Περιοδικό Υπολογιστής Νο1

freaktmp

Expert
Joined
20 Απρ 2009
Μηνύματα
9.310
Αντιδράσεις
9.410
Να και κατι σπανιο που υποθετω δεν θα το γνωριζουν/θυμουνται πολλοι.

Εξωφυλλο

Image (45).jpg

Συντακτικη ομαδα, σημειωμα του εκδοτη.

Image (46).jpg

Περιεχομενα

Image (47).jpg

Μια σελιδα απο το περιεχομενο για να παρουμε μια ιδεα απο το υφος και το περιεχομενο του περιοδικου.

Image (48).jpg

Μια ενδιαφέρουσα προσπάθεια με έμφαση στην επιμόρφωση και λιγότερο στην επικαιρότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

1@freaktmp[/USER]Πολύ ωραίο το εύρημα! Να ζητήσω και μια χάρη.. ανεβάζεις και τη σελίδα 8; Είμαι περίεργος για το τι ακριβώς λένε για windows 3.1...

Πάντως το εξώφυλλο φαίνεται λιγάκι "παιδικό", απλοικό καλύτερα, όταν ήδη το RAM του ΔΟΛ και το PIXEL έφτιαχναν εξωφυλλάρες. 

Είχε κάποια συνοδευτική δισκέτα; Αν όχι, οι 700δρχ φαίνονται πολλές αν σκεφτεί κάποιος οτι το μικύ μάους τότε ήταν στις 150 δρχ. (~ 5 πλασια τιμή) 

To μήλο της apple γιατί το πατάει το DOS άραγε?

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να ζητήσω και μια χάρη.. ανεβάζεις και τη σελίδα 8; Είμαι περίεργος για το τι ακριβώς λένε για windows 3.1...
Δυστυχως τα ειχα σκαναρει την προγουμενη εβδομαδα που τα 'παιξε το forum και ενδιαμεσα το πουλησα...

Είχε κάποια συνοδευτική δισκέτα;
Κατα 99.9% δεν ειχε δισκετα.

To μήλο της apple γιατί το πατάει το DOS άραγε?
Γιατι ετσι πρεπει! Θανατος στην Apple ?? :bash: :frypan:
 
Βρε παιδί μου, αποφάσισες που αποφάσισες να το πουλήσεις, κράτα ένα ψηφιακό αντίγραφο να υπάρχει...χαχα. Και το ψηφιακό αντίγραφο μπορεί να πωλείται στο μέλλον...

ΥΓ: Πάντως με βάση τα σημερινά δεδομένα και την χρηματιστηριακή κεφαλοποίηση των εταιρείων η apple σέρνει το χορό... 
 
Δεν ξερω αν εχεις σκαναρει ποτε ολοκληρο περιοδικο/βιβλιο/κομικ. Ειναι πιο δυσκολο απ' οτι φαινεται! Ασε χρονοβορο...

Παντως επειδη το πουλησα, δεν παει να πει οτι θα εξαφανιστει απο το προσωπο της γης! Ξερω εγω που τα δινω!

ΥΓ. Οπως θα ελεγε και ο Μιστερ Νο, πουαχ! ???
 
Δεν έχεις άδικο, έτσι είναι. Ένας πρόχειρος τρόπος με σχετικά καλή ανάλυση είναι εφαρμογή/ές στο κινητό όπου σε περίπου μια ώρα έχεις 80 σελίδες σε μορφή pdf (μετά το 2-3ο βιβλίο που θα έχεις σκανάρει). Τεσπα, αν καταφέρεις και εξασφαλίσεις καμία επιπλέον σελίδα θα ήταν ωραίο δωράκι για όλους εμάς εδώ στο φόρουμ.

Από οτι κατάλαβα το περιοδικό αυτό προέκυψε από παλιούς ηλεκτρονικούς οι οποίοι πήδησαν στο άρμα των Η.Υ. και περισσότερο καταθέτουν τις εμπειριες τους ως χρήστες χρησιμοποιώντας τις γνώσεις τους στην ηλεκτρονική. Με άλλο λόγια έχει περισσότερο "ερασιτεχνικό" χαρακτήρα από τα PIXEL,RAM κτλ. κι αυτό το κάνει ενδιαφέρον για εμένα τουλάχιστον.

Έχοντας συγγενείς ηλεκτρονικούς (επισκευαστές TV, ραδιοφώνων-κασετοφώνων , συναγερμένων κτλ) θυμάμαι οτι την περιόδο εκείνη (μετά το 91) ήταν από τους πρώτους που είχαν PC ως "οικιακή συσκευή", εννοώντας για μη αυστηρά επαγγελματική χρήση όπως οι προγραμματιστές, πληροφορηκάριοι, επιστήμονες και μηχανικοί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα