Περιοδικό ΣΤΟΠ

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.468
Αντιδράσεις
49.800
Ένα περιοδικό που δυστυχώς δεν έχω πολλά στοιχεία να σας δώσω γιατί δεν έγραφε ημερομηνίες! Σίγουρα δεν βγήκαν πολλά τεύχη , είχε παράξενο τετράγωνο σχήμα και περιείχε ως επί το πλείστον σινερομάντσα...

 


132.jpg
Προβολή συνημμένου 115833
 
Πραγματικά tonytony, έχεις ένα θησαυρό από περιοδικά!!! :worship:
 
Στο εξώφυλλο του περιοδικού "Στοπ" είναι η Ελένη Ανουσάκη και ο Χρήστος Νέγκας.
 
Α γεια σου, Νέγκας και κόλλησα! Ευχαριστώ!!!! Αν ψάξουμε πού έχουν παίξει μαζί οι δυο τους ίσως βγάλουμε άκρη με το έτος. Έχετε καμιά ιδέα; Θέατρο ή σινεμά;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σίγουρα δεκαετία '60 μάλλον προς τα τέλη το κόβω...Και ακόμη ένα εξώφυλλο με άγνωστους νομίζω.

 


139.jpg
139.jpg
 
Δίκιο έχεις! Και επειδή ο μαντράχαλος με τη φαβορίτα μου φέρνει κάπως προς τον Michael York έψαξα και βρήκα ότι οι δυο τους έπαιξαν μαζί στη Justine του 1969, βασισμένη στο ομώνυμο μυθιστόρημα του "δικού μας" Lawrence Durrell. Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι ο York, διότι η μυταρόλα του μου τον θυμίζει, αλλά ο τύπος της φωτό έχει πιο σκούρο μαλλί και μαγουλάκι. Και η φαβορίτα διαφέρει, αλλά αυτό δεν σημαίνει πολλά, μπορεί να είχε διαφορετική για τις ανάγκες του έργου.

Οπότε το τεύχος ίιισως είναι του 1969
 
Παιδιά, δεν νομίζω ότι είναι ο Μάικλ Γιορκ και η Ανούκ Αιμέ.
 
ο τύπος δεν νομίζω να είναι ο York, έχει μεγάλη διαφορά. Η γυναίκα θα μπορούσε να είναι η Aimee.
 
Το ξεψάχνισα καλύτερα και βρήκα ημερομηνία , ονόματα εξωφύλλου όμως όχι. Λοιπόν , το 2ο τεύχος που δεν έχουμε καταλήξει ακόμη ποιοί είναι είναι 2 Σεπτεμβρίου 1968 και το 4ο με την Ανουσάκη και τον Νέγκα είναι 4 Οκτωβρίου 1968.
 
Πίσω
Μπλουζα