που τη μειραστηκες εδω μαζι μας...

Θα ηθελα,αν και εφοσων ειναι δυνατο,να ζητησω μια μεγαλη χαρη.Αν μπορεις να επικοινωνησεις μαζι μου στο [edit],και να με ενημερωσεις για το που και αν μπορω να βρω το τευχος με αριθμο,426 του Δεκεμβριου του 1963.Στο εξωφυλο απεικονιζεται ενα παιδακι,που πουλαει μπαλονια,στην πλατεια Γκοτζια(πιθανοτατον).Αυτο το παιδακι ειναι ο πατερας μου!!!!!!

ελπιζω να μου δωσεις μια απαντηση ειται εδω ειται στη διευθυνση που εγραψα...

Ευχαριστω εκ των πρωταιρων,Θοδωρης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε μου μακάρι να το είχα αλλά δεν το έχω το συγκεκριμένο τεύχος. Μήπως θα έπρεπε να ψάξεις στο Μοναστηράκι ή σε παλαιοπωλεία γενικότερα αλλά και πάλι δύσκολο τι να σου πω... :(
 
ευχαριστω για την αμεση απαντηση...ηδη ψαχνω μηπως και το βρω...πριν λιγο το εδειξα στον πατερα μου... :)
 
τι ακριβως θες και πως ακριβως; το τευχος υπαρχει στο βιβλιο με τα εξωφυλλα που κυκλοφορησε. αν το θες σε φυσικο μεγεθος το εχουμε στη βιβλιοθηκη που δουλευω ελα να το φωτογραφισεις! :)
 
Ευχαριστω και εγω που μας εδειξες την εκπληκτικη συλλογη σου! Συγχαρητηρια! Τα αγαπημενα μου εξωφυλλα ειναι αυτα με τις κοπελες που φορανε παραδοσιακα ρουχα και ειδικα που τις βλεπουμε αναμεσα στις διασημες με τα φορεματα στο στυλ New Look του Dior.
 
Συγχαρητήρια για την υπέροχη συλλογή σου με το περιοδικό ΕΙΚΟΝΕΣ !!!

Ισως κάποια στιγμή στο μέλλον συνεργαστούμε προκειμένου να κάνουμε μια ιστορική αναφορά στο περιοδικό μας CLASSIC CENTURY το οποίο εκδίδω εδώ και 3 χρόνια (ανα εξάμηνο) και ασχολείται με την παλαιά εποχή και κυρίως τα κλασικά οχήματα. Μπορείς να το διαβάσεις στο http://www.classiccentury.gr ή αν θελεις να σου το στείλουμε κάλεσε μας στο 6970 446565.

Ρασιδάκης Μιχάλης

Εκδότης
 
Συγχαρητήρια για την υπέροχη συλλογή σου με το περιοδικό ΕΙΚΟΝΕΣ !!!

Ισως κάποια στιγμή στο μέλλον συνεργαστούμε προκειμένου να κάνουμε μια ιστορική αναφορά στο περιοδικό μας CLASSIC CENTURY το οποίο εκδίδω εδώ και 3 χρόνια (ανα εξάμηνο) και ασχολείται με την παλαιά εποχή και κυρίως τα κλασικά οχήματα.

Ρασιδάκης Μιχάλης

Εκδότης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κύριε Ρασιδάκη, το περιοδικό σας είναι εξαιρετικό. Πόσο εφικτό είναι να μας κάνετε στη βιβλιοθήκη που δουλεύω μια δωρεά όλα τα τεύχη και φυσικά να συνεργαστούμε αν θέλετε κάτι;

http://www.elia.org.gr
 
mhmerotategiatipino καλύτερα με πμ γιατί ξεφεύγουμε από το θέμα μας :) .
 
BAG1968 είπε:
BAG1968 πολυ καλη συλλογη
Σ' ευχαριστώ για την αλλαγή από τα κεφαλαία! :)

Θα ήθελα να σ' ενημερώσω ότι παρά την καλή σου θέληση να επαινέσεις τη δουλειά των μελών, η τακτική του να ποστάρεις παντού το ίδιο πράγμα, αγγίζει τα όρια του spamming.

Θέλω λοιπόν να σε παρακαλέσω, να σταματήσεις να κάνεις το ίδιο σχόλιο παντού. Είμαι σίγουρη ότι μπορείς να σχολιάσεις πολλά πράγματα.

Αν συνεχιστεί το ξέθαμα των θεμάτων με αυτήν την τακτική & ακολουθώντας τους κανόνες του φόρουμ περί spam, δυστυχώς θα διαγράψω τα μυνήματά σου. :(
 
Πίσω
Μπλουζα