Περιοδικό "ΡΑΔΙΟΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΑΝΤΕΝΝΑ"

Μόλις ξαναβρήκα αυτό το thread για αυτό το αγαπημένο περιοδικό και με καθυστέρηση 2,5 ετών (!!) (και ζητώ συγνώμη για αυτό - άσχετο: Πότε πέρασαν βρε παιδιά???), παραθέτω δύο φωτογραφίες από το αφιέρωμα που είχε κάνει το 1990 για τα 25 Χρόνια της Ελληνικής Τηλεόρασης στο 13ο και τελευταίο τεύχος του (ζητώ συγνώμη για την χαμηλή ποιότητα των φωτογραφιών, θα προσπαθήσω να τις ξανατραβήξω όταν είμαι στην Αθήνα και να τις ξανα-ανεβάσω)

Η έναρξη

attachment.php


Οι παλιές τηλεοπτικές σειρές

attachment.php
 
Πριν από 2,5 χρόνια, είχα ανεβάσει κάποιες (κακής ποιότητας...) φωτογραφίες εξωφύλλων του περιοδικού.

Επιτέλους (!!) θυμήθηκα να τα ξαναφωτογραφίσω πολύ πιο προσεκτικά και το αποτέλεσμα της ποιότητας των φωτογραφιών είναι αρκετά ανώτερο - τα εξώφυλλα των τευχών 10, 11 και 13, μαζί με τα 1 και 12 από τον φίλο tsalk, είναι ανεβασμένα στην Ark:

http://www.retrodb.gr/ark/?q=radiotileoptiki-antena-gallery-page

ΥΓ Έψαξα να βρω και τα υπόλοιπα τεύχη του περιοδικού στο αρχείο μου (τα είχα όλα), αλλά δυστυχώς δεν τα βρήκα...

Μόλις έχω περισσότερο χρόνο, θα ξανακοιτάξω. Αν τα έχει κανείς, ας τα μοιραστεί μαζί μας, είναι τόσο όμορφα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαίρομαι πολύ που έστω και αργά ανακαλύπτω μια αναφορά στο εν λόγω περιοδικό.Το διάβαζα φανατικά και έχω κρατήσει όλα τα τεύχη που είχα. Θα εκπλαγείτε,αλλά δεν βγήκαν 13 τεύχη όπως γράφετε παραπάνω,αλλά 16!!! τα έχω και τα φωτογράφησα.
 
Πίσω
Μπλουζα