Περιοδικό ΤΙ ΣΤΗ TV 1ο τεύχος

tonytony

retron00b (sick admin's joke!)
Joined
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
28.133
Αντιδράσεις
48.299
289.jpg


Βρήκα στο αρχείο μου , μόνο το εξώφυλλο , του 1ου τεύχους του περιοδικού ΤΙ ΣΤΗ TV! Περισσότερες λεπτομέρειες δεν ξέρω και δεν θυμάμαι για το εν λόγω περιοδικό. Αν κρίνω από το εξώφυλλο είναι περίοδος "Λάμψης" , άρα κάπου αρχές του 1990. Πάντως δεν πρέπει να έκανε και πολλά τεύχη...

Προβολή συνημμένου 65869
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπήρχε τέτοιο περιοδικό; Σε ευχαριστούμε, Αντώνη!

Μπορεί να ήταν ένθετο κάποιας εφημερίδας ή πρόκειται περί αυτόνομης έκδοσης;;;
 
Αυτόνομη έκδοση! Έκανε και η Αλίκη , φυσικά , εκεί ένα και μοναδικό εξώφυλλο! Ιδού , στο τεύχος 10.


83.jpg


83.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χμμμ το υπολογιζω γυρω στα 1993, αφού βλέπω Ακρίτα και Φούντα ("Γόβα Στιλέτο").

ξέρουμε μέχρι πότε έβγαινε περίπου??
 
Δεν έχω ιδέα δυστυχώς...Αν κάποιος άλλος θυμάται περισσότερα ας μας πει... :xm:
 
Τι μου θυμισες? το πρωτο τευχος το ειχα αγορασει καιγω τοτε ηταν νομιζω 1993, θυμαμαι και την διαφημιση που επαιζε με το τραγουδι του Αλκαιου το "τι, τι", θυμαμαι επισης που στις τελευταιες 3 με 4 σελιδες ειχε και ΤΕΝ ΤΕΝ !!!! α και επισης στις μεσα σελιδες ειχε και το σιριαλ τολμη και γοητεια σε μορφη οπως κομικς αλλα με κανονικες φωτογραφιες και με bubbles τους διαλογους
 
pamig είπε:
Τι μου θυμισες? το πρωτο τευχος το ειχα αγορασει καιγω τοτε ηταν νομιζω 1993, θυμαμαι και την διαφημιση που επαιζε με το τραγουδι του Αλκαιου το "τι, τι", θυμαμαι επισης που στις τελευταιες 3 με 4 σελιδες ειχε και ΤΕΝ ΤΕΝ !!!! α και επισης στις μεσα σελιδες ειχε και το σιριαλ τολμη και γοητεια σε μορφη οπως κομικς αλλα με κανονικες φωτογραφιες και με bubbles τους διαλογους
Τη χρονιά εκείνη πραγματικά ήταν τα πρώτα βήματα του Αλκαίου με το "Τι τι". Κυκλοφόρησε την Πέμπτη, 29/4/1993 το 1ο τεύχος και εν συνεχεία κυκλοφορούσε κάθε Παρασκευή, όπως φαίνεται σε αυτό το ημερολόγιο.

 
Το είχα ξεχάσει εντελώς το συγκεκριμένο. Πότε σταμάτησε άραγε?
 
Ωραίο εύρημα! Δεν θυμάμαι καθόλου το περιοδικό!
 
Ήτανε μιαν εποχή που τα τηλεοπτικά περιοδικά βγαίνανε το ένα μετά το άλλο. Από το '92 και μετά, τα μόνα που κρατήθηκαν ήταν το "7 μέρες TV" και το "Ζάπινγκ" (είχα πάρει το πρώτο τεύχος με τη Δανδουλάκη στο εξώφυλλο, την εβδομάδα των Καλλιστείων του '92 που είχε βγει Σταρ Ελλάς η Τσιντικίδου). Αυτό εδώ το θυμάμαι ελάχιστα. Πάντως, όλα τα λεφτά η ατάκα της Αργιέντζη (τι να 'γινε αυτή η ψυχή...) στο πρώτο εξώφυλλο...
 
Πού την είδε τη λάμψη? Μέσα στη μαύρη μαυρίλα είναι η κυρία.
 
Αναμένουμε προγράμματα από το εν λόγω περιοδικό! Ευχαριστούμε για τα uploads των εξωφύλλων!
 
Πίσω
Μπλουζα