Πες το και θα γίνει (1986 ΕΡΤ2)

Φανταστικό το video. Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Λυχναρά και τον Tsalk :)

H μεταγλώττιση αφορά το επεισόδιο 105 της Candy Candy ;)
 
Ανατρίχιασα! Υπέροχο βίντεο! Ευχαριστούμε πολύ!!!! :flower:
 
Εγώ ήθελα να δώ εργοστάσιο της ΔΕΗ από μέσα (δηλ.να μου κάνουν ξενάγηση) αλλά η ζωή μου ικανοποίησε αυτή την επιθυμία όταν ήμουν σπουδαστής, χωρίς να συμμετάσχω στο "Πες το και θα γίνει"!
 
Υπέροχο βίντεο! Πολλά ευχαριστώ στον κ. Λυχναρά και στον tsalk!
 
Άλλες δύο επιθυμίες των μικρών φίλων της εκπομπής ήταν η μία να συναντήσουν τον σκηνοθέτη Φεντερίκο Φελίνι

attachment.php


και η δεύτερη ήταν μια μικρή φίλη της εκπομπής να συναντήσει την γνωστή τραγουδίστρια Ραφαέλλα Καρρά

attachment.php


Τα screenshot είναι από τις συγκεκριμένες δυό εκπομπές.
 
tsalk ευχαριστουμε πολυ για τα screenshots!!!!!!!!

η συναντηση με τη Ραφαέλλα Καρρά εγινε τοτε που ζουσε στην Ελλαδα;

αυτη με το σκηνοθέτη Φεντερίκο Φελίνι εγινε στην Ιταλια ή επισκεφτηκε καποια στιγμη κι αυτος την Ελλαδα;

Αν οι μικροι φιλοι ειναι αυτοι που βλεπουμε στα screenshots διπλα απ τη Φραγκουλη,δε μου φαινονται και τοσο μικροι σε ηλικια,περισσοτερο για εφηβοι μοιαζουν
 
Οι συναντήσεις έγιναν στην Ιταλία. Όσο για τις ηλικίες των παιδιών στις συγκεκριμένες περιπτώσεις είναι λίγο μεγαλύτερες (ειδικά στον Φελίνι) απ ότι συνήθως έχω και εγώ αυτή την εντύπωση.
 
tsalk είπε:
Οι συναντήσεις έγιναν στην Ιταλία. Όσο για τις ηλικίες των παιδιών στις συγκεκριμένες περιπτώσεις είναι λίγο μεγαλύτερες (ειδικά στον Φελίνι) απ ότι συνήθως έχω και εγώ αυτή την εντύπωση.
tsalk ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες!!
 
Eκπληκτικό το Βίντεο του φίλου από το Πέστο και Θα γίνει για τις μεταγλωτίσεις, (λογικά είναι από τα 1986). Βασιλείου, Κωστής, Πλακίδης, Μάζης, Καρρά, Δημητριάδου, Παπαιωάννου οι ηθοποιοί που βλέπουμε. Ευχαριστούμε.
 
καταπληκτικο το βιντεο!!!! ευχαριστουμε κυριε λυχναρα
 
Οι τίτλοι αρχής του Α κύκλου το 1985:

[video=youtube_share;yAC53hcN2R8]

 
Συνεχίζεις να μας εκπλήσεις ευχάριστα.

Ευχαριστούμε για τους τίτλους του πρώτου κύκλου της εκπομπής.
 
Σε ευχαριστώ Άλκη για τα καλά σου λόγια. Ήταν κάτι που έλλειπε... (αφού ήδη είχαμε τους τίτλους του Β κύκλου). Την έλλειψη αυτή διαπιστώνω και στην retro db η οποία κάνει λόγο για ξεκίνημα της εκπομπής το 1986 και όχι το 1985. Δίνω την σίγουρη πληροφορία μέσω της σεναριογράφου ότι η πρώτη εκπομπή ξεκίνησε την Τετάρτη 9 Ιανουαρίου του 1985.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νίκο ομολογώ οτι δεν το ειχα δει ποτέ.....μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. Μπραβο σου.
 
Δεν θα μπορούσε να παραλείψω και τους τίλους τέλους:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλή χρονιά.

Αν κι έχει καιρό να γράψει κάποιος, ελπίζω να λάβω απάντηση. Υπάρχει κάποιος που έχει στο αρχείο του ένα επεισόδιο από το remake της εκπομπής στο mega, με κάποιον που ζήτησε να δει τον Κώστα Θωκταρίδη;

Ευχαριστώ.
 
Εγω, επι ευκαιριας της ''ανασκαφης'' του θεματος, ειδα το βιντεο με την μεταγλωτιση της Καντι Καντι στην σειλιδα 2, ειδα πως μιλουσαν οι ηθοποιοι που εκαναν τις φωνες της Καντι και της κακιας αδερφης της αν δε κανω λαθος κι εμεινα...ΠΑΓΩΤΟ!!!!

με την καλη εννοια...χαχα!!
 
tsalk είπε:
Το βίντεο είναι από το προσωπικό αρχείο του κ. Λυχναρά τον οποίο και ευχαριστώ πολύ για το απόσπασμα.
Αν και με πολυ μεγαλη καθυστερηση... #) ....Σας ευχαριστουμε πολυ και τους δυο!!! :thanx2:

Και τον κ.Λυχναρα για το αποσπασμα και τον Αλκη που μας το κοινοποιησε!!! :thanx2:

Ενδιαφερον θα ειχε,αν παρακολουθει το retromaniax ο μικρος - τοτε - Αντωνης,να μας ελεγε για αυτη την εμπειρια. :)
 
Πίσω
Μπλουζα