Πεταμενα παιχνιδια στο Ν. Ηρακλειο

mike

RetroJunkie™
Joined
17 Νοέ 2008
Μηνύματα
2.153
Αντιδράσεις
86
Πηγαινοντας σε μια δουλεια σημερα το πρωι, παρατηρησα εξω απο εναν καδο ανακυκλωσης,

καποια κλασσικα επιτραπεζια και μη, παιχνιδια της δεκαετιας του '90. Δεν ειχα χρονο να τα

κοιταξω, δεν μαζευω αλλωστε τετοια, αλλα σε καποιους ισως φανουν ενδιαφεροντα.

Προλαβα να βγαλω καποιοες φωτογραφιες με το κινητο

Προβολή συνημμένου 32778

Προβολή συνημμένου 32779

Προβολή συνημμένου 32780

Προλαβα να διακρινω: αυτοκινητοδρομος στο κουτι του, "τρενακι" στο κουτι του, επιτραπεζια της ΜΒ κατι σαν πιγκουινακια,

το "καστρα και πολιορκητες", ενα αλλο παρομοιο της ΜΒ "πολιορκια", παιχνιδια JI-JOE με οχηματα στο κουτι τους

και καποιες φιγουρες (φαινονται στην μεσαια φωτο). Δεν υπαρχαν ηλεκτρονικα ή κονσολες εποχης.

Δεν ξερω εαν ειναι πληρη, σιγουρα τα κουτια ειναι γεματα.

Εαν καποιο ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ ενδιαφερεται, ας μου στειλει ενα πμ σημερα, να του δωσω

την διευθυνση να παει να τα παρει.
 
Μου φαίνεται πρέπει να αρχίσουμε να ψάχνουμε περισσότερο εμείς οι Ηρακλειώτες :p
 
Mην μου το θυμιζεις ρε Αλκη, κριμα τα μηχανηματα τοτε.

Τουλαχιστον τωρα ειναι μονο επιτραπέζια. Λες να ειχε και καμια αμιγκα και να την πηραν!!!

Το απορριματοφορο παντως δεν συγχωρει!
 
νταξ απο οτι ειδα στης φωτο δεν αξιζαν και πολλα μονο ενα το κουτι με το τανκς εγω θα τα παιρνα αν ηταν σε καδο ανακυκλωσης και οχι σκουπιδιων.
 
Οχι δεν ειναι σε καδο, ειναι διπλα και εξω απο τον καδο.

Και εγω αυτο ειδα αρχικα και αναγνωρισα, τα JI-JOE ειχαν εαν "σημα κατατεθεν" τις πολυχρωμες γραμμες, επανω.

Αυτα που ειναι εκει, ειναι απο τα "παλιας κοπης" του '90. Ειναι καποια οχηματα σε κουτια, και καποιες φιγουρες χυμα.

Εδωσα την διευθυνση ηδη σε καποιον, πιστευω να ενημερωσει τι ακριβως εχει.

Αν δεν τα πηραν, ολη μερα ειναι εκει.
 
αα καταλαβα οχι και τα πρωτοκλασατα των 90s..για να δουμε θα τα προλαβε απο τα σαγονια του σκουπιδιαρικου..
 
Ας τα πάρει κάποιος παιδιά, κρίμα είναι...

Όποιος τα μαζέψει, παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου αν δεν τα θέλει ο ίδιος. Έχω τρόπο να πάνε για καλό σκοπό...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτον τον αυτοκινητοδρομο στην πρωτη φωτο τον ειχα

καλα δεν τα χαριζε καπου αυτος που τα πεταξε?

κριμα ειναι
 
Συνήθως, όταν αφήνουν πράγματα δίπλα σε κάδους είναι για να τα μαζέψει κάποιος, διαφορετικά θα το έριχναν μέσα.

Το θέμα είναι πως τις ποιό πολλές φορές προλαβαίνουν και τα μαζεύουν γύφτοι οι οποίοι στη συνέχεια τα πουλάνε στο Μοναστηράκι ή άλλες αντίστοιχες γειτονιές.
 
Πίσω
Μπλουζα